Pasākumi 2015. gada decembrī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Paldies mūsu skolas skolēniem, kas piedalījās laureātu
Labdarības  koncertā Nāc līdzās Ziemassvētkos!
Liepājā 14. decembrī

1. Elvitai Driķei

2. Elīnai Pudžei

3. Kristīnei Bistrovai

4.Madarai Zēmelei

5. Danielai Krilovai

6. Kristīnei Volbergai

7. Sabīnei Bukātei

8. Liānai Apsītei

9. Aivitai Puķītei

10. Elvitai Puķītei

11. Inai Bodrovai

12. Elīzai Geidukai

Īpašs paldies skolotājām Uldzei Strazdiņai un Līgai Grāpēnai!

Skolas administrācija

Fonda Nāc līdzās! vadītājas Sarmas Freibergas pateicības vēstule apskatāma šeit

Koncertu translēs:

Latvijas radio 1 – 25.decembrī plkst.15.05 dienā

Latvijas televīzijas 1.programma – 26.decembrī 18.20

 


Speciālo klašu dzejoļu konkurss

Pavisam tuvu ir brīdis, kad "...ar gaišām sveču liesmām, egļu smaržu, dzejoļiem un piparkūku garšu nāks rūķis uz mājām..."

Ziemassvētkos dāvanas neviens nesaņem tāpat vien - ir jānoskaita dzejoļi. Speciālo klašu skolēni 17. decembra rītā bija sapulcējušies pie skaisti izrotātas egles, lai parādītu , kādus dzejoļus iemācījušies.

Paldies visiem čaklajiem skolēniem par jaukajiem Ziemassvētku dzejoļiem! Paldies skolotājām, kas palīdzēja tos iemācīties! Priecīgus svētkus.

Dace Sprince

 


 

 

Literatūras radošās darbnīcas

Pašās semestra beigās, kad atzīmes ir izliktas, kad mācīties vairāk tā īsti negribas, mūsu skolā notika radošās darbnīcas literatūrā. Tās organizēja Valodu metodiskā komisija sadarbībā ar Mājturības un tehnoloģiju metodisko komisiju.

Tātad 16. decembrī skolēni veidoja maketus, tēlus,  zīmējumus par kādu literāru darbu, kuru mācījušies literatūras stundās. Katra klase to izvēlējās pēc savām interesēm.

Bija dažādu materiālu izvēle – gan dzijas, gan dažādas lupatiņas, gan papīri, veci žurnāli un avīzes, papes, kastes u.c. Skolēni strādāja  4.,5. un 6. stundā. Laiks pagāja nemanot. Prieks, ka darbā iesaistījās visi skolēni, likās, ka neviens nepalika malā stāvētājos.

Protams, liels paldies par atbalstu jāsaka gan latviešu valodas un literatūras skolotājām, gan mājturības un tehnoloģiju skolotājiem.

Pārsteidza skolēnu radošums, izdoma, fantāzija un „zelta rokas”, jo gala rezultāts patiešām bija fantastisks – tur bija gan maketi, gan lelles – tēli, gan dažādi citi veidojumi.

Pēc radošās darbošanās rīkojām izstādi datoru klasē, kur to ar inreresi aplūkoja gan paši skolēni, gan skolotāji.

Šos darbiņus centīsimies saglābāt un izmantot literatūras stundās, kad par attiecīgo literāro darbu mācīsies citi skolēni, piemēram, lielisks bija 7. klases makets pēc Oskara Vailda pasakas „Laimīgais princis”, 8. klases makets par Aleksandra Čaka stāstu „Spēle ar dzīvību”, 10. klases gandrīz vai skulptūra par sengrieķu literatūru, 11. klases makets par Imanta Ziedoņa epifānijām, 9.a un b klases darbs par Bībeles mītiem – pasaules radīšana. Intersanti darbiņi bija arī pārējiem skolēniem. Paldies visiem!

Eglītes vakarā visi skolēni saņēma saldas balviņas jaunai enerģijai.Valodu metodiskās komisijas vadītāja Maiga Paegle

 


 

 

Briselē

Pēc mūsu valsts Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika laipna ielūguma  no 7. – 9. decembrim devāmies uz Briseli. No skolas tātad brauca 6 skolēni – Lelde Kursīte, Laura Makšima, Viktors Kņazkins, Ingars Matutis, Kristīne Bistrova, Nauris Pintāns. Šie skolēni ieguva lielāko punktu skaitu skolā organizētajā konkursā par Eiropas Savienību. Grupā bija arī 3 skolotāji – Antra Rozenberga, Līga Lāce un Maiga Paegle. Visu braucienu mums noorganizēja deputāta palīdze Inga Saleniece. Tas bija izplānots un noritēja perfekti. Protams, ja neskaita Naura nokļūšanu slimnīcā. Bet arī ar to kopīgiem spēkiem tikām galā. Te liels paldies jāsaka vēl vienai bezgala jaukai „Briseles meitenei” Solvitai Rikveilei, kura arī strādā kopā ar Arta Pabrika kungu. Nauris laimīgi ir mājās un turpina ārstēšanos.

Bet tagad par Briseli. Jau pirmajā vakarā mums bija ekskursija pa Briseles vecpilsētu gides pavadībā. Tā bija latviete, kura arī dzīvo un strādā šājā pilsētā. Viņa pastāstīja gan par valsts un pilsētas vēsturi, gan par dzīvi šodien. Bija interesanti redzēt Ziemassvētkiem skaisti saposto pilsētu, tirdziņus. Protams, vajadzēja nogaršot frī kartupeļus, ar kuriem pilsēta ir slavena. Tie esot pat visgaršīgākie pasaulē, gatavoti pēc speciālas receptes. Un bija jau arī gardi!  Un kur tad vēl slavenās vafeles – likās, ka visa vecpilsēta smaržo pēc šī saldā garduma. Apskatījām skaisti izgaismotās galvenās pilsētas ēkas un, protams, čurājošā puisēna statuju, kura tiešām bija niecīga. Bet slavena gan!

Otrā rītā devāmies uz Eiropas Parlamentu. Kad bija veikti visi drošības pasākumi, iekļuvām ēkā. Tā ir tik milzīga! Vispirms bija tikšānās ar deputātu Arti Pabriku. Viņš pastāstīja par savu darbu, mēs uzdevām jautājumus. Bija jauka un sirsnīga atmosfēra. Tad kopīga fotografēšanās, dāvanas. Ekskursija. Redzējām darba kabinetus, lielo sēžu zāli, paēdām pusdienas, par kurām arī bija parūpējies Pabrika kungs.

Ļoti interesanta bija ekskursija Parlamentarium muzejā, kurā parādīta Eiropas un Eiropas Savienības vēsture un šodiena.

Jau pēcpusdienā Ingas Salenieces pavadībā devāmies uz parku Mini Eiropa. Tas atrodas netālu no vēl viena Briseles simbola – slavenā Atoma. Protams, bija interesanti apskatīt miniatūrās ēkas un vietas, kuras ir slavenas visā pasaulē, arī mūsu Brīvības pieminekli.

Vakarā vēl bija iespēja pastaigāties pa pilsētu. Protams, sākumā pēc traģiskajiem notikumiem Parīzē bija mazliet bail, tāda nedrošības sajūta, bet pēc ziņas, ka viss ir normalizējies, ka braucienu atlikt nevar, pēc saziņas ar skolēnu vecākiem  esam pavadījuši jaukas un interesantas dienas vienā no svarīgākajām Eiropas Savienības pilsētām.

 

 

Skolotāja Maiga Paegle

 

 


 

 

Mūsu skolas komanda - 3. vietas ieguvēji dambretes sacensībās A grupā (2000. - 2002. g. dzim.) Valmieras pilsētas un starpnovadu skolām

 

 


 

 

Jaunatnes sporta laureāts 2015 ir mūsu skolas 8.klases skolēns, vieglatlēts, trenera R. Ravinska un ex sporta skolotāja A. Sprinča audzēknis, Edmunds Ivanovs. Edmunds ir Latvijas izlases dalībnieks U-16 grupā. Saņem apbalvojumu kā  Latvijas čempions U-16 grupā tāllēkšanā, Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempions tāllēkšanā, Eiropas Jaunatnes olimpiādē - 19. vieta tāllēkšanā un 19. vieta  200 m skrējienā.

APSVEICAM! LEPOJAMIES!

 


 

Valmierā godināti sporta laureāti

Apbalvojumu “Par sasniegumiem sportā 2015” – veterānu sports saņēma Valmieras pilsētas dāmu volejbola komanda: Ieva Stiģe, Dzidra Dreija, Maija Pole, Sandra Bobrova, Anita Štāla un Dace Melbārde.

Apsveicam mūsu skolas sporta skolotāju Daci Melbārdi! 

Nodarbība muzejā

1. decembrī septiņiem mūsu skolas skolēniem bija iespēja apmeklēt Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā organizēto nodarbību kopā ar Rīgas Angļu liceja skolēniem. Skolēni tika iepazīstināti ar muzeja vēsturi un to, ka šis muzejs atrodas senākajā ēkā Rīgā. Nodarbības laikā muzeja darbiniece Agrita pastāstīja par muzejā redzamajām ekspozīcijām. Pēc apskates skolēniem tika dots uzdevums veidot dizainam skici, kuru varētu veidot somu "littala" meistari no stikla. Skolēni bija ļoti priecīgi par šo iespēju piedalīties nodarbībā.


Internāta skolotāja E.Eglīte

 

 


 

BIBLIOTĒKAdecembrī...

Izstādes:

•) Ziemassvētki nāk...

•) Rakstniecei Zentai Ērglei – 95 (1920-1998)

•) Rakstniecei Regīnai Ezerai – 85 (1930 – 2002)

•) „Skolai  - 140” – skolēnu radošo darbu izstāde

•) Fotogrāfa Andra Caunes FOTO izstāde „Skolas dzīve šodien”

•) Jaunāko grāmatu izstāde