Aktualitātes


No 2018. gada 1. janvāra, apvienojot Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolu – attīstības centru un Specializēto pirmsskolas izglītības iestādi "Bitīte", darbu uzsākusi jauna izglītības iestāde Valmieras Gaujas krasta vidusskola - attīstības centrs. Jaunās iestādes mājas lapa atrodama šeit.

 


 

Nāc līdzās!

Labdien! Fonds Nāc līdzās! novēl sirdsskaistus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno 2018.gadu! Paldies visiem, kuri bija līdzās gada vērienīgākā projektā Nāc līdzās Ziemassvētkos! Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, un tiem, kuri vēl vēlās šogad būt mums līdzās un sajust svētku prieku, aicinām 25.decembrī klausīties koncertu Latvijas Radio 1, plkst. 15.00, un skatīties to Latvijas Televīzijas 1 kanālā – LTV1, plkst. 18.20! Lai mierpilni un skaisti svētki!


Latvijas Nedzirdīgo savienības apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā 2018.gadā

 

LNS Jauniešu centra apsveikums Ziemassvētkos un Jaunajā 2018.gadā

Par konsultatīvo pakalpojumu izglītības iestāžu speciālistiem

Konsultatīvā nodaļa (turpmāk – nodaļa) izveidota, lai sniegtu atbalstu bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem, viņu vecākiem (citiem likumiskajiem pārstāvjiem /aprūpētājiem), pedagogiem un citiem speciālistiem. Nodaļā sociālie darbinieki, klīniskie psihologi, speciālais pedagogs, bērnu psihiatrs un atkarību profilakses speciālists (ārsts narkologs) izstrādā atbalsta programmu bērna uzvedības korekcijai. Nodaļas sniegtie atbalsta pakalpojumi ir bez maksas.

Lai klātienes konsultācijā izstrādātu atbalsta programmu, nepieciešams bērna vecāka (cita likumiskā pārstāvja/aprūpētāja) iesniegums. Izstrādājot atbalsta programmu, nodaļa sadarbojas un sniedz metodisko atbalstu bērna izglītības iestādei un sociālajam dienestam.

Aicinām izglītības iestādes speciālistus izmantot nodaļas sniegto konsultatīvo atbalstu.

Nosūtām informatīvu materiālu vecākiem (citiem likumiskajiem pārstāvjiem /aprūpētājiem) un speciālistiem, kā arī iesnieguma un anketas paraugu bērna vecākiem (citiem likumiskajiem pārstāvjiem /aprūpētājiem). Papildus informāciju var saņemt pa tālruni 67359129 vai [email protected]


Pasākumi 2016. gada novembrī

 

Ziemassvētkus gaidot

Tuvojoties gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem, 30.novembrī skolotājas Ruta un Ineta aicināja 5.-12.klašu skolēnus piedalīties pasākumā “Ziemassvētkus gaidot”.  Vispirms katrs  klašu kolektīvs  varēja radoši izpausties, izveidojot  savas klases telpai  īpašo Adventes vainagu, bet katrs skolēns izrotāja eglīti ar krāsainu ābolu, uz kura bija uzrakstījis savu novēlējumu vai labo domu. Ar interesi visi noskatījās  5. un 6.klašu skolēnu sagatavoto uzvedumu “Ziemassvētki vecīša cimdiņā”, kurā svētkus jautri kopā sagaidīja mušas ķēniņienes, pelītes pīkstītes, zaķi biznesmeņi, vilki rokeri, lācis ķepainis un meža rūķīši. Pēc tam, minot mīklas, atceroties tautasdziesmas un  ticējumus, kas saistīti ar ziemu un Ziemassvētkiem, visi kopā varējām pārliecināties par to, cik zinoši, draudzīgi un labestīgi  esam. Bet tad, veroties zāles durvīm, pārsteigums iemirdzējās ikviena acīs, jo jautri lēkādams, pie mums ciemos bija ieradies lielā meža lielais zaķis, ar kuru kopā jautrās spēlēs un atrakcijās iesaistījās visi skolēni un arī skolotājas. Pēc kārtīgas izkustēšanās un izsmiešanās, labā noskaņojumā, visi apēdām  pa kraukšķīgai piparkūkai un baudījām īpašo karsto dzērienu.

Lai Ziemassvētku brīnums sasilda katru sirdi, nes prieku, mīlestību un gaismu katrā mājā!


5. – 12. klašu internāta skolotāju MA

 


Diena, ziliem brīnumiem pilna

Šī gada sākumā notika ziedojumu vākšanas akcija  „Diena, ziliem brīnumiem pilna”, ko organizēja SIA  „Narvesen Baltija” kopā ar Zinātkāres centru  „ZINOO”.

Akcijas mērķis ir sniegt iespēju bērniem un jauniešiem ar invaliditāti iepazīt dabaszinātnes, piedalīties inovatīvās nodarbībās un gūt iedvesmu turpmākajai zināšanu apguvei.

Paldies akcijas organizētājiem, kas nolēma, ka jāapciemo arī mūsu skola!

Visi skolēni piedalījās eksperimentu izrādē, atklājot daudz brīnumu. Skolēni  ne tikai vēroja, bet arī aktīvi iesaistījās.

Vecāko klašu skolēni piedalījās Lego Mindstorms robotu nodarbībās, bet 1. – 4. klašu skolēni – nodarbībās  „Gaisa raķetes”.

Paldies Cēsu ZINOO centra darbiniekiem Montai Atvasei, Pēterim Kalniņam un Emīlam Lukjanskim par divu dienu darbu mūsu skolā!


Citas pasākuma bildes aplūkojamas Bilžu galerijā.

Direktora vietniece audzināšanas darbā Ina Kursīte

 

 


 

Iepazīstamies ar papildināto realitāti

23.novembrī speciālo 5. - 9.klašu skolēni tikās ar Vidzemes augstskolas inženierzinātņu fakultātes pasniedzēju Gati Blūmu, kas iepazīstināja ar papildināto realitāti. Papildinātā jeb paplašinātā realitāte ir skatījums uz reālās pasaules vidi, kas tiek papildināta ar skaņas vai video datiem datorā. Uzzinājām par papildinātās un virtuālās realitātes izmantošanas iespējām.  Skolēni varēja izmēģināt virtuālās realitātes brilles. Paplašinātā realitāte visos izraisīja pārsteigumu un prieku.

Dace Sprince

 

 


 

 

Sacensības Spēkavīrs

16.11.2016. skolā notika sacensības spēka divcīņā Spēkavīrs
Skolas Spēkavīrs ir Kristers Lāns. Stiprākā jauniete ir Madara Zēmele.  Apsveicam!

 

 


 

PATRIOTU NEDĒĻAS PASĀKUMI

no 2.11. 1. – 12. klasei
klasēs sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana

no 7.11. – 23.11. 1. – 12. klasei
izstāde skolas bibliotēkā ,,Patriotu nedēļa”

9.11. plkst.16.45 8. – 12. klasei
kinoteātrī filmas „Melānijas hronika”noskatīšanās

10.11. plkst.14.30 3. – 4. klasei
4. klases telpā tematiska nodarbība par Lāčplēša dienu

11.11. plkst.18.00 no pilsētas Rātslaukuma
Lāpu gājiens uz pilsētas Centra kapiem

15.11.plkst.15.15 5. – 12. klasei skolas zālē
radošā darbnīca „Iepazīsti Latviju!”

16.11.plkst.11.00 pirmskolas izglītības grupā
tortes gatavošana Latvijas dzimšanas dienas svinībām

16.11. plkst.14.30 2. – 4. klasei
internāta 3. stāva atpūtas telpā
pasākums ,,Mana Latvija”

16.11.plkst.15.45 1. – 12. klasei

skolas zālē Lāčplēša dienas „Spēkavīra” sacensības

17.11. plkst.11.00 1. – 12.klasei un skolas darbiniekiem
skolas zālē

LATVIJAS 98. DZIMŠANAS DIENAS PASĀKUMS

10.11. – 30.11. virtuālā izstāde „Godinot Latviju” Valmieras muzeja izstāžu namā 

 

Skolas nūjotājas "Neiespējamajā skrējienā" Valkā
Nodarbība muzejā

Gatavojoties valsts svētkiem 18. novembrī, vidusskolēni devās uz Valmieras pilsētas muzeju. Muzejā klausījāmies  speciālistes Ingrīdas Zīriņas stāstījumu par notikumiem valsts dibināšanas un nosargāšanas laikā 1918. – 1920. gadā Latvijā. Uzzinājām kuri  no tiem saistīti ar Valmieru; vecajos fotoattēlos centāmies atpazīt Valmieras senās ielas  un ēkas.  Paši brīnījāmies, kad  saņēmām  uzslavu par veiksmīgu mīklas atminēšanu.

Skolotāja Antra Rozenberga


 


 

Šokolādes stāsts

10. novembrī mēs bijām Saldajā Šokolādes ceļojumā „Laimā”. Uzzinājām kakao pupas ceļu līdz šokolādes tāfelītei. Paši gatavojām savu šokolādi un konfektes ar īpašu Mīlestības vēstījumu saviem Mīļajiem.

Mēs guvām prieku un emocijas, kuras iemūžinātas fotogrāfijās un video. Tā bija ļoti salda, interesanta un radoša diena.

Paldies „Laimai” par dāvanām – galda spēli „Ceļojošā kakao pupa” un Latvijas bilžu karti! Īpašs Paldies mūsu gidei Agnesei!


1.-2. klases bērni un skolotāja 

Matemātikas pasākums

2016.gada 9.novembrī 1.- 4.klašu skolēniem notika matemātikas pasākums, kurā skolēni varēja parādīt savas iemaņas, darbojoties ar naudu. Notika dažāda veida nodarbības pa klašu grupām.

1.-1., 1.-2. un 2.klašu skolēniem uzdevumus bija sagatavojusi skolotāja G.Stankeviča. Skolēni tika sadalīti trīs grupās. Pēc tam katra grupa piedalījās praktiskajā nodarbībā “Veikals”. Katram skolēnam bija konkrēta “spēļu” nauda, ar kuru viņš varēja iepirkties veikalā un nopirkt sev vēlamo preci. Skolēniem bija jāizmanto savas praktiskās iemaņas, skaitot naudiņu.

3. un 4.klašu skolēniem uzdevumus bija sagatavojusi skolotāja Z.Rumbeniece. Skolēni darbojās 4 komandās. Katrai komandai bija jāizpilda vairāki uzdevumi, par kuriem viņi varēja iegūt  punktus.

1.uzdevums – no dotām figūrām izveidot spēļu tārpiņu. Bija uzmanīgi jādomā, cik lentīšu ir nepieciešams, lai veidotos “papīra tārpiņš”.

2. uzdevums – darbs ar darba lapām. Uzdevums – saskaitīt konkrētu skaitu ģeometrisko figūru.

3. uzdevums. – atjautīgie uzdevumi. Nestandarta teksta uzdevumi, uz kuriem jāmēģina atrast pareizā atbilde pēc iespējas ātrāk.

Nobeigumā skolēni piedalījās loterijā, kurā varēja iegūt dažādas balvas.

Paldies visiem skolēniem un skolotājām par atsaucību un līdzdalību!


Vairāk bilžu bilžu galerijā.

Sākumskola MK vadītāja S.Lapsa

 

 


 

1. – 4. klašu Mārtiņdiena

9. novembrī  mūsu 1. – 4. klašu skolēni kopā ar Mārtiņbērniem (3./4.d klases skolēniem) gāja latviešu tautas rotaļās, minēja vieglas un grūtas mīklas, baudīja rudens veltes, sacentās roku veiklībā, šķirojot zirņus un sēklas, un jautri pavadīja laiku aktīvās nodarbēs.

Pasākumu vadīja skolotājas Gunita Mežule un Linda Ivanovska.

Paldies visiem par jauko pasākumu!


1. – 4. klašu internāta skolotājas


 


 

 

Lāčplēša diena

10. novembrī 3. – 4. klašu skolēni sanāca datorklasē, lai gūtu ieskatu 1919. gada notikumos Rīgā un Lāčplēša ordeņa izveidošanas iemeslus. Skolēniem vienkāršā valodā tika pastāstīts par tā laika notikumiem. Skolēni noskatījās divas īsas filmas par Rīgas aizstāvēšanu un atbrīvošanu, līdz ar to gūstot vēsturisko ieskatu un  par Lāčplēša dienas patriotisko nozīmi katram Latvijas iedzīvotājam.

Pēc tematiskās nodarbības 4. klases skolēni apmeklēja Pilsētas kapus, kur nolika sveces pie Brīvības cīņā kritušo karavīru pieminekļa.

4. klases internāta  skolotāja Larisa Zakrevska

 


 

Speciālo klašu skolotāju darba brauciens uz Spāres internātpamatskolu

6. novembrī speciālo klašu skolotāji devās uz Amatas novadu, lai iepazītos ar Spāres skolu, kurā mācās bērni ar speciālām vajadzībām. Skola atrodas Spāres muižā, kas dibināta 16. gadsimtā. 1905. gada revolūcijas laikā muiža tika izpostīta, atjaunota 20. gadsimta sākumā. Kopš tā laika šeit vienmēr bijusi iestāde bērniem – patversme, bērnu nams. No 1969.gada - Spāres speciālā internātskola. Skola apsaimnieko lielāko daļu muižas ēku un parku.

Spāres skola realizē 3 izglītības programmas : speciālās pamatizglītības programmu izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem 1. - 9.kl., kods 21015811;  speciālās pamatizglītības programmu izglītojamiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem (C līmenis), kods 21015911 un profesionālās pamatizglītības programmas (uzņem ar pabeigtu speciālo pamatizglītību)-   # Ēdināšanas pakalpojumi, iegūstot 1. profesionālo kvalifikāciju Pavāra palīgs;  # Būvdarbi, iegūstot 1. profesionālo kvalifikāciju Remontstrādnieks; # Kokizstrādājumu izgatavošana, iegūstot 1. profesionālo kvalifikāciju Galdnieka palīgs; # Mājturība, iegūstot 1. profesionālo kvalifikāciju Mājstrādniece.

Spāres skolā mācās bērni ar GAT, starp kuriem ir bērni  ar autismu vai autiskā spektra iezīmēm un valodas traucējumiem. Viņu izglītošanā sekmīgi tiek pielietotas Widgit programma un Sym writer piktogrammas. Mācību procesā plaši  tiek izmantota zviedru speciālās pedagoģes Ingeras Liljes pieredze. Ar Ingeru Lilji  Spāres skolai izveidojusies cieša sadarbība jau daudzu gadu garumā. Mums bija iespēja vērot, kā praktiski ikdienā notiek alternatīvās komunikācijas metožu izmantošana darbā ar skolēniem ar GAT, autismu, bērnu cerebrālo trieku u.c. Savā ilggadējā pieredzē dāsni ar mums dalījās direktores vietnieces, speciālie pedagogi, logopēde. Piedalījāmies  mācību stundu vērošanā. Vērojām mājturības, matemātikas, sporta u.c. stundas. Iepazināmies ar skolas telpām, klasēm. Īpaša vieta šajā skolā ir Sensorā istaba.  Darbam Sensorajā istabā tiek izmantoti dažāda veida sensorie elementi - taustes sajūtu attīstīšanai, gaismas, krāsas un smaržu terapijas elementi - redzes un ožas sajūtu stimulēšanai, mūzikas terapijas elementi dzirdes sajūtu attīstīšanai. Skolēnu atbalstam labiekārtots logopēdijas kabinets un Kustību kabinets, kur notiek ārstnieciskā vingrošana. Tā kā skola izkārtota pa septiņām ēkām, katra C līmeņa klase atrodas savā ēkā, kas pārsteidz ar mājīgumu un mieru. Visa skolas vide veidota tā, lai veicinātu ikviena bērna attīstību. Spāres internātpamatskolas skolotāju izstrādātie metodiskie materiāli ievietoti skolas mājas lapā un pieejami publiskai lietošanai. Laiku Spāres skolā aizvadījām ļoti piepildīti, uzzinājām un redzējām daudz ko interesantu un vērtīgu. Daļu no tā visa noteikti ieviesīsim arī savā darba un mācību ikdienā. Paldies Spāres skolas direktores vietniecēm un pedagogiem par vērtīgo pieredzi un iespēju tur ciemoties!

Dace Sprince, speciālo klašu MK vadītāja


  

“Super ziķeris 2017”

1. novembrī Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” norisinājās pilsētas skolu 4. klašu skolēnu konkursa “Super ziķeris 2017” 1. kārta. Mūsu skolu pārstāsvēja konkursa kvalifikācijas kārtas uzvarētājas – Daniela Šīrante un Nika Viktorija Masčinska.

Viens no konkursa uzdevumiem bija no papīra piegrieznes izveidot mašīnas modeli ar koka riteniem un ar to piedalīties tālbraukšanas sacensībās. Nika šajās sacensībās ieguva 9. vietu no 32 dalībniekiem, Daniela – 20. vietu.

Otrs uzdevums bija lielajā trasē veikt 3 minūšu braucienu ar auto modeli. Uzvarētājus noteica pēc nobraukto apļu skaita. Daniela nobrauca 15 apļus,  Nika – 11 apļus.

Mūsu meitenes nav izvirzītas konkursa 2. kārtai, bet paldies viņām par drosmi, uzņēmību un centību.

4. klases internāta  skolotāja Larisa Zakrevska


 


 

 

BIBLIOTĒKAnovembrī...

•) Rakstniekam – Ērikam Kūlim – 75

•) No Miķeļiem līdz Mārtiņiem...

•) Maksas un maskošanās...

•) 10. novembris – Mārtiņdiena...

•) 11. novembris – Lāčplēša diena

•) 18. novembris – Latvijas Republikas proklamēšanas diena

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Jaunākā periodika


 

10 lapa no 38

Mēs ticam

Ir liktenīgi spēki, ir dziļa to iedarbība uz mūsu rīcībām, bet galā mēs varam labot arī likteņa lēmumus, ja mēs iedrošināmies gribēt neiespējamo.

Apmeklētāji

Šobrīd klātienē ir 32 viesi 

Notikumu kalendārs

Janvāris 2022
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6