Valodu MK aktualitātes 2016./2017. mācību gadā

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Nedzirdīgo motokluba „Nakts pūces” pārstāvju  viesošanās mūsu skolā

23. maijā pie skolas atskanēja neierasts troksnis – no Rīgas puses tuvojās 9 motocikli. Bija ieradušies nedzirdīgo motokluba „Nakts pūces” vīri.

Tikšanās sākās zālē, kur bija sapulcējušies skolēni. No 9 braucējiem 5 ir mūsu skolas absolventi. Tā bija vēl viena tikšanās ar skolu. Kad runājām par iespējamo braucienu uz Valmieru, viņi teica, ka ļoti gribas atbraukt. Diemžēl šī ir darbdiena, tāpēc nevarēja ierasties visi gribētāji – darbs. Vīri pastāstīja par savu klubu, par aktivitātēm. Pašlaik klubā ir 19 biedri, bet sākumā (apmēram pirms 10 gadiem) bija rikai 4. Skaits aug, bet ne tik ātri kā gribētos, jo šis ir finansiāli dārgs prieks – gan paša „moča” iegāde, gan rezerves daļas. Arī piedalīšanās pasākumos prasa gan naudu, gan laiku. Bet kopā būšana ir ne tikai atpūta, bet arī iespēja uzzināt daudz jauna un interesanta. Katru gadu ir bijusi dalība dažādās aktivitātēs – gan Rīgā (piemēram, sezonas atklāšanas brauciens aprīlī, kur piedalās vairāki tūkstoši braucēju), gan festivāls Ventspilī jūlijā, gan saiets Vācijā, gan ekskursijas pa Latviju un ārzemēm. Šovasar plānots brauciens uz festivālu Somijā.

Pēc sarunas zālē visi devās skolas pagalmā, kur varēja apskatīt motociklus, parunāties. Motobraucēji arī atļāva skolēniem izmēģināt braucienu ar spēkratu. Tas notika skolas teritorijā, ievērojot drošības noteikumus.

Tad pacienājām ciemiņus ar pusdienām. Bijušie absolventi gribēja apskatīties arī klašu telpas, kurās mācījās. Interesantas bija viņu atmiņas – mīļas, smieklīgas, mazliet skumjas.

Valodu MK vadītāja Maiga Paegle

 


Atklātās kombinētās svešvalodu (angļu valoda, krievu valoda) olimpiādes vidusskolā 2017 rezultāti šeit.

 


 

 

Latviešu valodas un literatūras olimpiāde skolā

26. janvārī mūsu skolā notika latviešu valodas un literatūras olimpiāde. Tā jau vairāk kā 10 gadus notiek gada pirmā mēneša beigās.

Šogad olimpiādē piedalīties bija izvirzīti  18  skolēni no 5. – 12. Klasei. Tie bija:

1. Sāra Lubūze

2. Dace Viļuma

3. Roberts Immurs

4. Beatrise Biezbārde

5. Kristofers Kraze (bija izvirzīts, bet slimības dēļ nepiedalījās)

6. Aleksandrs Kreičmanis

7. Atvars Naglis

8. Madara Zēmele

9. Paula Nikola Upesjure

10. Ralfs Liepiņs

11. Laura Vicinska

12.Daniela Krilova

13. Laura Makšima

14. Rolands Pintāns

15. Kristīne Bistrova

16. Nauris Pintāns

17. Viktors Kņazkins

18. Kristaps Razminovičs

Olimpiādes uzdevumi bija veidoti :

1) lai skolēni varētu pārbaudīt savas zināšanas latviešu vaolā un literatūrā (teksta izpratne, lasītprasme),

2) lai pārliecinātos par skolēnu prasmi pielietot valodu.

Skolēni strādāja pa klasu grupām, katrai no tām bija atbilstoši uzdevumi:

1) 5. – 7. klase,

2) 8. – 9. klase

3) 10. – 12. klase.

Prieks bija par to, ka skolēni darbam piegāja ar atbildības sajūtu, strādāja nopietni un ar izpratni.

Rezultāti pa klašu grupām ir šādi:

5. – 7. klase

1. vieta – Beatrise Biezbārde

2. vieta – Sāra Lubūze

3. vieta – Dace Viļuma

8. – 9. klase

1. vieta – Paula Nikola Upesjure

2. vieta – Madara Zēmele

3. vieta – Ralfs Liepiņš

10. – 12. klase

1. vieta – Kristaps Razminovičs un Viktors Kņazkins

2. vieta – Kristīne Bistrova

3. vieta – Nauris Pintāns

Atzinību par piedalīšanos olimpiādē saņēma Aleksandrs Kreičmanis – viņa attēla apraksts bija ļoti veiksmīgs gan saturiskā ziņā, gan gramatisko kļūdu bija maz.

Paldies visiem  skolēniem par piedalīšanos!

Paldies skolotājiem par mācību darbu!


Valodu MK vadītāja Maiga Paegle

 

 


 

„Mēs lasījām, lasām, lasīsim...”

Nu jau tradicionāli pirms Ziemassvētkiem mūsu skolā notiek pasākums, kas mudina skolēnus atcerēties un padomāt par literatūras stundās lasīto.

Arī  2016. gada nogalē, 19. un 20. decembrī, skolēni varēja atraisīt savu izdomu un likt lietā meistarību, veidojot literāro darbu vizualizācijas. Pasākumā piedalījās 5. – 12. klašu skolēni, katrs no viņiem izvēlējās sev saistošāko literāro fragmentu.

Kā katru gadu šo darbu izstādē redzētais priecēja, jo skolēnu izdomu var tikai apbrīnot. Skolēni no pavisam ikdienišķām lietām, netradicionāliem materiāliem pratuši uzburt interesantas kolāžas, ilustrācijas un maketus.

Jāpiemin arī tas, ka, šādi darbojoties, skolēni pilnveido savu valodu, sadarbības un komunikācijas prasmes.

Vairāk bilžu fotogalerijā.

Latviešu valodas skolotājas

 

 


 

Mācību „stunda” Rīgā

Viens ir mācīties par rakstniekiem, dzejniekiem klasē, bet, apmeklējot viņu dzīvesvietas, rodas pavisam citas sajūtas. Tādēļ 5.oktobrī 8. un 9. klases skolēni devās uz Rīgu. Apmeklējām Ojāra Vācieša muzeju un izstādi „Grāmata Latvijā” Nacionālajā bibliotēkā.

8. klases skolēni par Ojāru Vācieti mācījās pavisam nesen, devītajiem gan pagājis kāds laiciņš, bet, kad sākās gides stāstījums, atcerēties nemaz nebija grūti. Palīdzēja arī tas, ka gide pati ir jauna un mācēja piesaistīt skolēnu uzmanību.

Vispirms mūs visus aicināja ārā, tur arī sākās saruna – par Māras dīķiem, par dzejnieka dabas mīlestību, par dāvanu sievai (dzejniecei Ludmilai Azarovai). Tā ir pavisam necila, mūsu acīs pat dīvaina – parasti laukakmeņi. Bet sieva tos ar prieku rādījusi viesiem, draugiem. Viņi abi bija lieli dabas draugi.

Tad devāmies iekšā. Mūs apsēdināja dzejnieka viesistabā, un sākās nopietna saruna, interesants stāstījums gan par dzejnieka paradumiem, gan darbu, gan interesi par putniem, gan „govju” pastaigām. Izrādās, ka Ojārs Vācietis savu pastaigu dabā garumu izraudzījās šādi – viņš brauca ar kādu satiksmes līdzekli ārpus Rīgai tik tālu, līdz ieraudzīja govi. Tad kāpa ārā un kājām atgriezās mājās. Protams, laika apstākļi bija dažādi, tāpēc līdzi termosā viņš ņēma kādu siltu dzērienu. Muzejā ir diezgan iespaidīga termosu kolekcija.

Dažādu interesantu faktu bija daudz. Miks, ejot projām teica, ka bija tāda pavisam dīvaina sajūta – te taču dzīvoja dzejnieks.

Pēc tam devāmies uz Nacionālo bibliotēku, kur apmeklējām izstādi „Grāmata Latvijā”. Bija interesanti izsekot grātamas „ienākšanai” Latvijā – bija ļoti veci eksemplāri un jaunāki. Skolēni varēja gan klausīties, gan izsmaržot grāmatas. Interesanta bija Iztēles telpa. Šķirot lielās grāmatas lapas, uz sienas parādījās vizuāla teksta interpretācija.

Nākošajā dienā sagatavojām skolēniem viktorīnu – komandu spēli „Vai tu atceries?”. Bija prieks, ka skolēni iesaistījās ar interesi, ka atcerējās gides stāstīto par Ojāru Vācieti.Latviešu valodas skolotājas
Līga Lāce
Maiga Paegle