Pasākumi 2016. gada oktobrī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Senajā skolā

Pirmdien, 31.oktobrī, 5. – 7. speciālo klašu skolēni nokļuva 200 gadus senā skolā Valmieras pilsētas muzejā. Sveču gaismā un stingras skolotājas vadībā bērni mācījās lasīšanu, rēķināšanu un glītrakstīšanu. Dažiem tīri labi veicās dīvaino burtu atpazīšana, rakstīšana ar spalvaskātu un veco laiku mērvienību izmantošana. Seno soda veidu – tupēšanu uz zirņiem arī daži pamēģināja - tas gan bija sāpīgi...


Senajā skolā mācījās arī skolotājas Dace Sprince un Antra Rozenberga 

 

Labo darbu nedēļa

19. oktobrī 2. – 4. klašu skolēni, labo darbu nedēļas ietvaros, apmeklēja Pilsētas kapus, kur sakopa kapu vietas pirmajam direktoram un skolotājam Vīlipam Švēdem, direktoram Jānim Enkmanim un dzejniekam, skolas himnas autoram Rieteklim. Čakli strādāja gan zēni, gan meitenes. Bērni ar interesi klausījās pedagogu stāstīto par bijušo direktoru darbu skolā. Šis pasākums pārvērtās arī par skolas vēstures izzināšanas pasākumu.


1. – 4. klašu internāta skolotāju MK

 


 

Labo darbu nedēļa - 2016.

Labo darbu nedēļas ietvaros 5.-12. klašu skolēni ar skolotājiem organizēja Spēļu pēcpusdienu 1. – 4. klašu skolēniem.

Skolēni tika sadalīti 5 „klasēs”. Katrai „klasei” bija savi „jaunie skolotāji” (8 – 12. klašu audzēkņi.)

„Jaunajiem skolotājiem” ar saviem audzēkņiem bija jāapmeklē 5 skolas. Skolēniem bija iespēja parādīt savu veiklību, atjautību un sportisko sagatavotību.

„Jaunie skolotāji” par saviem audzēkņiem ļoti rūpējās, palīdzēja un atbalstīja, ja kaut kur nepaveicās kā gribējās.

Mazajiem tas ļoti patika!

Paldies visiem 5. – 12. klašu skolēniem, kas piedalījās pasākuma organizēšanā, vadīšanā, kā arī „jaunajiem skolotājiem” – Madarai Zēmelei, Hubertam Bērziņam, Elīzai Geidukai, Ralfam Liepiņai, Danielai Krilova, Raivim Gončaruks, Kristīnei Bistrovai, Laurai Vicinskai, Ancei Liepiņai, Rolandam Pintānam, Mikam Avdejevam, Herbertam Misam.

Paldies internāta skolotājām Inetai Melbārdei, Indrai Vītolai, Pārslai Bebrei, Indrai Justei.


5. – 12.klašu internāta skolotāju MK

 

 


 

Karjeras nedēļas pasākums Valmieras Mākslas vidusskolā

Karjeras nedēļas “Es būšu…” ietvaros mūsu skolas piecas meitenes apmeklēja Valmieras Mākslas vidusskolas organizēto pasākumu. Mākslas skolas pedagogi pastāstīja par iespējām apgūt piedāvātās profesionālās vidējās izglītības programmas pēc pamatskolas un arī pēc vidusskolas.

Pasākuma praktiskajā daļā meitenes datorgrafikā izveidoja savus iniciāļus, kurus izprintēja un uzpresēja uz krekliņa.


Internāta skolotāja Indra Juste
Karjeras nedēļas "Mazā Vistērija" Vidzemes Augstskolā

12. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolas 12. klases skolnieki Elīna Pudža, Nauris Pintāns un Viktors Kņazkins apmeklēja Vidzemes Augstskolu, kur piedalījās „Mazās Vistērijas” aktivitātēs.

Sākumā skolnieki bija nedaudz uztraukušies, vai spēs tikt galā ar dotajiem uzdevumiem, bet loģiskā domāšana, radošā un atraktīvā pieeja veicināja iegūt labus rezultātus.

Mūsu skolnieki ieguva 2. vietu. Šī bija laba pieredze karjeras stiprināšanā.


Internātskolotāja Gunta Bulmeistare

 


 

 

Sacensību rezultāti 10.-14.10.2016.

Ielu vingrošana 05.10.2016.

Labākie ielu vingrotāji ir Herberts Misa, Ralfs Liepiņš un Madara Zēmele.

Futbols. B grupa, Valmiera VOC 12.10.16. – 3. vieta no 8 komandām

Komandā: Herberts Misa, Dmitrijs Kuriševs, Aleksandrs Kreičmanis, Ralfs Liepiņš, Andis Rasmuss, Atvars Naglis, Inguss Luste, Raivis Gončaruks. Herberts Misa un Raivis Gončaruks tika ievēroti kā spēlētājs un vārtsargs, piedāvājot viņiem spēlēt futbola klubā Valmierā. Paldies trenerim Gatim Dunajevam un sporta skolotājam Aivaram Vasiļevskim.

Skrējēju diena 12.10.16.

Ātrākie skrējēji savās vecunma grupās ir:
Elvis Martinsons, Sintija Kozlovska, Jānis Einārs Liniņš, Letīcija Graubiņa, Toms Zoldners, Patrīcija Jasmīna Kļaviņa.


  

Individuāli diplomus saņēma Almārs Engims Turkers (PII 2. grupa), Harils Falkers ((1.-1. klase), Kristīne Zumberga (1.-1. klase), Linda Gailīte (1.-2. klase), Kristers Brokāns (2. klase), Kristīne Jirgena (2. klase), Artūrs Bērts (4. klase) 

Balva izglītībā 2016.

2016. gada 7. oktobrī, koncertzālē „Valmiera” notika Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma „Balva izglītībā 2016” pasniegšanas svinīgā ceremonija. Apbalvojumu un īpašu piemiņas pildspalvu komplektu saņēma 29 Valmieras vispārējo, speciālo, profesionālās ievirzes un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi. Apbalvojumu „Balva izglītībā 2016” saņēma mūsu skolas pedagoģe Dace Melbārde. Apsveicam!


 

Otrā no labās puses – Dace Melbārde (foto no valmierasziņas.lv)

 


 

 

Mācību „stunda” Rīgā

Viens ir mācīties par rakstniekiem, dzejniekiem klasē, bet, apmeklējot viņu dzīvesvietas, rodas pavisam citas sajūtas. Tādēļ 5.oktobrī 8. un 9. klases skolēni devās uz Rīgu. Apmeklējām Ojāra Vācieša muzeju un izstādi „Grāmata Latvijā” Nacionālajā bibliotēkā.

8. klases skolēni par Ojāru Vācieti mācījās pavisam nesen, devītajiem gan pagājis kāds laiciņš, bet, kad sākās gides stāstījums, atcerēties nemaz nebija grūti. Palīdzēja arī tas, ka gide pati ir jauna un mācēja piesaistīt skolēnu uzmanību.

Vispirms mūs visus aicināja ārā, tur arī sākās saruna – par Māras dīķiem, par dzejnieka dabas mīlestību, par dāvanu sievai (dzejniecei Ludmilai Azarovai). Tā ir pavisam necila, mūsu acīs pat dīvaina – parasti laukakmeņi. Bet sieva tos ar prieku rādījusi viesiem, draugiem. Viņi abi bija lieli dabas draugi.

Tad devāmies iekšā. Mūs apsēdināja dzejnieka viesistabā, un sākās nopietna saruna, interesants stāstījums gan par dzejnieka paradumiem, gan darbu, gan interesi par putniem, gan „govju” pastaigām. Izrādās, ka Ojārs Vācietis savu pastaigu dabā garumu izraudzījās šādi – viņš brauca ar kādu satiksmes līdzekli ārpus Rīgai tik tālu, līdz ieraudzīja govi. Tad kāpa ārā un kājām atgriezās mājās. Protams, laika apstākļi bija dažādi, tāpēc līdzi termosā viņš ņēma kādu siltu dzērienu. Muzejā ir diezgan iespaidīga termosu kolekcija.

Dažādu interesantu faktu bija daudz. Miks, ejot projām teica, ka bija tāda pavisam dīvaina sajūta – te taču dzīvoja dzejnieks.

Pēc tam devāmies uz Nacionālo bibliotēku, kur apmeklējām izstādi „Grāmata Latvijā”. Bija interesanti izsekot grātamas „ienākšanai” Latvijā – bija ļoti veci eksemplāri un jaunāki. Skolēni varēja gan klausīties, gan izsmaržot grāmatas. Interesanta bija Iztēles telpa. Šķirot lielās grāmatas lapas, uz sienas parādījās vizuāla teksta interpretācija.

Nākošajā dienā sagatavojām skolēniem viktorīnu – komandu spēli „Vai tu atceries?”. Bija prieks, ka skolēni iesaistījās ar interesi, ka atcerējās gides stāstīto par Ojāru Vācieti.Latviešu valodas skolotājas
Līga Lāce
Maiga Paegle
BIBLIOTĒKAoktobrī...

•) 2.oktobris – Skolotāju diena (pirmā svētdiena)

•) Izstāde „Rudens laikā...”

•) Rakstniecei Mārai Svīrei – 80...

•) 24.oktobris – Starptautiskā Skolu bibliotēku diena (ceturtā pirmdiena). Svinam – 31.oktobrī, bibliotēkā...

•) Pasaku lasīšanas pēcpusdienas 1. – 4. klase

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Jaunāko grāmatu un periodikas izstāde

 


 

VVBIVS-AC skolēnu apsveikums skolotājiem svētkos. Paldies!!!

Skatīt video šeit