Bērnudārza aktualitātes 2016./2017. un 2017./2018. mācību gadā

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts


Latvijai – 100
Pašu gatavoto gaismeklīšu sveiciens Latvijas  svētkos

Gatavošanās Latvijas 99. dzimšanas dienas svinībām pirmsskolas grupā norisinājās visu nedēļu – tika rotātas telpas, gatavoti Latvijas karodziņi, veidotas bērnu zīmējumu, aplikāciju izstādes. Bērni zina, ka dzimšanas diena katram ir īpaša diena.

Jau par tradīciju ir kļuvusi gaismeklīšu gatavošana Latvijas svētku nedēļā. Ar Latvijas karodziņiem rotātie lukturīši izgaismoja Latvijas kontūru bērnudārzā teritorijā. Tumšajos vakaros tie izskatījās skaisti un svinīgi.

17. novembra rītā pirmsskolēni piedalījās Latvijas 99. dzimšanas dienas svinībās skolā. Pasākuma laikā pirmsskolas grupas bērnu gatavotie gaismeklīši kā sveiciens Latvijas svētkos rotāja skolas zāli.

Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa
Mārtiņdiena

Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Jau dienu pirms Mārtiņdienas pirmsskolas grupas bērni apmeklēja Mārtiņdienas tirdziņu Valmieras JC “Vinda”. Mazie pircēji tirdziņā iegādājās cukurgailīšus, keksiņus, vafeles, par katru pirkumu no pārdevēja saņemot čeku.

10. novembra rītā bērni devās pie saviem draugiem – Valmieras pilsētas PII “Krācītes” bērniem uz rotaļīgo Mārtiņdienas svinēšanu. Draugi mūs sagaidīja dažādās maskās, aicināja kopīgās rotaļās un dejās. Cienastā saņēmām vārītus zirņus. Atpakaļ uz bērnudārzu devāmies priecīgā noskaņā.

Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa

 Pirmsskolas grupa 2017./2018. mācību gadā

1. grupa
Airita Jakobsone, Anete Vaivade, Renāte Zariņa, Sintija Zēmele

2. grupa
Daniels Beļēvičs, Rinalds Blūms, Markuss Bučis, Edvards Nebijs, Henrijs Ozoliņš, Marta Penka, Ronalds Smekšs, Olivers Uzors

 

 


 

Septembrī uz skolu

Tie nav putni, kas lido pa gaisu,
Tās meiteņu un zēnu domas.
Un visas domas
Pie skolas somas.

26. maijā notika pirmsskolas izglītības grupas izlaidums – atvadīšanās no bērnudārza. Šogad pirmo izglītības posmu beidza Agris Logins, Patrīcija Paula Beļajeva, Almārs Engins Turkers. Topošie pirmklasnieki saņēma apliecības par apgūto pirmsskolas izglītības programmu un laba vēlējumus turpmākajām gaitām. Bija arī ziedi, dāvanas un medaļas par piemiņu.

Skolotājas pateicās vecākiem par atbalstu, jo tikai kopā var paveikt to, kas ir sasniegts. Paldies tika teikts kolēģiem, kuri strādāja ar šiem bērniem. Absolventi kopā ar saviem draugiem visus priecēja ar dejām un citiem priekšnesumiem.

Lai veiksmīgas un zināšanu pilnas skolas gaitas!


Pirmsskolas MK vadītāja  Uldze Strazdiņa

 


 

 

Zīlītes ziemas stāsts

11. janvārī Valmieras Kultūras centrā notika VJC “Vinda” audzēkņu koncerts “Zīlītes ziemas stāsts”. Šajā koncertā “Vindas” audzēkņi izrādīja centrā iegūtās iemaņas. Pirmie uz skatuves kāpa un ar “Putniņu deju” zīlītes stāstu šķetināt sāka pirmsskolas rokdarbu studijas “Rūķītis” audzēkņi Zintas Irbes vadībā. Studiju “Rūķītis” aktīvi apmeklē arī mūsu bērnudārza bērni, lai kontaktētos ar dzirdīgiem vienaudžiem un dažādotu ikdienu.


Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa

 


 

 

Ziemassvētki Rūķu mājā

Decembris bērnudārzā bija Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Gar logiem klusi staigāja Rūķi un vēroja bērnu darbošanos. Jau mēneša sākumā bērni kopā ar skolotājām sāka rotāt grupas telpas, papildinot rotājumus līdz pat Ziemassvētkiem.

23. decembra pēcpusdienā gaiši un aicinoši mirdzēja gaisma skolas logos. Bērnudārza bērni bija sagaidījuši izloloto Ziemassvētku pasākumu. Bērni klātesošajiem parādīja jautru pasaku, kurā Rūķi kopā ar Sniegpārsliņām, Zaķēniem un Lācēniem devās svinēt Ziemassvētkus Rūķu mājā. Dejojot un rotaļājoties, tika sagaidīts Ziemassvētku vecītis ar dāvanu maisu. Bērni kopīgās rotaļās aicināja arī Ziemassvētku vecīti, mammas un tētus.

Paldies grupu skolotājām, skolotāju palīdzēm, muzikālās ritmikas skolotājai par skaisto Ziemassvētku pasākumu, kas priekā lika mirdzēt bērnu acīm. Paldies vecākiem par atsaucību un sadarbību!

Panākumiem bagātu Jauno gadu!


Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa

 

 


 

Mārtiņdiena

10. novembra rītā pirmsskolas grupas bērni posās Mārtiņdienai. Bērni pielaikoja maskas un pārvērtās par lāčiem, zaķiem un citiem mūsu platuma grādiem raksturīgajiem dzīvniekiem.

Iejutušies dažādos tēlos, grupas Mārtiņbērni devās ciemos pie Burtnieku novada PII “Burtiņš” audzēkņiem. Bērni noskatījās “Burtiņa” mazo mākslinieku sagatavoto teātra uzvedumu “Rācenis”, demonstrēja savas ķekatnieku maskas un piedalījās rotaļās.

Pēcpusdienā bērni devās uz JC “Vinda” pagalmu, kur ciemojās lielais, gudrais Mārtiņgailis. Gailis cienāja Mārtiņbērnus ar medusmaizi un konfektēm. Visi priecājās, ejot jautrās rotaļās, dejojot un dziedot.


Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa


 

 

Latvijas 98. dzimšanas dienas svinības

Latvijas dzimšanas dienas nedēļu pirmsskolas grupas audzēkņi pavadīja ar svētku sajūtu darbos un sirdīs. Mācījāmies, kāds izskatās Latvijas valsts karogs, kā izskatās Latvijas valsts kontūra. Kartē tika iezīmētas vietas, kur bērni dzīvo. Par godu Latvijas dzimšanas dienai bērni pagatavoja cepumu torti, radot jauku svētku noskaņu. Audzēkņu izgatavotie lukturīši izgaismoja gājēju celiņu bērnudārza pagalmā.

17. novembra priekšpusdienā pirmsskolēni kopā ar skolas skolēniem pulcējās zālē uz Latvijas 98. dzimšanas dienas pasākumu. Skolēni pasniedza savas dāvanas Latvijai – dzejoļus, dziesmas un dejas.


Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa 

 

Drošības diena

!8.oktobrī pirmsskolas grupā viesojās pārstāvji no Valsts policijas un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes, lai bērniem stāstītu par operatīvo dienestu darbu un pārrunātu drošības jautājumus, kas aktuāli, iestājoties tumšajam un vēsajam rudens laikam.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki ar bērniem pārrunāja ugunsdrošības ābeci un rīcību evakuācijas situācijās. Bērniem bija iespēja apskatīt ugunsdzēsēju dienesta transportlīdzekli, kā arī uzvilkt mugurā ugunsdzēsēja glābēja kaujastērpu.

Policisti bērniem atgādināja par atstarojošo vestu nepieciešamību gājējiem un riteņbraucējiem tumšajā diennakts laikā. Vēl policisti uzspēlēja ar bērniem drošības spēli, lai pārliecinātos, ka bērni jūtas droši un zina, kā rīkoties neikdienišķās situācijās.


Pirmsskolas izglītības skolotāja Asja Tauriņa


  

Karjeras nedēļa 2016

No 10. oktobra līdz 16. oktobrim TC Valleta bija apskatāma vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Profesijas kompass” darbu izstāde.

Konkursu organizēja Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” sadarbībā ar izglītības iestādēm “Karjeras nedēļas 2016” ietvaros. Konkursa mērķis – rosināt izglītojamos iepazīt dažādas profesijas un to darba pienākumus, kur ir nepieciešams izmantot kompasu vai prasme orientēties apvidū.

Izstādē tika izvietots arī pirmsskolas grupas audzēkņa Almāra Engina Turkera zīmējums “Jūrnieki”.

Paldies skolotājai Ievai Lūsītei!


Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa


  

Olimpiskā diena

23.septembrī Latvijas Olimpiskās komitejas organizēto “Olimpisko dienu 2016” pirmsskolas grupas bērni aizvadīja Jāņa Daliņa stadionā, startējot septiņās dažādās sporta stacijās.

Šā gada olimpiskās dienas devīze bija “Padod bumbu”, lai popularizētu olimpisko sporta veidu – volejbolu.

Olimpiskā diena sākās ar atklāšanas parādi, karoga pacelšanu, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja R. Gailuma uzrunu. Pēc pasākuma svinīgās atklāšanas mūsu mazie sportisti piedalījās Olimpiskās dienas rīta vingrošanā kopā ar visiem Olimpiskās dienas dalībniekiem visā Latvijā.

Paldies pirmsskolas grupas darbiniekiem, kuri palīdzēja bērniem sagatavoties Olimpiskajai dienai un uzmundrināja savus audzēkņus sportiskajās aktivitātēs.


Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa


  

Ekskursija uz Valmiermuižas stalli

21.septembrī pirmsskolas grupas bērni devās ekskursijā uz Valmiermuižas stalli. Bērni uzzināja, ko zirgi ēd, kur dzīvo, kā tos kopt. Bērni pacienāja zirgus ar līdzpaņemtajiem gardumiem – burkāniem. Pēc iepazīšanās ar stalli bērniem bija iespēja kāpt ponija mugurā un izjāt apli staļļa treniņlaukumā. Staļļa pagalmā sarīkojām arī nelielu pikniku.

Paldies Valmiermuižas staļļa meistarei Rufinai Jurašai par viesmīlīgo uzņemšanu!


Pirmsskolas MK vadītāja Uldze Strazdiņa 

 

Mēs 2016./2017. mācību gadā


1. grupa: Markuss Bučis, Edvards Nebijis, Renāte Zariņa, Daniels Beļēvičs, Marta Penka, Rinalds Blūms


2. grupa: Agris Logins, Rinalds Smekšs, Henrijs Ozoliņš, Patrīcija Paula Beļajeva, Olivers Uzors, Almārs Engins Turkers


  

Valmiera vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas - attīstības centra PII grupu pasākumu plāns 2016./2017. mācību gada 1. semestrim šeit.