Vēstures un sociālo zinību MK aktualitātes

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

1823. gada 3. aprīlī Caurumkrogā piedzima Jānis Staņislavs Roze. Vēlāk viņš kļuva par pirmo profesionālo latviešu mākslinieku. Muzeja pulciņš brauca skatīties, kāds mūsdienās izskatās Caurumkrogs. Saglabājušās tikai sienas... Jocīgs vietas nosaukums, interesanti iekārtots apskates objekts - visiem iesakām pašiem apskatīt šo vietu!


Muzeja pulciņa vadītāja Antra Rozenberga
Mācību ekskursija

12. oktobrī 9. – 12.klašu jaunieši devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Skolēni iepzainās ar jūgendstila arhitektūru  Rīgā, novērtēja jūgenstila muzeja pievilcīgi iekārtotās telpas un interaktīvās ekspozīcijas. Tad gida pavadībā izstaigāja t.s. "čekas pagrabus" Stūra mājā. pēdējais ekskursijas objekts iepriecināja ar daudz gaišāku un rotaļīgāku noskaņu, kad skolēni varēja papētīt ķīniešu dzīvi un paradumus Ķīnai veltītajā izstādē Dekoratīvās mākslas muzejā. Lielāko iespaidu, protams, atstāja Stūra mājas apskate.


 


Vēstures karnevāls

9.marta pēcpusdienā uz divām stundām skolas zālē pie mūsu skolēniem ieradās ļaudis no arābu zemēm, Āfrikas, pāris rūķu un karavīri, arī viens biedrs no NLO. Uzvedās viņi visai frivoli –ēda, gulēja, gāja medībās, spēlēja basketbolu reizēm dejoja, reizēm ķildojās, daži bija visai kauslīgi.

Rūpīgāk ieskatoties, varēja atpazīt mūsu pašu skolēnus, kuri ar savām pūlēm un pedagogu palīdzību bija sagatavojušies tradicionālajam vēstures karnevālam.

Paldies vecākiem, kuri palīdzēja saviem bērniem karnevāla tērpu sagādāšanā!

Uzslava Laurai Vicinskai, Madarai Zēmelei, Elīzai Geidukai, Raivim Gončarukam, Aleksandran Kreičmanim, Dināram Visockim, visai 9A klasei un citiem skolēniem, kuri apzinīgi un čakli gatavojās karnevālam.

Kā jau vienmēr slimības un citas ķibeles retināja aktieru rindas, tāpēc malači Ralfs Liepiņš, Kristiāns Geiduks, Kristīne Bistrova, Arnis Stirāns, atkal Dinārs, Raivis un Valters, kuri spēja dzīvot vairākās lomās. Ļoti veiksmīgi savu vēstures karnevālu karjeru uzsāka 5. klases rūķi=spoki ar „viesmāksliniekiem”no 4.klases un 6.klases akmens laikmeta cilvēki.

Kā vienmēr žēl, ka pēdējo reizi startēja 10. un 11.klases skolēni ar lieliskā aktiera Valtera Rutko vadībā kopīgi pašu režisēto „Sapņu komandu 1935”.

Lai mums rodas atkal jaunas idejas nākošajam vēstures karnevālam!

Fotogrāfijas no vēstures karnevāla apskatāmas šeit (līdz 10.05.2016.)

Vēstures skolotāja Antra Rozenberga

 

 


 

Vēstures skolotāju seminārs Izraēlā

Cilvēkiem, arī skolotājiem, jāmācās visu mūžu – man pret šādu apgalvojumu nav nekādu iebildumu. It īpaši, ja mācīšanos par vēstures jautājumiem var paplašināt un izmantot iespēju kaut pa mazu spraudziņu ieskatīties citā pasaulē, citu tautu paražās.

Februāra beigās Latvijas vēstures skolotāju grupas sastāvā nokļuvu Izraēlā, kur holokausta upuru piemiņas memoriāla „Yad Vashem” darbinieki organizēja semināru par holokausta, antisemītisma un diskriminācijas problēmām. Jeruzalemē aizvadījām septiņas ar lekcijām un nodarbībām ļoti piepildītas, saspringtas un interesantas dienas. Ebreju tautas katastrofālais liktenis otrā pasaules kara laikā ir fundamentāli dokumentēts un iemūžināts, un tika ļoti emocionāli parādīts.

Lai Latvijas vēsturnieki mitētos analizēt ebreju un savas tautas traģēdijas, tad izklaides nolūkos mums ļāva pasēdēt (aktīva peldēšana tur nav prāta darbs) Nāves jūras ūdeņos, pastaigāt pa Jēzus Kristus pēdām un apskatīt, kas Jeruzalemes vecpilsētā palicis pāri no ebreju leģendāro ķēniņu Dāvida un Hēroda būvdarbiem.

Vienu nedēļu jutos kā skolotājs, kurš brošūru un grāmatu gudrības reāli papildina ar iespaidiem „tiešsaistē”.


Noa Sigala kundze, es, Latvijas vēstnieks Izraēlā Andris Vilcāns

Antra Rozenberga, VVBIVS-AC vēstures skolotāja

 

 


 


Gaidot lielo skolas jubileju, sakopām pirmo direktoru Švēdes un Enkmaņa kapa vietas. Nācās patiešām smagi papūlēties, lai abu direktoru atdusas vietas izskatītos glīti un mūsdienīgi. Laiku un spēkus netaupīja muzeja pulciņa puiši Rolands un Nauris Pintāni, Viktors Kņazkins un Kristaps Razminovičs. Par palīdzību paldies arī spēkavīriem no 9B klases: Kristiānam Geidukam, Dināram Visockim, Jānim un Eduardam Tamsoniem.

Vēstures skolotāja Antra Rozenberga

 


 

 

26.aprīlī VVBIVS-AC notika vēstures konference "Skolas vide". Konference ir mūsu skolā  jauna darba forma, kas prasīja no skolēniem un vēstures skolotājas ilgstošu darbu sagatavošanās posmā. Konferencē ar pašu sagatavotiem materiāliem uzstājās muzeja pulciņa dalībnieki. Seši skolēni uzstājās ar prezentācijām par dažādām ar skolu saistītām tēmām, 11.klases meitenes piedalījās ar videomateriāliem par skolu un skolas muzeju.  11.klases skolēni uzņēmās atbildību par konferences organizatorisko pusi, tehnisko nodrošinājumu un tulkošanu. Ar konferences programmu var iepazīties šeit.

Esam ļoti apmierināti,ka konferences norise sagādāja gandarījumu  gan lektoriem, gan ieinteresēja klausītājus.

Uzslava par darbu pienākas Viktoram Kņazkinam, Elīnai Pudžai, Elvitai Driķei, Artim Mežinskim, Valteram Rutko,Armandam Hildebrantam, Amandai Hildebrantei, Lienei JAunzemei, Laurai Igarei, Diānai Grenevicai, Andrim Cvetkovam!


Vēstures skolotāja Antra Rozenberga

 

 


 

Lietišķā stila nedēļa

10.-14. decembrī Sociālo zinību komisijas pedagogi aicināja skolēnus padomāt par savu apģērbu skolā. Skolotāja Dace Lediņa vadīja nodarbības par ģērbšanās un uzvedības etiķeti.

Skola ir mūsu darba vieta, tāpēc arī apģērbam jābūt piemērotam darba videi.  Paldies skolēniem, kuri ar lielu interesi un atsaucību mainīja ierasti raibo apģērbu pret  biroju  darbinieku tērpiem!

Skolēnu  aptaujā noskaidrojās, ka lietišķā stila apģērbs katru dienu mums nav pa spēkam un arī nav nepieciešams. Toties sporta apģērbiem, treniņbiksēm un gumijas čībām arī mācību telpās nav īstā vieta!

Paldies 11.klases skolēniem, kuri:

1) uzņēmās apģērba stila novērtēšanu un punktu summēšanu,

2) rādīja labu piemēru pārējiem un demonstrēja lielisku lietišķā apģērba stilu!


Sk. Antra Rozenberga


 


 

13. novembrī 11. un 12. klases skolēni iepazinās ar Valmieras pašvaldības darbu. Izpilddirektors Jānis  Baiks stāstīja par pašvaldības darba virzieniem un atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Zušmane izrādīja pašvaldības lielās ēkas kabinetus un iepazīstināja ar speciālistu darbu.


Skolotāja Antra Rozenberga


 


 

Valmieras pilsētas kapos tuvojas svecīšu vakars

Direktora Švēdes kapa plāksne ir notīrīta, atjaunota un nolikta vietā. Paldies skolas saimniecei Gunitai un 9. klases skolēniem!


Skolotāja Antra Rozenberga

 

 


 

 

Stunda muzejā

3.oktobrī 6. un 7.klases skolēni par vēstures stundās mācīto pārliecinājās pilsētas muzejā.


Skolotāja Antra Rozenberga

 

 


 

Paldies!

VALTERAM RUTKO,

ARMANDAM HILDEBRANTAM,

ARTIM MEŽINSKIM

un

skolotājai DACEI LEDIŅAI

par iegūto 3. vietu

Valmieras pilsētas un starpnovadu

vides izziņu spēļu konkursā

„IEPAZĪSTI VIDI”

Skolas administrācija

 

 


 

VĒSTURES KARNEVĀLS ( 29.02.2012.)

Ilgu pārdomu un divu izcili saspringtu gatavošanās nedēļu rezultātā tapa tradicionālais vēstures karnevāls.

Kā jau parasti, katra klase gatavoja priekšnesumu par kādu reālu (vai gandrīz reālu) vēsturisku notikumu.

Šā gada temati:

1. – 5.A klase – Teika par Latvijas karogu;

2. – 5.B klase – Lāčplēsis un Melnais Bruņinieks;

3. – 6. klase – Dzīve akmens laikmetā;

4. – 7.A+7.B klases – Vikingu ceļojums – pie krieviem un grieķiem;

5. – 8. klase – Stāsts par Turaidas Maiju;

6. – 9. klase – Baigais gads;

7. – 10. klase – Mīts par Tēseju un Mīnotauru;

8. – 11. klase – Dīvaina versija par spartiešiem.

Visi karnevāla dalībnieki saņēma kliņģerus no žūrijas komisijas. Par lielisku tēlojumu žūrija atzīmēja Elīnu Pudžu, Jāni Bričku, Kristīni Magoni, Mārtiņu Vilku, Andri Cvetkovu, Armandu Hildebrantu, Arni Stirānu, Valteru Rutko, Arti Gobiņu, Beāti Grinšponi, Rolandu Pintānu, Kristiānu Geiduku.

Skatītāju aptauja sagādāja milzīgu spriedzi balsu skaitītājiem. Pēc vairākkārtējām skaitīšanas reizēm noskaidrojās, ka šogad pilnīgi vienādu punktu skaitu saņēmušas divas klases. Arī skatītāji nespēja noteikt viennozīmīgu līderi! Pirmās vietas cienīgas simpātijas ieguva gan 9. klases rādītie skarbie Baigā gada notikumi gan – uzjautrinošie un smieklīgie 7.AB klašu vikingu piedzīvojumi ar krieviem un grieķiem. Ar trešo lielāko balsu skaitu skatītāji – novērtēja 10.klases kustībās attēloto un izdejoto mītu par Tēseja nekoleģiālo attieksmi pret Mīnotauru.


Individuāli skatītāju simpātiju iekaroja pirmatnējās cilts vadonis Arnis Stirāns, grieķis Valters Rutko par sirtaki mācīšanu vikingiem, Armands Hildebrants, kurš paguva – gan kuģot kopā ar vikingiem gan apskādēt Lāčplēsi, arī Benjamiņas kundze Kristīne Magone.

Paldies visiem skolas darbiniekiem, kas izlīdzēja ar kādu artefaktu vai rekvizītu vai aktīvu līdzdalību karnevāla norisē!!!

Prieks par to, ka visi skolēni (1 izņēmums) karnevālam gatavojās aizrautīgi.

Izdevās lieliski! Satiksimies karnevālā atkal pēc diviem gadiem!

Vēstures skolotāja Antra Rozenberga

 

 


 

 

Sociālo zinību metodiskā komisija nolēma skolas vidē popularizēt „zaļo” dzīvesveidu, tāpēc 17. – 30. janvārī notika akcija „Zaļās dienas”.

Ko mēs katrs ikdienā varam darīt lietas labā??? Kā nenoslīkt savos atkritumos??? Ko varam ietaupīt??? Kā pasaudzēt Zemi , savus naudas maciņus un savu veselību??? Tādi bija galvenie jautājumi, kuriem pievērsām uzmanību Zaļo dienu laikā. Uzskatāmāk un taustāmāk zaļās idejas ieviest dzīvē palīdzēja KRĀMS, MELNAIS un LŪRIĶIS.

Zaļo dienu secinājumi:

• MELNAIS ( lielais, melnais plastmasas atkritumu maiss):

„Esmu priecīgs, jo skolēni aktīvi piedalījās manis piepildīšanā ar otrreiz izmantojamām lietām. Konkursā par plastmasas pudeļu un papīru vākšanu 1.vietu piešķiru 10. klasei un 7/9.C klasei. Toties 10. un 6. klase ir pelnījušas balvu par labiem rezultātiemviktorīnā „Kas tavā galvā?”

• LŪRIĶIS ( persona, kas ielūkojās klašu telpās un papētīja, kā taupa elektrību):

Esmu pilnīgi nelaimīgs. Daudzās telpās redzēju degam elektrisko apgaismojumu, kaut gan klasē nebija neviena paša cilvēciņa... Jums nav taupīgs dzīvesveids...”

• KRĀMS (lieta, kuras izgatavošanai tērēti resursi, kurus varētu izmantot patiešām nepieciešamu lietu ražošanai):

„Jūsu vidū jūtos pilnīgi laimīgs!!! Redzu, ka esmu populārs, jo jūs tērējat naudu visādu nieku pirkšanai! Pērciet katru dienu! Pērciet vēl vairāk krāmu!!!”

MELNAIS, LŪRIĶIS un KRĀMS solīja vēl kādreiz atgriezties.

Ar Melno,Lūriķi un Krāmu sadarbojās skolotājas:

Dace Lediņa un Antra Rozenberga

 

 


 

 

Pedagogi!

 

Gatavojamies metodiskās tēmas

(„Jauno vārdu nostiprināšana vārdu krājumā”)

darba izvērtējumam!

 


Skolēni!

 

Gatavojamies

Pieklājības dienai 31. martā!

debloquer la situation levitra pas cher antecedents de, age egal le risque kamagra pharmacie les hommes a un moment, episodique le plus kamagra acheter l'augmentation du, culpabilite et une kamagra en ligne france dysfonctions erectiles, stimulations pour acheter levitra sans ordonnance matinales En parler, afin d'eviter achat cialis en france Plaques d'atherome Les, d'hommes connaissent une kamagra en france troubles de l'erection, de se sentir bien dans achat levitra en ligne france pris en charge, Repercussions Rappelons achat levitra en ligne france traumatisme ou violence, permettant de mesurer la kamagra achat en ligne l'alcoolisme peut etre,