Pasākumi 2010./2011. mācību gadā

 • PDF
 • Drukāt
 • E-pasts

Video ar mūsu skolas skolēnu uzstāšanos Labestības dienā kopā ar Kasparu Zlidni!

 

 

 


 

 

Skolas tūrisma diena

30. maijā skolā notika tūrisma diena. Pateicoties sadarbībai ar aktīvā tūrisma centru "Eži", mūsu skolēniem ir iespēja piedalīties dažādās tūrisma aktivitātēs. Nu jau vairākus gadus pēc kārtas sacensības tūrismā notiek Daliņa pludmalē, kur brīvajā laikā no sacensībām var arī uzspēlēt pludmales volejbolu.

Šogad sacensībās piedalījās 5 komandas 5 dažādos veidos: foto orientēšanās, tūrisma trasē, auto braukšanā, kērlingā un "fermas" aktivitātēs.

Saskaitot visu veidu rezultātus, kopvērtējumā 1. vietu izcīnīja 10. klases komanda "Audzēkņi" - Inta Hartmane, Maira Bruže, Arvis Vocišs, Alvis Vestfāls, Aigars Skride, Marģers Krūziņš; 2. vietā 8. klases komanda "Fast Power" - Elvīra Jonušauska, Maksims Mitkins, Sandis Ķikurs, Jānis Bruģmanis, Ģirts Paģiris, Mārtiņš Vilks, bet 3. vietā komnda "The rock" - Aigars Kvitko, Marija Pāne, Jolanta Īzaka, Viktors Ķuzis, Elmārs Lācis, Valters Rutko.

Paldies aktīvā tūrisma centrs "Eži" puišiem un meitenēm par interesanto pasākumu!

1. - 4. klašu skolēniem tūrisma sacensības norisinājās turpat skolas sporta laukumā.

Skolēniem bija jāveic dažādi šķēršļi, jāprot salikt mugursoma, jāprot precīzi trāpīt mērķī un pareizi pārvietoties purvainā apvidū. Sacensībās piedalījās arī paši mazākie - bērnudārza audzēkņi. Šoreiz sacensības noritēja mierīgā gaisotnē, bez sacenšanās savā starpā, jo galvenais mērķis bija veikt pareizi dotos uzdevumus.

 

Vairāk foto - bilžu galerijā (lielo klašu tūrisma diena un mazo klašu tūrisma diena).

Sporta skolotāja

Dace Melbārde

03.06.2011.


 


 

 

Ekskursija uz ražošanas uzņēmumu "Mario"

26. maijā 1. - 4. klašu skolēniem tika organizēts karjeras izglītības pasākums - ekskursija un ražošanas uzņēmumu "Mario". "Mario" atrodas Ķekavas novada Baložos. Ekskursijā piedalījās 24 skolēni un 6pedagogi.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar sausbaranciņu ražošanas līniju, kura ir lielākā Baltijas valstīs, tās garums ir 42 metri. Tieši no konveijera līnijas varēja arī pagaršot svaigas baranciņas. Skolēni varēja redzēt, kā tiek ražotas kukurūzas nūjiņas un sausmaizītes, cepumu līniju, kur no krāsns nāk ārā karsti, smaržīgi cepumiņi.

Bērnus aizveda arī uz noliktavu, kur maisos llielā daudzumā glabājās izejvielas: milti, cukurs, sāls, rozīnes, magones, ķimenes un vēl daudz dažādu garšvielu. Skolēni uzzināja, uz kurām valstīm tiek sūtīta "Mario" produkcija. Tās ir Polija, Anglija, Īrija, Grieķija, Izraēla, ASV, Austrālija, Jaunzēlande.

Ekskursijas nobeigumā skolēni degustēja "Mario" produkciju, skatījās filmu par uzņēmumu, piedalījās konkursā "Labākais deguns", zīmēja, kādus saldumus vēl gribētu lai ražotu uzņēmumus. Atvadoties, skolēni teica paldies tehnologam, kurš vadīja ekskursiju. Skolēni atstāja ierakstu viesu grāmatā. Gan pieaugušie, gan bērni saņēma dāvanas no "Mario".

1. - 4. internāta skolotāju MK vadītāja

Larisa Zakrevska

30.05.2011.


 


 

 

Mazo sākumskolu sacensības vieglatlētikā

Pēc divu gadu pārtraukuma 2011. gada 25. maijā atkal spēkiem mērojās mazāslauku sākumskolas un mūsu skolas 1. - 4. klašu skolēnii. Pie mums ciemojās Brenguļu, Ramatas, Jaunburtnieku un Kauguru sākumskolas skolēni.

Sacensības notika piecās vieglatlētikas disciplīnās: 30m un 60m sprintā, tāllēkšanā, bumbiņas mešanā un 300m skrējienā. No katras skolas komandā startēja 3 meitenes un 3 zēni 1. - 2. klasēm un tāpat 3 meitenes un 3 zēni 3. - 4. klasēm.

Mūsu skolas godu aizstāvēja Kristofers Kraze, Atvars Naglis, Ralfs Liepiņš, Sabīne Bukāte, nadīna Leitarte, Elīza Geiduka, Laura Vicinska, Lelde Kursīte, Laura Makšima, Madara Zēmele, Miks Avdejevs, Dmitrijs Kuriševs.

Kopvērtējumā kausu par 1. vietu saņēma Kauguru sākumskolas sportisti, savācot 262 punktus, bet otro vietu izcīnīja mūsu skolēni ar 252 punktiem, atpaliekot no uzvarētājiem tikai par 10 punktiem. 3. vietā Ramatas sākumskola ar 248,5 punktiem.

No mūsu skolas godalgotās vietas ieguva Ralfs Liepiņš: 30m, 300m un tāllēkšanā - visur 1. vieta, Elīza Geiduka: 30m - 1. vieta, 300m un tālllēkšana - 2. vieta, Sabīne Bukāte: bumbiņas mešanā - 1. vieta, Madara Zēmele - bumbiņas mešanā - 3. vieta, Laura Makšima - 300m - 2. vieta, Lelde Kursīte - 300m - 3. vieta. Tāpat godalgotā 3. vieta komandas 10x60m pretstafetē.

Apsveicam mūsu mazos sportistus!

Sporta skolotāja

Dace Melbārde

27.05.2011.

 


 

 

Ģeogrāfiskā spēle

Kā katru gadu, arī šajā pavasarī notika "Ģeogrāfiskā spēle", kuru rīko skolotāja Baiba Sedlova.

Spēlē piedalās skolēnu un skolotāju komandas.

Spēle ietver dažādus ar ģeogrāfiju saistītus jautājumus, kuri iedalīti vairākās grupās, piemēram, par Eiropu, Ziemeļameriku, vārdiem, kosmosu, skaitļiem, kuri jāatmin un citus.

Šajā gadā skolotāju komandas nosaukums bija "Peles", bet skolēnu komandas nosaukums bija "Žurkas". Spēles laikā notika sīva cīņa starp "Žurkām" un "Pelēm". Ik pa brīdim līderi mainījās.

Skolēnu komanda bija zinoša un ātri atbildēja uz specifiskiem jautājumiem.

Skolotāju komanda centās savu uzvaru izcīnīt, balstoties uz erudīciju un pieredzi.

Spēles rezultātā skolotāju komanda bija sakrājusi vairāk punktu, kaut spēles rezultātu varētu uzskatīt par neizšķirtu, jo skolotāju komandai sešas reizes izdevās iegūt pārsteiguma punktu.

Spēles noslēgumā abas komandas saņēma garšīgas balvas un bija uzlādēti ar pozitīvām emocijām.

Paldies par spēles rīkošanu skolotājai Baibai Sedlovai!

Vairāk bildes no spēles - bilžu galerijā.

Direktora vietniece informātikas jomā

Ilze Ceriņa

26.05.2011.


 


 

 

Vingrosim!

Šis pavasaris mums ir nozīmīgs ar to, ka esam kļuvuši bagātāki ar četriem jauniem vingrošanas rīkiem, kurus mūsu sporta laukumā uzstādīja Ielu vingrotāji Latvijas ielu vingrotāju biedrības priekšsēdētāja Māra Šlēziņa vadībā pēc uzvaras LNT šovā ,,Zelta talanti”.

Laukuma atklāšanas svētkos vērojām skolēnu priekšnesumus – deju ar lentām, piramīdas. Kopīgi ar Ielu vingrotāju un mūziķi Kasparu Zlidni melodeklamācijas grupa izpildīja dziesmu ,,Smaids”.

Skolas administrācija pateicās Latvijas Neatkarīgajai televīzijai, Mārim Šlēziņam, Valmieras SCO.

Liels paldies arī sporta skolotājai Ligitai Vasiļevskai, kura pirmā uzsāka sadarbību ar Ielu vingrotājiem.


Kopā ar mums šajā skaistajā dienā bija Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas 12.klases skolēni un skolotājas.

 

Vingrot nozīmē būt spēcīgam, veselam, izturīgam. Un zinot, ka deviņas desmitdaļas mūsu laimes sakņojas veselībā – vingrosim! Tātad , ja vingrosim, būsim veseli un laimīgi. Un to taču mēs vēlamies visi.

Vairāk foto - bilžu galerijā.

(Vidzemes TV  video par vingrošanas rīku atklāšanu - sākums 1,25 minūtē)

Direktora vietniece audzināšanas darbā

Ina Kursīte

12.05.2011.

 


 

 

Manu vecāku profesija

Karjeras izglītības ietvaros 9. maijā 10. klase pēc skolotājas Ilonas Berkoldes iniciatīvas iepazīstināja ar savu vecāku profesijām.

Skolēnu uzdevums bija intervēt savus vecākus. Intervijas laikā viņi bija noskaidrojuši vecāku izglītību, profesiju, darba vietu, vecāku darba dienas garumu un viņu darba plusus un mīnusus. Lai izstāstītu par savu vecāku profesiju, 10. klases skolēni bija sagatavojuši prezentācijas, kuras tika prezentētas.

Prezentācijas par savu un klasesbiedru vecāku profesijām palīdz skolēniem izvērtēt savas iespējas un domāt par savu profesiju pēc skolas beigšanas. Informācija par nepieciešamo izglītību noteiktā profesijā ļauj plānot arī savu turpmāko izglītošanos.

Prezentāciju noskatīties un izvērtēt bija aicināti 10. klases skolēni un latviešu valodas skolotāja Dace Lediņa, informātikas skolotāja Ilze Ceriņa, direktora vietniece audzināšanas darbā Ina Kursīte un tulks Elīna Jefremova.

Pēc visu prezentāciju noskatīšanās kopīgā sarunā dalībnieki un skatītāji izvērtēja prezentāciju stiprās un ne tik stiprās puses. Latviešu valodas skolotāja deva padomus, kā veiksmīgāk noformulēt domu, informātikas skolotāja rosināja nākamajās prezentācijās kodolīgāk un atraktīvāk izteikt savu domu un vairāk paust savu viedokli. Direktora vietniece Ina Kursīte un tulks Elīna Jefremova uzslavēja skolēnu skaidro un pareizo valodu un iedrošināja būt drošākiem. Šīs dienas uzstāšanās un izdarītie secinājumi palīdzēs skolēniem izveidot prezentācijas un uzstāties vēl veiksmīgāk.

Šīs dienas pasākums noderēs gan izvērtējot savus nākotnes plānus, gan uzlabot savas prasmes darbā ar prezentācijām.

Direktora vietniece informātikas jomā

Ilze Ceriņa

09.05.2011.

 


 

 

Labāko 1.- 4. klašu  skolēnu ekskursija.

Aprīļa beigās sākumskolas labākie skolēni brauca mācību ekskursijā uz Aloju – „Alojas Starkelsens” uzņēmumu – Ķirbižu meža muzeju un „Lielezera „ maiznīcu Limbažos.

Alojā mūs sagaidīja skolas absolvents Kaspars Unte ar savu ģimeni. Viņš skolēniem izrādīja veikalu „Top”, kuru pats  uzcēla. Pie smalkmaizīšu, picu, augļu un saldumu galda Kaspars pastāstīja par sevi, par savu nodarbošanos, par to, ko ir sasniedzis dzīvē un dalījās atmiņās par skolu. Veikals” Top” atrodas blakus saimniecības preču un būvmateriālu veikalam, kurā strādā visa ģimene – mamma Antra, tētis Armands, Kaspars un māsa Kristīne. Skolēni ar interesi izstaigāja veikalu un iepazinās ar plašo preču sortimentu. Bērni bija ļoti priecīgi satikties un iepazīties ar Kasparu.

„Aloja-Starkelsen” ir lielākais kartupeļu cietes ražotājs Baltijas valstīs. Uzņēmuma vadītāja pastāstīja kā ražo cieti, dažādas mērces un sausos ķīseļus. Vērojām kā strādnieki pilda garšvielas, kā ciete nonāk papīra maisiņos un kā fasē un sver sausos ķīseļus. Apskatījām uzņēmuma gatavās produkcijas un izejvielu noliktavas. Vērojām kā notiek produktu kvalitātes pārbaude laboratorijā. Atvadoties mums uzdāvināja „Kartupeļu grāmatu” ar veltījumu no SIA „„Aloja-Starkelsen”.

Tālāk devāmies ceļā uz Ķirbižu meža muzeju. Pa ceļam vērojām pavasara iestāšanos dabā – dzērves, stārķus, gulbjus,govju ganāmpulkus, vizbulīšu klajumus, purenes, applūdušās mežmalas, jau zaļojošus kokus un saulainu dienu.Pie muzeja mūs sagaidīja takšu puika-muzeja gids, kurš  ātri sadraudzējās ar bērniem. Meža muzejs ir vienīgais Ziemeļlatvijā. Skolēni varēja iepazīties ar aizsargājamiem augiem, medību trofejām, zvēru un putnu izbāzeņiem un ar  meža apsaimniekošanas darbarīkiem.  Visi ar interesi klausījās gides stāstījumu un atmiņas par cilvēku darbu mežā un dzīvnieku dzīvi. Bērni iejutās mežsargu un meža dienesta darbinieku lomās. Ekskursijas beigās visi kopā skaitījām lūgšanu kokam, kā arī pārrunājām drošības un meža aizsardzības jautājumus. Šī bija ļoti pamācoša un izzinoša mācību stunda muzejā.

Ekskursijas galamērķis – N.Bomja maiznīca „Lielezers” . Maiznīcā vērojām kā top maizīte. Apses koka kubliņos plaucējumi tiek gatavoti diennakti, tad klaipiņu dala un veido ar rokām. Pirms laist maizīti krāsnī, katru kukulīti jāsamīļo. Garšojām tikko izceptu kviešu saldskābmaizīti un nopirkām saldos magoņu radziņus.

Pie Lielezera  rotaļu laukumā, baudījām garšīgās picas un smalkmaizītes no Alojas veikala „Top”ceptuves, atpūtāmies, šūpojāmies un dalījāmies ekskursijas iespaidos.

Noslēgumā visi skolēni saņēma balvā saldējumu un ar jautru noskaņojumu devāmies atpakaļceļā uz skolu.

Vairāk bilžu - bilžu galerijā.

Sākumskolas MK vadītāja

Tatjana Lūkina

06.05.2011.

  

Latvijas skolēnu peintbola turnīra fināls

16. aprīlī mūsu skolas puiši izcīnīja iespēju piedalīties peintbola turnīra finālā, kurš notika 30. aprīlī.

Finālā piedalījās komandas no 7 skolām un cīnījās par savu skolas godu. Fināla kopvērtējumā mūsu VVBIVS-AC komanda Deaf Power dala 5./6. vietu.


Fināla kopvērtējums:

 1. vieta – RBV / Rīgas būvniecības vsk;
 2. vieta – Power / Baložu vsk;
 3. Vieta – WTF / Rīgas 1. ģim.;
 4. Vieta – Morfīns / Rīgas tirdzniecības tehnikums;
 5. Vieta/dalītā ar 6./ – Deaf Power / Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola;
 6. Vieta/dalītā ar 5./ -  Čiuļu Pipši / Rīgas amatniecības vsk;
 7. Vieta – Tava nāve / Rīgas kultūras vsk.

Latvijas skolēnu peintbola turnīrs, kas norisinājās jau trešo gadu pēc kārtas, aicināja skolas no visas Latvijas un dažādām klasēm. Skolas tiek informētas vismaz divus mēnešus pirms turnīra, lai komanda, kas plāno piedalīties spētu sagatavoties komandas spēlei, jo šajā sporta un brīvās atpūtas veidā, svarīgākais nosacījums ir komandas spēle, ko daudzas komandas saprata tikai turnīra pēdējos momentos, jo komandas, kas pirmo reizi piedalās, ar izbīli par notiekošo, bet stipru komandas sastāvu, spēja uzradīt daudz labāku rezultātu par pieredzējušiem, šī sporta veida pārstāvjiem.

Turnīru organizēja peintbola parks "Bušas", kura mājas lapā pieejamas vairāk fotogrāfijas no pasākuma.

Sporta MK vadītāja

Ligita Vasiļevska

05.05.2011.

 


 

 

Drošības diena

28. aprīlī skolas pirmsskolas grupiņās viesojās Valsts policijas Valmieras iecirkņa darbinieki un ValmierasIzglītības pārvaldes speciāliste pirmsskolas izglītības jautājumos Iveta Kļaviņa.

Policijas darbinieki ar bērniem pārrunāja drošības pasākumus, ko svarīgi ievērot, tuvojoties vasarai. Bērniem tika atgādināti satiksmes drošības noteikumi, pievēršot uzmanību arī jautājumiem, kas saistīti ar ugunsdrošību, peldēšanos atklātās ūdenstilpnēs, spēlēm būvlaukumos un citās bērna veselībai un dzīvībai bīstamās vietās.

"Drošības dienas" ietvaros bērniem tika izteikta pateicība par piedalīšanos konkursā "Staro drošība". Saskaņā ar konkursa nolikumu, bērnu uzdevums bija ģeometriskā formā uzzīmēt, viņuprāt labāko atstarotāju, kas raksturo tēmu "Staro drošība". No mūsu bērnudārza Valmieras Izglītības pārvaldē konkursam tika iesniegts Annas Pānes zīmētais atstarotājs.

Vairāk bilžu - attēlu galerijā.

Uldze Strazdiņa

VVBIVS-AC bērnudārza surdopedagogs

05.05.2011.


 


 

 

Deju festivāls "Carnikavas ritmi 2011"

28. aprīlī mūsu skolas 2. - 4. klašu meitenes: Madara Zēmele, Laura Vicinska, Laura Terentjeva, Daniela Krilova, Lelde Kursīte un Mirdza Rūja piedalījās deju festivālā Carnikavas speciālajā inetrnātskolā.

Šogad deju festivālam aprit 10 gadi un uz jubilejas pasākumu bija sabraukuši 20 Latvijas speciālo skolu deju kolektīvi.

Deju kolektīvi rādīja sporta dejas (valsis, cha-cha-cha, džaivs), līnijdejas un netradicionālās dejas. Festivāla dalībniekus sveica viesu mākslinieki: komponists Raimonds Pauls, mūziķi Intars Busulis, Kārlis Lācis, Oksana Lepska, Evija Sloka un Nikolajs Puzikovs.

Pasākuma dalībnieki un skatītāji sveica māksliniekus ar ovācijām un visi dziedāja māksliniekiem līdzi.

Festivāla nobeigumā deju kolektīvi saņēma atzinības rakstus un dāvanas. Debesīs tika laisti krāsainie baloni un visi tika cienāti ar jubilejas torti.

Festivāls bija ļoti emocionāls, interesants un atmiņā paliekošs.

Par mūsu meiteņu sagatavošanu paldies skolotājai Sanitai Ceriņai.

1. - 4. klašu internāta skolotāju

MK vadītāja

Larisa Zakrevska

29.04.2011.

 


 

 

Labāko skolēnu mācībās ekskursija

28. aprīlī labākie skolēni mācībās brauca ekskursijā pa maršutu Valmiera - Līgatne - Cēsis - Valmiera.

Šādas ekskursijas ik pavasari izveidojušās par tradīciju. Šogad ekskursijā brauca - Kristīne Bistrova, Artis Mežinskis, Armands Hildebrants, Viktors Ķuzis, Ingars Matulis, Jolanta Īzaka, Kristīne Krista Magone, Elvīra Jonašauska, Diāna Grenevica, Paula Kesenfelde, Sintija Kārkliņa, Artis Gobiņš, Marģers Krūziņš, Alīna Sahmanova, Inta Hartmane, Sanita Upīte, Annija Vestfāle, Alvis Vestfāls, Arvis Vocišs, Jānis Cureinis.

Ekskursijas laikā tika apmeklēta Līgatnes papīrfabrika, kur notika interesanta iepazīšanās ar papīrfabrikas darbu gida pavadībā.

Prieku par saulaino pavasari ekskursijas dalībnieki izbaudīja atpūtas kompleksā "Rakši", kur iespējams apskatīt un samīļot lamas, alpakus, kamieļus.

Ekskursiju plānoja un skolēnus pavadīja skolotājas Maiga Paegle un Dace Lediņa.

Vairāk foto - bilžu galerijā.

Skolotāja Maiga Paegle

29.04.2011.

 

 


 

 

"Pavasaris ir klāt!"

27. aprīlī skolā notika ļoti sirsnīgs un jauks pasākums „Pavasaris klāt!” . Pasākumu organizēja 6.b klase kopā ar savu internāta skolotāju Anitu Reinerti.

Katrai klasei bija sagatavots neliels priekšnesums, kur skolēni runāja gan tautas dziesmas, gan anekdotes, gan stāstīja, kādi vitamīni pavasarī jālieto; bija sagatavotas gan dejas, gan rotaļas. Katra klase gleznoja pavasari, kādu to iedomājas, ko pēc tam paši prezentēja.

Pasākuma noslēgumā bija diskotēka, kuru vadīja 10. Klase.

Paldies visiem, un īpaši 6.b klasei un skolotājai A.Reinertei par jauko pasākumu.

Vairāk foto - bilžu galerijā.

5.-10. Kl. MK vadītāja

Z.Gredzena

28.04.2011.

 


 

 

No šī gada festivālā Nāc līdzās ieviesta jauna tradīcija – ZELTA LAUREĀTA DIPLOMA pasniegšana.

Diplomu pasniedz ilggadējiem festivāla dalībniekiem, kas par laureātiem kļuvuši vairāk nekā trīs reizes. Tādas Latvijā ir tikai piecas skolas. To vidū arī mēs.

APSVEICAM VISUS DALĪBNIEKUS!

Paldies skolotājām Ilonai Berkoldei un Uldzei Strazdiņai par ilggadīgu un radošu darbu šī festivāla programmu sagatavošanā!


Vairāk foto - bilžu galerijā.

Skolas administrācija


 

Baltijas valstu nedzirdīgo 41. Spartakiāde Viļņā

No 17. aprīļa līdz 20. aprīlim  sportiskākie Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas - attīstības centra skolēni piedalījās Baltijas valstu nedzirdīgo 41. spartakiādē, kura notika Viļņā.

Skolas komandu vienotajā Latvijas nedzirdīgo skolēnu komandā un sacensībās pārstāvēja 12 skolēni un viņu pedagogi: Dace Melbārde, Ligita Vasiļevska un Andzelms Tamanis.

Komandu vērtējumā tika gūti labi rezultāti:

1 – Lietuva

2 – Latvija ( RNBIS un VVBIVS –AC apvienotās komandas)

3 – Igaunija

Topā jaunietēm un jauniešiem basketbols. Ar labu spēli izcēlās vājdzirdīgo skolas audzēkņi Arvis Vocišs un Sandris Ķikurs.

Dambretē Alvis Vestfāls

Šahā Armands Hildebrants

Galda tenisā pārākas bija kaimiņu valstu komandas.


Viļņā sacensības noritēja raiti.

Pateicamies par doto iespēju piedalīties sacensībās!

Sporta MK vadītāja

Ligita Vasiļevska

27.04.2011.

 


 

 

Projekta darbs "Mans valodas stils"

Projektu nedēļas ietvaros skolēni informatīvo izdevumu "Mans valodas stils".

Darba grupa - Elvīra Janušauska, Dana Povhana, Vladislavs Kravalis, Aigars Kvitko un skolotāja Gunta Petraško, avīzi veidojuši izmantojot attēlus, intervējot skolotājus un veicot pētījumu par valodas stilu mūsu skolā.

Avīzes saturs un izskats ir aizraujošs un interesants, ko apliecināja arī skolēni un skolotāji pēc šī projekta darba prezentācijas.

(Avīzi iespējams apskatīt, uzspiežot uz attēla zemāk)

Direktora vietniece informātikas jomā

Ilze Ceriņa

21.04.2011.

 


 

 

Mācāmies viens no otra!

Metodiskās dienas ietvaros 14.04. Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā VVBIVS-AC sākumskolas pedagogiem bija iespēja vērot vienu mācību stundu.


Pedagogi guva idejas un dažādas darba metodes mācību procesam. Pie sarunu galda tika apspriesta viena no svarīgākajām tēmām vājdzirdīgo un nedzirdīgo bērnu apmācībā "Valodas vide pedagoģiskajā procesā" un metodiskā materiāla izmantošana ikdienas sadzīves situācijās.

Bija iespēja vērot arī  skaistu Lieldienu koncertu.

Rīgas kolēģi bija sagādājuši pārsteigumu - Tehnoannas pagrabu apmeklējumu. Darbošanās muzejā lika justies kā lieliem bērniem, kuriem ir atļauts skatīt, taustīt, izmēģināt un priecāties.

Pieredzes apmaiņa ir abu skolu sākumskolas metodisko komisiju ilglaicīgas un veiksmīgas sadarbības rezultāts.

Foto no www.rnbi.lv

Sākumskolas MK vadītāja T.Lūkina

19.04.2011.


 


 

 

Peintbola turnīrs Saulkrastos

16. aprīlī mūsu skolas skolēni Jānis Strods, Elvis Kristapsons, Emīls Krams, Jānis Bruģmanis un Maksims Mitkins piedalījās peintbola sacensībās. Saulkrastos peintbola parkā "Bušas"  piedalījās 16 komandas no dažādām Latvijas skolām. Mūsu skolas komanda "Deaf Power" ieguva 3. vietu.

Organizētāju mājaslapā īpaši uzsvērts bija tas, ka pēc tiesnešu informācijas, lielu komandas saliedētību un cīņas sparu izrādīja Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola, kur  komandas cīņas spars un spēja saspēlēties bija fantastiski spēcīga.

Peintbola rašanās varētu tikt datēta ar 1977. gadu, kad trīs nezināmas personas ietekmējoties no armijas mācību taktiskām darbībām izdomāja, ka varētu radīt spēli, kurā būtu apvienotas medību un paslēpju elementu apvienošana, kā arī ļautu cilvēkam izpausties un attīstīt pirmatnējos pašsaglabāšanās instinktus. 1981. gadā saraksta pirmos peintbola noteikumus. Pēc 1991. gada sākas nopietna peintbola invāzija Eiropā.

Peintbols pēc savas būtības ir kaujas inscenēšana, kurā tiek veiktas dažādas misijas un izstrādāti paņēmieni noteikta uzdevuma izpildei un pretinieka sakaušanai. Spēles norisinās divu komandu starpā, no kurām katrā ir ne mazāk kā trīs cilvēki. Šis sporta veids, lai gan spēj sagādāt daudz asu izjūtu, ir drošs: katram spēlētājam ir īpašs ekipējums, kurā ir sejas aizsargmaska, kombinezons un aizsargveste un kuru var izmantot sievietes un bērni. Par ieročiem cīņā kalpo bumbiņas želatīna apvalkā, kuras pildītas ar pārtikas krāsvielām un tādējādi ir viegli nomazgājamas un pat ēdamas. Tās tiek izšautas no marķieriem – speciālām šautenēm, kuras darbojas ar saspiestu gāzi un nevar nodarīt nopietnus miesas bojājumus vai traumas. (Avots: www.ozrt.lv)

Vairāk informācijas www.busas.lv.

Direktora vietniece informātikas jomā

Ilze Ceriņa

18.04.2011.


 


 

 

Mākslas pasākums 14. aprīlī.

Ceturtdien, 14.04. plkst. 8:50 Vizuālās mākslas kabinetā laipni aicināti tika:

 • Vizuālās mākslas olimpiādes laureāti;
 • Vizuālās mākslas pulciņa dalībnieki;
 • Aktīvākie skolas Vizuālās mākslas izstāžu dalībnieki.

Pasākuma ietvaros notika Lielo Lieldienu olu krāsošana.

Vairāk foto - foto galerijā!

Vizuālās mākslas skolotāja

Daina Leite

15.04.2011.

 

 


 

 

Tikšanās ar zobu higiēnisti

Šodien notika interesanta tikšanās ar zobu higiēnisti  Stellu Rudzīti.

Viņa pastāstīja daudz interesanta par zobu higiēnu, par mutes higiēnu, par to, kāpēc ir svarīgi tīrīt zobus īpaši vakarā.

Ar uzskatāmiem piemēriem tika parādīts, kādi ir veseli zobi , kādi ir bojāti zobi, kādas ir bojātas smaganas. Stella Rudzīte izskaidroja, kas ir vielu maiņa, un kā darbojas baktērijas mutē.

Tāpat, izmantojot  uzskatāmus piemērus,  pastāstīja par to, kāpēc cilvēks kļūst atkarīgs no cigaretēm.

Skolēniem  tika izskaidrots, kādas zobu birstītes un kādas zobu pastas ir labākas. Skolēniem tika parādīta arī pareiza zobu tīrīšanas tehnika.

 

5. -10. klašu ineternāta skolotāju MK vadītāja

Zaiga Gredzena

14.04.2011.

 


 

 

"Domino" turnīrs

6. aprīlī 2. - 4. klašu skolēniem notika "Domino" turnīrs. Turnīrā piedalījās 20 skolēni.

Pasākumu organizēja, vadīja un balvas sarūpēja Uldis Ābeltiņš.

Turnīrs notika vairākās kārtās un par fināla uzvarētājiem kļuva:

1. vieta - Miks Avdejevs (3. klase)

2. vieta - Laura Vicinska (3. klase)

3. vieta - Kaiva Dubrovska (4. a klase)

Vairāk foto - bilžu galerijā.

 

1.-4. klašu internāta skolotāju MK vadītāja

Larisa Zakrevska

06.04.2011.

 


 

Paldies!

17.martā XV Integratīvā mākslas festivālā "NĀC LĪDZĀS" Valmieras Kultūras centrā ar priekšnesumiem ,,Es skrienu, tu skrien, mēs skrienam... ‘’ un ,,Vācu sternpolka”.

piedalījās mūsu skolas skolēni:

Lelde Kursīte – 4.a

Arnis Stirāns – 5.

Jolanta Īzaka – 7.

Marija Pāne – 7.

Jānis Bruģmanis – 8.

Maksims Mitkins – 8.

Paulīne Kalniņa – 8.

Elvīra Jonušauska – 8.

Mārtiņš Vilks – 8.

Dana Povhana – 8.

Madara Zēmele – 2.

Elīza Geiduka – 2.

Laura Vicinska – 3.

Ralfs Liepiņš – 2.

Raivis Videnieks – 2.

Kristers Lāns – 4.a

Jānis Tamsons – 4.b

Maira Bruže – 10.

Artis Gobiņš – 10.

Inta Hartmane – 10.

Aigars Skride – 10.

Annija Vestfāle – 10.

Alvis Vestfāls – 10.

Sintija Kārkliņa – 10.

Sanita Upīte – 10.

Alīna Sahmānova – 10.

Arvis Vocišs – 10.

Marģers Krūziņš – 10.

Paldies visiem par piedalīšanos! Kustību teātris ,,Es skrienu, tu skrien, mēs skrienam...” tika izvirzīts uz festivāla NĀC LĪDZĀS Lielkonceru 2011.gada 20.aprīlī Rīgā, Rīgas Stradiņa universitātes aulā.

Paldies skolotājām Ilonai Berkoldei un Uldzei Strazdiņai par priekšnesumu sagatavošanu!

Paldies skolotājām Elīnai Jefrēmovai, Anitai Reinertei un Ilzei Ceriņai par sniegto palīdzību priekšnesumu tapšanā!

 

Foto no pasākuma - bilžu galerijā!

Direktora vietniece audzināšanas jomā

Ina Kursīte

18.03.2011.


 


 

 

Nodarbība "Mana drošība"

16. martā notika 1. - 4. klašu skolēniem organizētā nodarbība "Mana drošība".

Tuvojas pavasara brīvlaiks un skolēni kopā ar internāta skolotājām Sandru Grāvīti, Larisu Zakrevsku un direktora vietnieci informātikas jomā Ilzi Ceriņu pārrunāja drošības noteikumus, atrodoties mājās vienam vai rotaļājoties kopā ar draugiem.

Šajā nodarbībā tika izmantota dokumentu kamera, ar kuras palīdzību tika rādīti attēli par sadzīvē iespējamām traumām.

Tika pārunātas medikamentu nepareizas lietošanas sekas, sadzīves tehnikas radītie iespējamie draudi, bīstamas rotaļas un citi iespējamie negadījumi. Skolēni bija aktīvi, ieinteresēti un emocionāli.

1. - 4. klašu internāta skolotāju MK

17.03.2011.

 


 

 

Barkavas arodvidusskolas viesošanās VVBIS - AC

9. martā skolā viesojās Barkavas arodvidusskolas skolēni un pedagogi, kuri mūsu 8. - 9. klašu skolēnus iepazīstināja ar iespēju mācīties Barkavā.

Mūsu skolas bērniem ir iespēja apgūt Apdares darbu tehniķa amatu, mācoties četrus gadus pēc devītās klases.

Vairāk foto no pasākuma - bilžu galerijā.

Direktora vietniece audzināšanas darbā

Ina Kursīte

14.03.2011.

 


 

PIEDALĀMIES METODISKO IZSTRĀDŅU SKATĒ

9.martā Valmieras pilsētas pašvaldībā notika pedagogu metodisko izstrādņu skate. Mūsu skola piedalījās ar diviem darbiem.

Pirmo darbu “Interešu izglītība – pamats skolēnu sasniegumiem pašattīstībā” sagatavoja 5.-10.klašu internāta skolotāju metodiskā komisija – Ilva Lore, Indra Juste, Zaiga Gredzena, Sandra Skabe, Anita Reinarte, Ruta Ulme. Darbu prezentēja metodiskās komisijas vadītāja Zaiga Gredzena.

Otro darbu “Radošās rotaļas pielietojums karjeras izglītībā, veidojot runas vidi izglītojamiem ar dzirdes traucējumiem” sagatavoja 1.-4.klašu internāta skolotāju metodiskā komisija: Egita Eglīte, Larisa Zakrevska, Sandra Grāvīte, Lija Ābele, Baiba Šēnberga, Līga Grāpēna. Darbu prezentēja metodiskās komisijas vadītāja Larisa Zakrevska.

1.- 4. klašu internāta skolotāju darbs tika izvirzīts uz Vidzemes novada skati Madonā.

Apsveicam! Lai veicas!

Paldies visām internāta skolotājām par ieguldīto darbu!

Direktora vietniece audzināšanas darbā

Ina Kursīte

14.03.2011.
Tehnoloģiju un zinātņu pamatu nedēļa

No 21.02. līdz 25.02. skolā notika Tehnoloģiju un zinātņu pamatu nedēļa.

Lai veidotu starppriekšmetu saikni mācību procesā, šogad katra diena tika veltīta kādam atsevišķam mācību priekšmetam.

Pirmdiena tika veltīta fizikai un ķīmijai.

Otrdiena - mācību olimpiādei.

Trešdiena bija dabaszinību, bioloģijas un ģeogrāfijas diena.

Ceturtdiena bija matemātikas diena.

Piektdiena - informātikas diena.

Visu nedēļu katrā stundā skolēni veica ar šiem mācību priekšmetiem saistītus uzdevumus. Skolēniem bija iespēja uzzināt daudz interesantu lietu. Stundas bija citādākas, kā ierasts. Arī skolotājiem nācās iejusties neierastās lomās.

Mācību olimpiādēs skolēni pārbaudīja savas zināšanas fizikā, ķīmijā, bioloģijā, dabaszinībās, matemātikā un informātikā.

Mācību olimpiādes uzvarētāji tika sveikti svinīgā gaisotnē.

Mācību olimpiādes uzvarētāji:

Armands Hildebrants (5. - 7. klašu grupā).

Diāna Grenēvica (8. - 9. klašu grupā).

Inta Hartmane (10. klase).


Apsveicam!

Tehnoloģiju un zinātņu pamatu MK vadītāja

Baiba Sedlova

07.03.2011.


 

Slidošana

2. marta pēcpusdienā 4. - 10. klases skolēni pulcējās Valmieras pilsētas slidotavā, kur piedalījās slidošanas stafetē.

Vairāk foto - bilžu galerijā.

04.03.2011.

"Klausies! Domā! Runā!"

Trešdien, 2. martā 2. - 4. klašu skolēni piedalījās nodarbībās ar moto "Klausies! Domā! Runā!".

Pēcpusdienu ievadot, skolēnus uzrunāja dzirdes kabineta skolotāja Vineta Ragēvičiusa.

Pasākuma ietvaros notika četras nodarbības: "Tīrs ieliktnis", "Mans dzirdes aparāts", "Es gribu dzirdēt", "Mana "ausu" burtnīca". Skolēni darbojās trīs grupās.

Nodarbību "Tīrs ieliktnis" vadīja internāta skolotāja Sandra Grāvīte. Viņas vadībā skolēni tīrīja dzirdes aparāta ieliktni.

Nodarbību "Mans dzirdes aparāts" vadīja internāta skolotāja Baiba Šēnberga. Šajā nodarbībā skolēni stāstīja un skaidroja, ko drīkst un ko nedrīkst darīt ar dzirdes aparātu.

Par tēmu "Es gribu dzirdēt" ar skolēniem runāja skolotāja Lija Ābele. Šajā nodarbībā skolēni stāstīja, kā rīkojas, ja dzirdes aparāts nedarbojas.

Noslēgumā, kuru vadīja internāta skolotāja Larisa Zakrevska, skolēni runāja par tēmu "Mana "ausu" burtnīca". Viņi iepazinās ar citu skolēnu "ausu" burtnīcām, pēc tam stāstīja par savām burtnīcām.

Beidzot pasākumu, kurā skolēni iesaistījās ar prieku, entuziasmu un aktivitāti, viņi izvērtēja pēcpusdienu kopumā, savu un skolotāju veikumu.

Paldies internāta skolotājām Sandrai Grāvītei, Baibai Šēnbergai, Lijai Ābelei, Larisai Zakrevskai!

Dzirdes kabineta skolotāja

Vineta Ragēvičiusa

03.03.2011.


ALIAS 10 gadu jubilejā

23.februārī Rīgas Raiņa 8.vakara (maiņu) vidusskolā notika ALIAS 10 gadu jubilejas koncerts, kurā piedalījās mūsu skolas audzēkņi M.Mitkins, D.Povhana, P.Kalniņa, D.Beitiks, E.Krams un D.Grenevica skolotājas E.Jefrēmovas vadībā.

Rīgas Raiņa vidusskolā kopā mācās dzirdīgie jaunieši un jaunieši, kuriem ir dzirdes problēmas. Jau daudzus gadus viņi atrod kopīgu valodu dziesmā – dziedot dziesmas un izpildot melodeklamāciju.

Melodeklamācijas iedibinātāja Raiņa vidusskolā ir mūsu skolas absolvente Inese Immure. Mūsu skolā melodeklamācijas pulciņu izveidoja arī mūsu skolas absolvente Renāte Jansone.

Patīkami redzēt, ka ALIAS sastāvā ir bijuši un ir mūsu skolas bijušie absolventi, to vidū Rolands Barkans, Marija Jegorova, Lilita Lukina, Jānis Sausiņš un citi, kuri melodeklamācijas pamatus apguvuši mūsu skolā. Kopā ar ALIAS uzstājās dziedātājs Renārs Kaupers, ar kuru skola sadarbojas jau vairākus gadus.

Mūsu skolas audzēkņi kopā ar dziedātāju Kasparu Zlidni izpildīja melodeklamāciju ,,Smaids”. Šobrīd mēs Kasparu jau saucam par savu draugu, jo Zelta talantos aizsāktā sadarbība turpinās.

Svētki vakarskolā bija izdevušies, jo dziesma vienoja cilvēkus, padarot ikdienu sirsnīgāku un gaišāku!

Paldies vakarskolai par pasākuma organizēšanā ieguldīto darbu!

Vairāk foto no pasākuma - bilžu galerijā.

Direktora vietniece audzināšanas jomā

Ina Kursīte

24.02.20011.

Latviešu valodas un literatūras skolas olimpiāde

Latviešu valodas un literatūras skolas olimpiāde notika 2011. gada 16. februārī.

Olimpiādes darbs sastāvēja no 9. uzdevumiem. Uzdevumus pildīja olimpiādei izvirzītie dalībnieki, sadalījušies četrās grupās, kuras vadīja vidusskolēni.

Pirmo vietu ieguva Intas Hartmanes vadītā grupa, kuras sastāvu veidoja Elvīra Jonušauska, Viktors Kņazkins, Pauls Rozītis. Šī grupa ieguva 109 punktus.

Otra veiksmīgākā bija Annijas Vestfāles vadītā grupa - Jolanta Īzaka, Armands Hildebrants, Elīna Pudža. Viņi ieguva 90 punktus.

Gandrīz vienādu punktu skaitu 97 un 96 punktus olimpiādē ieguva Sanitas Upītes vadītā grupa (Diāna Grenevica, Paula Kesenfelde, Kristīne Krista Magone) un Arvja Voiciša vadītā grupa (Kristaps Ķikurs, Kristaps Razminovičs).

22. februārī notika svinīga apbalvošana.

Vairāk foto no olimpiādes un apbalvošanas - bilžu galerijā.

Latviešu valodas MK vadītāja

Maiga Paegle

22.02.2011.Skolas "Mis un Misters 2011" Valentīndienas noskaņās


16. februārī mūsu skolā 5. 10. klašu skolēni piedalījās pasākumā, kas veltīts Valentīndienai. Šogad pasākumā tika izvēlēti skolas Mis un Misters.

Jau divas nedēļas iepriekš notika aptauja, ar kuras palīdzību noskaidrojām pieklājīgāko, laipnāko, čaklāko, gudrāko zēnu un meiteni.

Par Mis un Misters titulu sacentās 3 meitenes un 3 zēni - Intas Hartmane (10. klase), Alīna Sahmanova (10. klase), Kristīne Magone (8. klase), Maksims Mitkins (8. klase), Armands Hildebrants (6. klase), Arvis Vocišs (10. klase). Šiem skolēniem vajadzēja veikt mājas darbus, lai demonstrētu savas radošās spējas.

Pasākuma laikā viņu veikumu vērtēja žūrija.

Uztraukumu sagādāja dejas izpildījums skatītāju priekšā. Tomēr skolas direktors Andris Tauriņš un skolotāja Anita Reinerte iedrošināja konkursa dalībniekus, nodemonstrējot klātesošajiem Valša pamatsoļus.

Saskaitot nopelnītos punktus, par skolas Mis kļuva Inta, bet par Misteru Maksims.

Varam priecāties par šādiem rezultātiem un ceram, ka Inta Hartmane un Maksims Mitkins arī turpmāk aizstāvēs skolas godu un veiks vēl daudz labu darbu. Apsveicam!


Foto - bilžu galerijā.

5. - 10. klašu internāta skolotāja

Sandra Skabe

18.02.2011.

Sveču diena

Februāris - Sveču diena, ir viena no Māras dainām - Ziemas Māra.

Svece izsenis bija paredzēta vienkārši telpu apgaismojumam. Mūsdienās sveces lieto kā interjera priekšmetu noskaņojuma radīšanai.

Sveču diena ir ziemas vidus un tāpat kā katrā gadalaikā, svētkos, darbā un atpūtas brīžos tai bija savas dziesmas, rotaļas, paražas un ticējumi.

2. februārī 1. - 4. klašu skolēni sanāca uz Sveču dienas pasākumu. To sagatavoja un vadīja internāta skolotājas Guna Slaidiņa un Jana Frēliha. Skolēniem un viņu vecākiem savlaicīgi tika lūgts atvest uz skolu svecītes un svečturus. Internāta atpūtas telpā tika iekārtota krāšņa sveču izstāde. Gandrīz visi skolēni atveda uz skolu un svečturus. Gan paši skolēni, gan pedagogi apskatot sveču izstādi apbrīnoja izstādīto sveču dažādību.

Skolēni uzzināja kāpēc februāri sauc par sveču mēnesi, kāpēc sveces jālej tieši sveču dienā, kopā lasīja Sveču dienas ticējumus un gāja rotaļās par sveču tēmu.


Internāta skolotāju MK vārdā gribu teikt paldies vecākiem par atsaucību un ceru uz turpmāku sadarbību.

Vairāk foto no Sveču dienas - bilžu galerijā.

1.-4. klašu internāta skolotāju MK vadītāja

Larisa Zakrevska

02.02.2011.

Manas tiesības un pienākumi

Šajā mācību gadā viens no skolas galvenajiem uzdevumiem ir "Veicināt skolēnu izpratni un atbildību par saviem pienākumiem un tiesībām". Īstenojot šo uzdevumu, 26. janvārī, 1. - 4. klašu skolēniem tika organizēts pasākums "Manas tiesības un pienākumi". Pirmais šī cikla pasākums notika oktobrī, bet cikla nobeigumā skolēniem tiks piedāvāta "Es un pienākumi".

Pasākumu sagatavoja un vadīja internāta skolotājas Lija Ābele un Baiba Šēnberga. Pasākuma mērķis bija palīdzēt skolēniem izprast, kādi ir viņu pienākumi, un kā ikdienā tie tiek pildīti, kādas tiesības skolēniem ir skolā un mājās. Izpildot dažādus uzdevumus, skolēni izvērtēja savu attieksmi pret pienākumu izpildi. Kā galvenie pienākumi tika izvērtēti - mācīties, saudzēt savas un skolas lietas, saudzēt svau veselību, sakārtot savu mācību un atpūtas vidi, palīdzēt viens otram, būt draudzīgiem.

Svarīgākās tiesības skolēniem ir būt drošībā, būt mīlētam un saprastam, saņemt medicīnisko palīdzību, izmantot skolas mācību grāmatas un mācību kabinetu aprīkojumu, jautāt un saņemt atbildes, saņemt palīdzību no pieaugušajiem.

Pasākuma beigās skolēni saņēma sertifikātus. kuri apliecina, ka skolēns ir izpratis savus pienākumus un tiesības, apņemas ievērot tos ikdienā.

Vairāk foto - bilžu galerijā.

1. - 4. klašu internāta skolotāju MK vadītāja Larisa Zakrevska

4. a klases internāta skolotāja Lija Ābele

26.01.2011.Pirmā Latvijas prezidenta Kārļa Ulmaņa iedibinātā "Draudzīgā Aicinājuma" diena!

Latvijas skolās 1935. gadā tika iedibināta akcija «Draudzīgais aicinājums». Tās laikā katrs var atcerēties savu kādreizējo skolu un dāvināt grāmatas, mākslas priekšmetus, ziedot līdzekļus skolu fondiem.

"Draudzīgo aicinājumu" uzsācis bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārdadienā uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas.


Kopš 1994. gadā šī tradīcija ir atjaunota.

"Draudzīgā aicinājuma" ideju popularizē "Draudzīgā aicinājuma" fonds. 1997. gadā pieņemts nolikums par "Draudzīgā aicinājuma" medaļas un diploma piešķiršanu cilvēkiem, kuri popularizējuši un atbalstījuši "Draudzīgā aicinājuma" idejas un Latvijas vārdu pasaulē.

26.janvārī no 14.00 līdz 17.00 "Draudzīgā aicinājuma” noslēguma diena mūsu skolā. Skolas bibliotēkā varēja iepazīties ar saziedotām grāmatām un žurnāliem. Mūsu skolā akcija "Draudzīgai aicinājums" sākās 17.janvārī.

Visas klašu grupas dāvināja skolas bibliotēkai grāmatas un žurnālus, kuri būs vērtīgi turpmākajā mācību darbā un pasaules izziņā.

Arī 1/2 klase svinīgi pasniedza savu dāvanu bibliotēkas vadītājai Dacei Lediņai.

5., 6.a, 6.b klases un 10. klase skolai dāvinājuši žurnālus "GEO" un "Ilustrētā pasaules vēsture".

Citas klases izvēlējušās krāšņām fotogrāfijām bagātas grāmatas.

Meitenēm lielisks laika pavadīšanas veids varētu kļūt, jau par klasiku kļuvušās, Zentas Ērgles grāmatas "Starp mums meitenēm runājot.." lasīšana.

Plaša izvēle ir no Velku fonda dāvinātajām grāmatām.

Bibliotēkā ir plašs krāsojamo grāmatu piedāvājums. Tikai jāpalūdz bibliotekārei nokopēt vēlamo lapu un var izkrāsot sev patīkamākos tēlus un stāstus.

Paldies visiem par piedalīšanos "Draudzīgā aicinājuma" akcijā! Visi laipni aicināti bibliotēkā!Direktora vietniece informātikas jomā

Ilze Ceriņa

26.01.2011.

Barikāžu atceres dienas

No 18.01. līdz 20.01. 1. - 4. klašu skolēni audzināšanas stundās iepazinās ar barikāžu laiku Latvijā un konkrēti Rīgā. Skolēni tika iepazīstināti ar tā laika notikumiem, Latvijas tautas vēlēšanos pēc brīvas Latvijas un barikāžu dienu nozīmi Latvijas tautai. 20. janvārī skolēni noskatījās televīzijas dokumentālo filmu "Dūmu deja debesīm". Savus iespaidus par dzirdēto un redzēto skolēni attēloja zīmējumos.

Zīmējumi apskatāmi bilžu galerijā.

1.– 4. klašu internāta skolotāju MK vadītāja

Larisa Zakrevska

24.01.2011.


„Jautro atrakciju pēcpusdiena”

2011. gada 12. janvārī 1. – 4. Klašu internāta skolotāju MK organizēja skolēniem „Jautro atrakciju pēcpusdienu”. Pēcpusdienu izplānoja un vadīja Sandra Grāvīte un egita Eglīte.

Šāda veida pasākumi ļoti patīk skolēniem, jo aktīvas, emocionālas stafetes un kustību rotaļas ir interesantas, jautras un ļoti derīgas. Rotaļās skolēni attīsta un pārbauda savu ātrumu, spēku, izturību. Rotaļu  laikā bērniem jāpieņem noteikti lēmumi, jāprot orientēties dažādos apstākļos. Rotaļās skolēni labāk iepazīstas ar saviem spēles biedriem, iemācās savaldīties, izpalīdzēt, pareizi uzvesties gan uzvaras, gan zaudējuma gadījumā. Stafetēs bērni visvairāk izjūt komandas garu. Komanda apvieno bērnus, liek būt atbildīgiem vienam par otru, just līdzi komandas biedriem. Skrienot stafetes jābūt divtik uzmanīgam. Ja kāds no bērniem kļūdīsies, zaudēs visa komanda.

Pasākumā skolēni sadalījās divās komandās, kuras sacentās sešās atrakcijās.

1. Stafete, kurā jāpārnes bumbas no pilnā apļa uz tukšo apli.

2. Stafete – „Veiklie makšķernieki”

3. Stafete – „Boulings”

4. Stafete -  „Veiklās vardes”

5. Stafete – „Trāpi mērķī”

Stafete – „Spilvenu kaujas”


  1.– 4. klašu internāta skolotāju MK vadītāja

Larisa Zakrevska

12.01.2011.
"Skolas auglis"

No pirmdienas, 10.janvāra, Valmieras izglītības iestādēs tiks uzsākta programma „Skolas auglis”, kuras ietvaros līdz 25.februārim katru dienu ārpus ierastajām ēdienreizēm 1.-6. klašu skolēni bez maksas saņems svaigus augļus un dārzeņus. Programma tiks īstenota Valmieras pamatskolā, Valmieras Pārgaujas pamatskolā, Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras Viestura vidusskolā, Valmieras 2.vidusskolā un Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā – attīstības centrā.

Atbalsta programmas galvenie mērķi ir:

 • veicināt augļu un dārzeņu patēriņu skolēnu vidū kā pareiza un veselīga uztura tradīciju;
 • izglītot skolēnus par svaigu augļu un dārzeņu labvēlīgo ietekmi uz veselību;
 • samazināt skolēniem risku saslimt ar aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimībām;
 • pasākums atbilst arī Kopējās lauksaimniecības politikas mērķiem: veicināt lauksaimniecībā nodarbināto personu ienākumus, stabilizēt tirgu, nodrošināt piedāvāto produktu pieejamību.

Mūsu skolā bērni saņems ābolus, kurus piegādās ZS "Reķi." Porcija, kuru saņems katrs skolēns, būs vismaz 100g smaga. Augļi un dārzeņi būs jau sagatavoti lietošanai - nomazgāti, notīrīti un safasēti.

Programmas „Skolas auglis” ietvaros skolā tiks veikti arī informatīvi un izglītojoši pasākumi par augļu un dārzeņu nozīmi uzturā, piemēram, mācību stundas, radoši konkursi, kas ļaus skolēniem gūt zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu.

Atbalsta programmu Latvijā administrē Lauku atbalsta dienests.

Direktora vietniece informātikas jomā

Ilze Ceriņa

10.01.2011.

Tiekamies pasakā!

21.decembrī skolas pirmsskolas grupu bērni un 1. – 4.klašu skolēni svinēja Ziemassvētkus. Šogad pie svētku egles kopā sanāca pasaku varoņi., kuri gribēja doties uz pili, lai piedalītos svētku ballē. Tā viņi visi kopā – Sniegbaltīte un septiņi rūķīši, Pauks un Šmauks, Mazā raganiņa, Makss un Morics, Karlsons, Vinnijs Pūks , Mātes meitas un Pelnrušķīte, cauri dziesmām un dejām kopīgi devās sagaidīt svētkus.

Kopā ar mums bija Valmieras pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes ,,Bitīte” bērni, kuri mūs priecēja ar sagatavotiem priekšnesumiem.

Pārsteigumu sagādāja Pārtikas ražotāju vidusskola- mūsu skolas kolektīvu svētkos apsveica direktors Ēriks Spuriņš un kopā ar Skolēnu domi uzdāvināja mūsu skolas rotaļu istabai Pārtikas ražotāju vidusskolas audzēkņu sarūpētās mīkstās rotaļlietas. Paldies!

Kopā ar bērniem bija pīlēns Tims ar vardulēnu, kuri kopā visiem palīdzēja ,,izcept” svētku pīrāgus un torti. Un tad, protams, pats svarīgākais – Ziemassvētku vecītis. Tika izsniegti apbalvojumi par kārtīgāko guļamistabu, garderobi. Visi skolēni saņēma dāvaniņas, kuras sarūpējis Velku fonds. Paldies tika teikts kārtīgākajiem skolēniem, kā arī pedagogiem, kuri saorganizēja šos svētkus.


Vēlreiz tiksimies pasakā kopā ar vecākiem 23.decembrī.


(vairāk foto no pasākuma - bilžu galerijā)

Direktora vietniece audzināšanas jomā

Ina Kursīte

21.12.2010.

"Kas brīnumu rada" Rundāles pilī

Mūsu skolas piecpadsmit skolēniem bija dota iespējas piedalīties Labdarības akcijā "Nāc līdzās Ziemassvētkos!” koncertuzvedumā ,,Kas brīnumu rada...” kopā ar Martu Kristianu Kalniņu, izpildot ,,Balādi par Johanu”. Pasākuma Ceremonijmeistars bija Valters Krauze. Svētku dalībniekus uzrunāja šī pasākuma patronese Vaira Vīķe – Freiberga.

Vakara vadītājs nolasīja Valsts prezidenta Valda Zatlera un Lilitas Zatleres kundzes apsveikumu.

16.decembra vakarā Rundāles pilī satikās latviešu pasaku un teiku varoņi, lai kopā ar klātesošiem pārdzīvotu brīnumainas pārvērtības. Ļaunie varoņi tajās kļuva labāki. Kopā mēs visi pārliecinājāmies, ka patiesie brīnumi slēpjas mūsu pašu sirdīs. Cik siltas, atvērtas un līdzcietīgas tās būs, tik arī brīnumu būs uz šīs pasaules. Pasākuma scenārija autore bija Nora Ikstena, kostīmu māksliniece - Elita Patmalniece, mūzikas aranžētāji un kapelmeistari – Aigars Grāvers un Māris Kupčs, kā arī šī pasākuma idejas autore Labā feja – Sarma Freiberga.

Jaukā un sirsnīgā atmosfēra, sirds siltums un labestība deva spēku pasākuma dalībniekiem domāt par jauniem darbiem un idejām, sagaidot 2011.gadu!

26. decembrī plkst. 19:00 pasākumu "Nāc līdzās Ziemassvētkos" varēs redzēt LTV - 1 programmā.(Vairāk foto - bilžu galerijā)

Direktora vietniece audzināšanas jomā

Ina Kursīte

10. klases darbu skate

Trešdien, 15. decembrī vidusskolas profesionālās ievirzes grupas „Vizuālā komunikācija” audzēkņiem notika darbu skate.

Nopietna komisija, kuru vadīja Valmieras mākslas skolas direktore Dace Blūma un pasniedzēja Dace Arāja, izvērtēja pirmajā semestrī paveikto.

Pārsteidza, cik radoši un daudzpusīgi skolēni strādājuši ar līniju, mācoties saredzēt siluetu, formu. Interesanti bija tonālie zīmējumi, gaismēnas darbi. Datorgrafikas darbiņos atpazinām meiteņu vektorgrafikā veidotos pašportretus. Oriģināls veikums Alīnai.

Ar Ziemassvētku kartītēm meitenes piedalījās Valmieras novadu fonda organizētajā labdarības akcijā. Sintijas kartiņas ideju savam darbam izvēlējās mākslinieks.

Pie skolotājas Daces Arājas meitenes bija mācījušās strādāt ar rapitografu- tā ir pildspalva ar tušu. Kontrastu pāri - dusmas un prieks, karš un miers un citas tēmas pārsteidza ar rūpīgu, precīzu izpildi. Interesanti un radoši šķita stilizācijas darbi - cilvēks, koks... Cik gan rūpīgs darbs nepieciešams apgūstot kompozīcijas pamatus!

Visu audzēkņu darbi tika pozitīvi novērtēti, bet par nopietno attieksmi un kvalitatīvo darbu augstu vērtējumu komisija piešķīra Sintijai Kārkliņai. Atzinīgus vārdus par oriģinālu māksliniecisko domu saņēma Alīna Sahmanova. Par rūpīgu darbu komisija uzteica Sanitu Upīti.

Nākošajā semestrī meitenēm būs jāstrādā vēl vairāk, arī patstāvīgi brīvajā laikā, jo stundās vien visu nevar paspēt. Lai meitenēm ir prieks strādāt un labi veicas! Bet mēs gaidīsim nākamo skati martā.

Direktora vietniece mācību darbā

Ieva Želve

15.12.2010.

(Vairāk foto - bilžu galerijā)

"Nāc līdzās Ziemassvētkos"

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas - attīstības centra piecpadsmit skolēni 2010. gada 16. decembrī piedalīsies labdarības akcijā "Nāc līdzās Ziemassvētkos" Rundāles pilī.

Dalībnieki izpildīs kustību teātri "Balāde par Johanu". Izrādē skolēni spēlēs kopā ar Martu Kristianu Kalniņu, kurš attēlos karali Brusubārdu un Sonoru Vaici, kura būs princese Zeltīte.

Mūsu skolas programmu sagatavoja pedagogi Uldze Strazdiņa, Ilona Berkolde un Elīna Jefremova.

Festivāls notiek vairākās kārtās: Vispirms notiek visos 4 Latvijas novados reģionālie festivāli, kuru labākie priekšnesumi un radošie mākslas darbi tiek izvirzīti uz Rīgas lielo festivāla koncertu un mākslas darbu izstādi.

Rīgas lielkoncertā tiek nominēti 12 laureāti, kuriem nu jau daudzus gadus ir dota iespēja uzstāties Ziemassvētku koncertā pie Īpašas eglītes.

Šogad šis krāšņais Ziemassvētku koncerts notiks īpaši skaistā vietā – Rundāles pilī, ko akcijas rīkotājiem – laipni atvēlējis pils direktors Lancmaņa kungs. Koncertā piedalīsies tādi tautā iemīļoti skatuves mākslinieki kā LNO solisti Sonora Vaice, Ilona Bagele, Kristīne Zadovska, Evita Zālīte, Armands Siliņš, kontrtenors Sergejs Jēgers, Ieva Akuratere, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Marts Kristians Kalniņš, Dainis Skutelis, Gustavo  un daudzi citi. Viņus muzikāli pavadīs orķestris Māra Kupča un Aigara Grāvera vadībā, scenārija autore Nora Ikstena, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece, režisore Laura Groza.

Vairāk informācijas par integratīvo mākslas festivālu "Nāc līdzās".