Internāts

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Internāti

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā – attīstības centrā ir divi internāti.

L.Paegles ielā 5/7 dzīvo 1. – 9.klašu skolēni, bet internātā L.Paegles ielā 20 dzīvo vidusskolēni un bērnudārza  pirmsskolas grupu bērni.

L.Paegles ielā 5/7 ir divas internāta atpūtas telpas un rotaļu istaba, kurās skolēni var pavadīt brīvo laiku. Brīvajā laikā internātā skolēni skatās TV, spēlē dažādas galda spēles, piemēram, novusu. Skolēniem ir iespēja uzlabot savu veselību un fizisko formu, darbojoties ar trenažieriem.

L.Paegles ielā 5/7 internāta 2. stāva istabiņās ir nomainītas vecās mēbeles. Internāta istabiņās ir jauni, gaiši drēbju skapji, ir gaiši galdi ar atvilktnēm, jauni gaiši apavu plaukti. Katrā istabā būs jaunas taburetes, ko skolēni paši gatavo. Daļa taburetes jau ir gatavas.

Atpūtas telpā ir daudz ziedu, kas priecē skolēnus un pedagogus.

L.Paegles ielā 20 vidusskolēniem ir izveidota sociālo prasmju apguves telpa, kurā var gatavot ēst, mazgāt veļu un atpūsties.

Internātā katru semestri notiek guļamistabu konkurss. Guļamistabu kārtību vērtē katru dienu. Katru piektdienu tiek noteikts vidējais vērtējums par kārtību istabās. Istabu vērtēšanā piedalās arī Skolēnu dome. Mācību semestra beigās tiek apbalvoti skolnieki, kuri uzturējuši istabas vislabākajā kārtībā. Skolēni saņem nelielas balvas. Guļamistabu konkursam ir izstrādātā kārtība, kura apstiprināta ar skolas direktora Andra Tauriņa rīkojumu Nr. 18/1-10/10/60 2010. gada 21. septembrī.

Tuvojoties Ziemassvētkiem un citiem svētkiem skolēni piedalās internāta dekorēšanā.

Leona Paegles ielā 5/7 internāta telpas ir mājīgas un ērtas.

 

Internāta telpas L. Paegles ielā 20 ir gaišas, svaigi remontētas un iekārtotas. Internāta telpu atklāšana notika 2010. gada 13. novembrī.