Pasākumi 2016. gada martā

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Bildes no vidusskolēnu Projektu nedēļas izbraukuma uz Rēzekni, Daugavpili un Aglonu apskatāmas šeit

Vairāk bilžu apskatāmas šeit (pieejamas līdz 31.05.2016.).

 


 


Rīgā, 23. martā notika Nāc līdzās Lielkoncerts. Tajā piedalījās  Dace Viļuma, Sāra Lubūze, Roberts Immurs, Kristofers Kraze, Elvis Martinsons, Ingus Luste, Kristiāns Rimša, Elvita Amanta Puķīte, Aivita Amanda Puķīte, Kristīne Volberga, Ilze Apsīte un Liāna Apsīte.

Skolēnus pavadīja skolotājas Uldze Strazdiņa, Ilona Berkolde un Beāte Balode.

Paldies visiem dalībniekiem un skolotājām!

Skolas administrācija

 

 


 

 

Mūsu skolas skolotājas Dace Melbārde un Antra Rozenberga piedalījās Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) Pašvaldību 53. sporta spēļu finālsacensības, startējot volejbolā Valmiera komandā. Savā vecuma grupās viņas izcīnija 1. vietu.

Apsveicam!

 


 

 

Baltijas valstu 46.spartakiāde jauniešiem ar dzirdes problēmām 11.,12.,13.martā 2016.gadā

Rezultāti

Peldēšana. 1.vieta Latvijas komandai:

Embrekte Zane ( RNBIVS) 1. vieta 50m brīvā stilā; 1. vieta 50m uz muguras; 1. vieta 100m brīvā stilā.

Zariņa Elza ( VVBIVS-AC) 1. vieta 50m brass; 3. vieta 50m brīvā stilā.

Babiško Ivonna ( RNBIVS) 3. vieta 100 m brīvais stils.

Stafetes 4x50m brīvais stils 1. vieta – Z. Embrekte, E. Zariņa, I. Babiško, E. Gabrāne.

Stafetes 4x50m brīvais stils 2. vieta – R. Stupāns, A. Vazdiķis, E. Jēkansons, A. Ozols.

Dambrete. 1. vieta Latvijas komandai:

Aivita Puķīte, Elīna Žurakovska, Armands Hildebrants , Kristaps Razminovičs . (  VVBIVS-AC)

Šahs. Latvijas komandai 2. vieta:

Aivita Amanda Puķīte, Elīna Žurakovska, Kristaps Razminovičs  un Armands Hildebrants ( VVBIVS-AC).

Galda teniss. Latvijas komandai 3. vieta:

Valters Rutko 3.v.( VVBIVS-AC).

Basketbols. Latvijas zēnu un meiteņu komandām 3.  vieta.

Kopvērtējums. Latvijas komanda  3. vietā.

Sacensību galvenais tiesnesis Jevgēnijs Puhovs (RNBIVS) un sporta darba organizatores Dace Melbārde un Ligita Vasiļevska (VVBIVS – AC) pateicas tiesnešiem basketbolā – Evai Kaufmanei un tiesnešiem. Treneriem – Jevgēnijam Katajevam, Anzelmam Tamanim, Gatim Dunajevam, skolas darbiniekiem un audzinātājiem, mediķiem, līdzjutējiem.

Nākamā spartakiāde Lietuvā.

Rezultāti šeit.

Bildes no pasākuma šeit.

Līdz 17.05.2016. bildes pieejamas arī  šeit.

Paldies fotogrāfiem Aivim Stračinskim un Andrim Caunem.

 


 

Vēstures karnevāls

9.marta pēcpusdienā uz divām stundām skolas zālē pie mūsu skolēniem ieradās ļaudis no arābu zemēm, Āfrikas, pāris rūķu un karavīri, arī viens biedrs no NLO. Uzvedās viņi visai frivoli –ēda, gulēja, gāja medībās, spēlēja basketbolu reizēm dejoja, reizēm ķildojās, daži bija visai kauslīgi.

Rūpīgāk ieskatoties, varēja atpazīt mūsu pašu skolēnus, kuri ar savām pūlēm un pedagogu palīdzību bija sagatavojušies tradicionālajam vēstures karnevālam.

Paldies vecākiem, kuri palīdzēja saviem bērniem karnevāla tērpu sagādāšanā!

Uzslava Laurai Vicinskai, Madarai Zēmelei, Elīzai Geidukai, Raivim Gončarukam, Aleksandran Kreičmanim, Dināram Visockim, visai 9A klasei un citiem skolēniem, kuri apzinīgi un čakli gatavojās karnevālam.

Kā jau vienmēr slimības un citas ķibeles retināja aktieru rindas, tāpēc malači Ralfs Liepiņš, Kristiāns Geiduks, Kristīne Bistrova, Arnis Stirāns, atkal Dinārs, Raivis un Valters, kuri spēja dzīvot vairākās lomās. Ļoti veiksmīgi savu vēstures karnevālu karjeru uzsāka 5. klases rūķi=spoki ar „viesmāksliniekiem”no 4.klases un 6.klases akmens laikmeta cilvēki.

Kā vienmēr žēl, ka pēdējo reizi startēja 10. un 11.klases skolēni ar lieliskā aktiera Valtera Rutko vadībā kopīgi pašu režisēto „Sapņu komandu 1935”.

Lai mums rodas atkal jaunas idejas nākošajam vēstures karnevālam!

Fotogrāfijas no vēstures karnevāla apskatāmas šeit (līdz 10.05.2016.)

Vēstures skolotāja Antra Rozenberga

 


 

Vēstures skolotāju seminārs Izraēlā

Cilvēkiem, arī skolotājiem, jāmācās visu mūžu – man pret šādu apgalvojumu nav nekādu iebildumu. It īpaši, ja mācīšanos par vēstures jautājumiem var paplašināt un izmantot iespēju kaut pa mazu spraudziņu ieskatīties citā pasaulē, citu tautu paražās.

Februāra beigās Latvijas vēstures skolotāju grupas sastāvā nokļuvu Izraēlā, kur holokausta upuru piemiņas memoriāla „Yad Vashem” darbinieki organizēja semināru par holokausta, antisemītisma un diskriminācijas problēmām. Jeruzalemē aizvadījām septiņas ar lekcijām un nodarbībām ļoti piepildītas, saspringtas un interesantas dienas. Ebreju tautas katastrofālais liktenis otrā pasaules kara laikā ir fundamentāli dokumentēts un iemūžināts, un tika ļoti emocionāli parādīts.

Lai Latvijas vēsturnieki mitētos analizēt ebreju un savas tautas traģēdijas, tad izklaides nolūkos mums ļāva pasēdēt (aktīva peldēšana tur nav prāta darbs) Nāves jūras ūdeņos, pastaigāt pa Jēzus Kristus pēdām un apskatīt, kas Jeruzalemes vecpilsētā palicis pāri no ebreju leģendāro ķēniņu Dāvida un Hēroda būvdarbiem.

Vienu nedēļu jutos kā skolotājs, kurš brošūru un grāmatu gudrības reāli papildina ar iespaidiem „tiešsaistē”.


Noa Sigala kundze, es, Latvijas vēstnieks Izraēlā Andris Vilcāns

Antra Rozenberga, VVBIVS-AC vēstures skolotāja

 


 

Lai zaļa Latvija

Vides pulciņa dalībnieki piedalījās ZAAO konkursā „ZAAO glezna”. Konkursa mērķis bija vērst sabiedrības uzmanību uz dabas resursu saudzēšanu, vides aizsardzību un videi draudzīgu rīcību. Gleznas izveidē bija jāizmanto viens no „bezatkritumu” („Zero vaste”) pieejām – Pārveido!  Kolāžas veidošanā izmantojām iepakojuma materiālus (dāvanu papīru, vecus žurnālus un vecus plakātus, zobu bakstāmos kociņus) Mūsu izveidotās gleznas nosaukums – Lai zaļa Latvija. Mērķis: Atbalstīt ozolu stādīšanas tradīcijas atjaunošanu Latvijā.

Darba lielāko daļu paveica 5. klases skolēni (Beatrise Biezbārde,Kristofers Kraze, Kristians Rimša, Elvis Martinsons), taču piepalīdzēja arī 9. a klases skolēni Lelde Kursīte, Laura Makšima un Rolands Pintāns.

5. klases skolēni piedalījās arī ZAAO konkursā ZAAO pastkarte.


 

 


 

Korekcijas nodarbību nedēļa

Programma

Pirmdiena – 7.03.

Plkst.8.00 runas rosme. 1.-1.kl.-4.kl.

Plkst. 10.30 nodarbība “Runā! Dejo!” 3.kl.,4.kl.

Plkst.14.15 nodarbība “Lasi! Runā!” 1.-1.kl. - 4. kl.

Otrdiena – 8.03.

Plkst.8.00 runas rosme. 1.-1.kl.-4.kl.

Plkst. 8.50 valodas spēle 1./2.d kl., 3./4.d kl.

Plkst.10.30  nodarbība “Runā! Dejo!” 1.-1.kl.

Plkst. 13.15 valodas spēle 5./6. d kl.

Plkst. 15.30 Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņu koncerts

Trešdiena – 9.03.

Plkst.8.00 runas rosme. 1.-1.kl.-4.kl.

Plkst.10.30 nodarbība “Runā! Dejo!” 1.-1.kl.

Ceturtdiena – 10.03.

Plkst.8.00 runas rosme. 1.-1.kl.-4.kl.

Plkst.10.00 Ritma deju koncerts 1.-1.kl.-9.kl.

7.03.-10.03.

Valodas spēles 1.-1.kl. - 9.kl. (individuālā darba dzirdes uztveres attīstīšanā un izrunas veidošanā pedagogi)

No 7.marta līdz 10.martam skolā notika Korekcijas nodarbību nedēļa.

Sākumskolas skolēniem mācību stundas sākās ar runas rosmi. Runas rosmē skolēni runā nostiprināja pareizu skaņu izrunu.

Katru dienu, kādā no individuālā darba nodarbībām dzirdes uztveres attīstīšanā un izrunas veidošanā  un logopēdijas nodarbībām skolēni kopā ar pedagogu izspēlēja dažādas valodas spēles.

Pirmdien, 1.-1.kl.-4.kl, 1./4.c kl. skolēni piedalījās nodarbībās ”Lasi!Runā!”. Nodarbībās skolēni no burtiem lika attēlos redzamos vārdus, meklēja pazudušos burtus vārdos un veidoja teikumus par sižeta attēlu, kā arī nostiprināja zināšanas par dzirdes aparātu un tā lietošanu.

Muzikālās ritmikas skolotāja L.Grāpēna aktīvi iesaistīja skolēnus skaitāmpantu runāšanā, kuru pavadīja kustības.

Otrdien, 8. martā  skolā koncertu sniedza Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Skolēniem bija iespēja klausīties  pūšamo, sitamo, stīgu mūzikas instrumentu skanējumu un meiteņu acapellas dziedājumu(acapella- dziedāšana bez pavadījuma).

Ceturtdien, 9.martā skolas zālē notika ritma deju koncerts. Koncertā dejoja skolēni no

1.-1.kl.- 7.kl. Deju soļus skolēni apgūst skolotājas A.Stikānes vadībā ritma deju nodarbībās. Atsevišķas dejas skolēni iestudēja patstāvīgi.

Paldies Korekcijas un rehabilitācijas MK pedagogiem, sākumskolas internāta skolotājiem, A.Reinertei!

Korekcijas un rehabilitācijas MK vadītāja V.Ragēvičiusa

 


 

3. martā mūsu skolēni piedalījās FESTIVĀLĀ  NĀC LĪDZĀS VIDZEMĒ! Pasākumā piedalījās skolēni:

1. Dace Viļuma,

2. Sāra Lubūze,

3. Roberts Immurs,

4. Kristofers Kraze,

5. Elvis Martinsons,

6. Ingus Luste,

7. Kristiāns Rimša,

8. Elvita Amanta Puķīte,

9. Aivita Amanda Puķīte,

10. Kristīne Volberga,

11. Ilze Apsīte,

12. Liāna Apsīte.

Skolēni izpildīja deju un melodeklamāciju pēc Renāra Kaupera mūzikas „Sasauc smieklus izklīdušus”.

Mēs izcīnījām iespēju piedalīties  FESTIVĀLA NĀC LĪDZĀS! finālkoncertā Rīgā, Rīgas Stradiņa Universitātes aulā 23. martā.

Paldies radošajai komandai – skolotājām Uldzei Strazdiņai, Ilonai Berkoldei, Beātei Balodei un Līgai Grāpēnai par skolēnu veiksmīgu sagatavošanu festivālam!

Skolas administrācija

 

 


 

Lasīšanas veicināšanas programma


„Bērnu un jauniešu žūrija 2015” no mūsu skolas piedalījās 27  skolēni, bet vecāku žūrijā – 4 lasītāji. Visi varēja vērtēt grāmatas, piedalīties VB rīkotajos pasākumos un saņemt dāvaniņu –atstarotāju... Viens skolēns 5. martā varēja piedalīties arī jaukajā Lasīšanas svētku noslēguma pasākumā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur to mīļi sagaidīja Pelītes, Vilks un citi zvēriņi, kā arī paviesoties dzelzceļa muzejā...

Paldies visiem par ieguldīto darbu lasīšanas veicināšanā !

Bibliotekāre – Anita Reinerte

 

 


 

 

Šonedēļ uz Bērnu un jauniešu žūrijas 2016 noslēguma pasākumu, kas notiks Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, dosies arī Valmieras skolu lasošie bērni un jaunieši. Mūsu skolu pārstāvēs 1./2.klases skolniece Daniela Renmane.

Izbraukšana - 5.martā plkst. 9.00 no Valmieras bibliotēkas (Cēsu 4). Atgriešanās  -  plkst.18.30.

Bibliotekāre Anita Reinerte


 BIBLIOTĒKAmartā...

•) 1.marts – Kaķu diena...

•) „BĒRNU UN JAUNIEŠU ŽŪRIJA 2015” – noslēgums Rīgā (05.03)

•) 8.marts – Sieviešu diena...

•) 21. marts -  Lieldienas nāk...

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Fotogrāfu Andra Caunes un Rudītes Ortlovas FOTO izstāde „Pavasari gaidot...”