Karjeras izglītība

 • PDF
 • Drukāt
 • E-pasts

 

20. aprīlī skolā viesojās pārstāvji no Profesionālās izglītības kompetences centra „Smiltenes tehnikums” Alsviķu teritoriālās struktūrvienības. 7. – 11. klašu skolēni ieguva informāciju par arodizglītības iespējām Alsviķos. Šo mācību iestādi absolvējuši daudzi mūsu skolas absolventi. Audzēkņi Alsviķu skolā paralēli aroda izglītībai var iegūt arī vispārējo vidējo izglītību.

2016./2017. m.g. notiks uzņemšana sekojošās profesijās:

√ Galdnieks – 3 gadi

√ Galdnieks – 1 gads

√ Datoroperators – 3 gadi

√ Šuvējs – 3 gadi

√ Pavāra palīgs – 2 gadi

√ Būvstrādnieks 3 gadi
(pedagoģiskās korekcijas grupa no 15 gadu vecuma ar 7 klašu izglītību ar un bez invaliditātes grupas)

Direktora vietn. audz. d. Ina Kursīte

 


Ēnu diena Latvijas Nedzirdīgo savienībā

Ēnu diena ir pasaulē atzīta karjeras izglītības programma skolēniem, dodot iespēju klātienē iepazīt sev interesējošo profesiju pārstāvju ikdienu.

10. februārī Ēnu dienas ietvaros mūsu skolas 10. un 11. klašu audzēkņi apmeklēja Latvijas Nedzirdīgo savienību (LNS).

Vispirms viņi iepazinās ar darbu surdotehniskās palīdzības centrā, apskatīja surdotehniskos palīglīdzekļus – tiflotehniku un surdotehniku.

Pēc tam skolēni devās ekskursijā uz rehabilitācijas centru, uzzināja, kādus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sniedz LNS.

Tad sekoja lekcija par LNS informācijas nodrošinājumu. Skolēnus iepazīstināja arī ar LNS Jauniešu centra darbību, tuvāko darba plānu.

Tālāk mūsu „ēnas” devās ekskursijā pa LNS nodaļām, iepazīstoties ar darbiniekiem, viņu pienākumiem.

Skolēni tikās arī ar dažādu profesiju nedzirdīgiem cilvēkiem. Tika noskaidrots, vai nedzirdīgs cilvēks var strādāt par frizieri, ar kādām grūtībām būtu jāsaskaras, ja savu nākotni vēlas saistīt ar sporta trenera darbu, kā arī uzzināja par darbu datortehnoloģiju un grāmatvedības jomā.

LNS prezidents Edgars Vorslovs iepazīstināja ar prezidenta pienākumiem.


Noslēgumā mūsu „ēnotāji” saņēma apliecinājumu par dalību Ēnu dienā LNS.


Paldies visiem LNS Ēnu dienas organizētājiem un atbalstītājiem!

Vidusskolas internāta skolotāja Gunta Bulmeistare

 

 


 

Ēnu diena 2016

10. un 11. klases skolēni piedalās Ēnu dienā Latvijas Nedzirdīgo savienībā


 


 

 

 

 


 

 

Nodarbinātības valsts aģentūras plakāts "Lai nekļūdītos turpmākās profesijas izvēlē" šeit.

 


 

Noslēdzies Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus

Šī gada 6. decembrī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija(JA-YE Latvija) aicināja uz ikgadējo Vislatvijas Skolēnu mācību uzņēmumu(SMU) Ziemassvētku gadatirgu modes un izklaides centrā Rīga Plaza.

Gadatirgus pulcēja 500 jauniešus no 46 mācību iestādēm un 28 Latvijas vietām.

Arī mēs tajā piedalījāmies!

Mūsu skolas skolēni izgatavoja Ziemassvētku dāvanas- blociņus, somiņas, koka spēles, ,,Gultiņu” - novietni mobīlajam telefonam!

Paldies skolēniem un viņu izveidotajām firmām:

Elīzai Geidukai (SMU Klačiņas)

Madarai Zēmelei (SMU Klačiņas)

Hubertam Bēriņam(SMU Hallo-aijā)

Danai Cērmanei ((SMU Hallo-aijā)

Ancei Lapiņai (SMU Klačiņas)

Agnijai Leišavniecei ( SMU Klačiņas)

Inagaram Matutim (SMU IK)

Kristapam Razminovičam( SMU IK).

Liels paldies skolotājiem: Imantam Kelmeram, Jolantai Straumei, Zinaidai Rumbeniecei, Antrai Rozenbergai, kas palīdzēja izveidot interesantos produktus, kas atbalstīja skolēnus pārdošanas procesā.

Paldies skolas vadībai,kas palīdzēja sagādāt transportu, paldies skolotājai Anitai Reinertei par skanīgo zvanu ansambli, kas priecēja gadatirgus dalībniekus, žūriju un pircējus.


Skolas SMU konsultante Ilona Berkolde


  

 

 


 

KAS ES BŪŠU? PAR KO ES KĻŪŠU? KĀDA BŪS MANA PROFESIJA? KĀPĒC TĀ IR NEPIECIEŠAMA?

Karjeras nedēļā atbildes uz šiem un daudz citiem jautājumiem bija jāmeklē mūsu skolēniem.

Lai skolēniem būtu vieglāk rast atbildes ,15. oktobrī skolas zālē sanāca 5.-9.klašu skolēni uz karjeras pasākumu „Kas slēpjas šajās karjeras kurpēs?”.

Pasākuma mērķis bija veidot izpratni par dažādām profesijām un to nozīmi dzīvē.

Pirms pasākuma notika skolēnu aptauja, kurā skolēni izteica savu viedokli, kas ir profesija un kāpēc tā nepieciešama. Skolēniem bija iespēja atklāt savu nākotnes profesiju un pamatot savu izvēli.

Pasākuma laikā aptaujas rezultāti tika pārrunāti ar skolēniem.

Lai pilnveidotu runas prasmes, attīstītu runas uztveri un paplašinātu vārdu krājumu,  skolēni izspēlēja spēli „Uzmini nu!” un izpētīja „Profesiju maisu.”

Skolēnu sadarbības veicināšanai tika izspēlēta spēle „Profesiju domino.”

Pasākuma noslēgumā skolēniem bija iespēja atraktīvā veidā „pielaikot” apkopējas un celtnieka profesijas.

Internāta skolotāja Baiga Šēnberga

 


 

Karjeras nedēļas pasākumi šeit (2014. gada 13. - 17. oktobris).
Karjeras izglītības pasākums ‘’Tikšanās ar bitenieku Armandu Gumbri’’


Šodien, 9.aprīlī skolā ir ‘’saldā diena’’ – skolēni klausās stāstījumu par bitēm. Mazs pārsteigums, ko sagatavoja 5.klases ‘’bitītes’’, ievadīja nopietno sarunu. 5.klase bija sagatavojusi aprakstu par bitēm, mīklas un sakāmvārdus.

Skolēni klausījās  un skatījās ar lielu uzmanību biškopja Armanda stāstījumu. Biškopība ir sarežģīta ‘’zinātne’’. Šī mazā bitīte ražo medu, vasku, ziedputekšņus, bišu maizi, peru pieniņu, indi un propolisu. Stropā darbojas īsta fabrika! Bišu saražotos produktus izmanto arī medikamentu ražošanā un ar tiem ārstē cilvēkus. Vislaimīgākā dzīve ir traniem. Viņus pat ēdina darba bites, trani ir lieli sliņķi.

Bitenieks bija paņēmis līdzi dīvainus dēlīšus. Skolēni no tiem izgatavoja lielos ligzdas un mazos magazīnas rāmīšus. Tas bija jaukts skats un liels troksnis! Darbojās arī meitenes, ātrāk veicās Danielai. Rāmīšos tika ievilkta arī stieple, lai iestiprinātu šūnas. Viscentīgākais ‘’bitenieks’’ bija Mārtiņš Kramiņš. Arī lieliem puišiem Kristapam un Dināram patika rāmīšu sagatavošana.

Visi čaklie darbinieki un uzmanīgie klausītāji nogaršoja griķu medus maizītes. Medus ir ļoti veselīgs un garšīgs! Baudīsim medu un cienīsim bišu darbu!

Internāta skolotāja Ruta Ulme

Internāta skolotāja Ilze Ābeltiņa

1. – 4. klašu skolēnu karjeras stunda "Apsarga un pārdevējas darbi"

26. martā 1. – 4. klašu skolēniem notika karjeras stunda, uz kuru tika aicināti 1-2. klases skolēnu Jāņa Liniņa tētis Ingus un Lauras Balodes māmiņa Ilze.

Jāņa tētis pastāstīja par apsarga darbu, par nepieciešamajām prasmēm un zināšanām, kas saistās ar apsarga darbu.

Lauras mamma Ilze pastāstīja par pārdevējas ikdienas darbu, par pienākumiem, kuri jāpilda pārdevējai darba laikā.

Skolēni ieinteresēti klausījās, uzdeva jautājumus. 3. - 4. klašu zēni izteica vēlēšanos strādāt par apsargiem, kad izaugs. Meitenēm tuvāks šķita pārdevējas darbs.

Stundas nobeigumā skolēni un pedagogi pateicās vecākiem par atsaucību un interesantiem stāstījumiem.


1. – 4. klašu internāta skolotāju MK

Ieteikumi, kā izvēlēties piemērotāko izglītības iestādi, kur turpināt izglītību, atrodami šeit.

Izveidoti seši karjeras testu komplekti, kurus var izmantot karjeras izglītības darbā. Atrast var - www.prakse.lv.

Direktora vietniece Ina Kursīte
29. janvārī datorklasē notika tikšanās ar frizieri Daigu Miezi, kas pastāstīja par matu kopšanu ikdienā un svētkos. Friziere demonstrēja, kā ar vienkāršiem paņēmieniem ātri var izveidot ikdienas un svētku frizūras.


Pēc vakariņām internāta atpūtas telpā „vēra durvis” radošā darbnīca „Pie friziera” – draudzīga kā zēniem, tā meitenēm. To ievadīja zibensviktorīna. Notika praktiska darbošanās matu sakārtošanā un nagu dizaina izveidošanā. Pārējie skolēni risināja krustvārdu mīklu.


Tika akcentēta valodas praktiskā pielietojuma loma un nozīme.

Noslēgumā vienojāmies, ka mati ir tas, ko visi pamana Tevī pirmo, – tas ir tavs skaistākais aksesuārs.

Vairāk bilžu bilžu galerijā.

Internāta skolotājas Gunta Bulmeistare un Dace Sprince


29. janvārī karjeras izglītības ietvaros 3. - 4. klašu skolēni apmeklēja SIA Valmieras ūdens. Skolēni tika iepazīstināti ar uzņēmuma darbības vienu no galvenajām jomām - ūdens attīrīšana. Skolēnus sagaidīja Ingrīda Kraukle, kura parādīja un izstāstīja visu par attīrīšanas posmiem. Skolēni pat sajuta pirmo viss smagāko attīrīšanas ceļu. Tagad skolēni zin, kur paliek netīrie ūdeņi.


Vairāk bilžu galerijā.

Nākamajā tikšanās reizē skolēni iepazīsies ar Valmieras ūdens otru darbības veidu - dzeramais ūdens.

1.-4. klašu intenrnāta skolotāju MK
Karjeras izglītības programma atrodas šeit.
Ar vecāku aptauju karjeras nedēļā var iepazīties šeit.
Mums bija unikāla iespēja-piedalīties interaktīvajā spēlē!!!!!

No 2013. gada 20. septembra līdz 27. oktobrim ABLV Bank veidotās laikmetīgās mākslas kolekcijas izstādē “… lai gadījums kļūtu par notikumu…” Rīgas Mākslas telpā vienlaikus tiek īstenots unikāls interaktīvs izglītības projekts – mūsdienu tehnoloģijās balstīta izglītojoša spēle 9.–12. klašu skolēniem.

Apmeklējot izstādi un piedaloties spēlē, mums bija iespēja vairāk uzzināt par to, kas ir laikmetīgā māksla un kā praksē izmantojamas dažādos mācību priekšmetos apgūtās zināšanas.

Mākslas darbus bija iespējams pētīt un izprast, izmantojot matemātikas, fizikas, ķīmijas, bioloģijas, vēstures, kulturoloģijas un informātikas zināšanas, savukārt paši mākslas darbi palīdzēja ilustrēt teorētisko vielu, kas, sēžot skolas solā, dažkārt šķiet pavisam atrauta no reālās dzīves.

Eiro – mūsu nauda. Tā mēs sauksim eiro jau pēc nepilniem trim mēnešiem.!

Eiropas Komisijas ceļojošā izstāde, kas ar panākumiem ir viesojusies vienpadsmit ES dalībvalstīs un tagad sasniegusi arī Latviju - (tā būs vēl skatāma Daugavpilī, Liepājā).

„Kā uz eiro monētām nonāca Latvijas sudraba pieclatnieka tautumeitas attēls?”,„Kāpēc eiro banknotes izgatavotas no kokvilnas?,„Ja visas eiro banknotes saliktu vienu aiz otras, cik reizes tās “apietu” apkārt zemeslodei?” ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem saistošā veidā varējām gūt atbildes apmeklējot ceļojošo eiro izstādi Rīgā.

Saturiski un vizuāli bagātīgā izstāde ir visaptverošs uzziņas avots gan pieaugušajiem, gan vērtīgs mācību līdzeklis skolēniem. Viesu grāmatā ierakstījām -Paldies par izzinošajām spēlēm, bagātīgo informāciju, izdales materiāliem!

Nenokavē!

Šī ir lieliska iespēja Latvijas iedzīvotājiem iepazīties ar naudu, kas no nākamā gada 1. janvāra kļūs par mūsu ikdienu!

Brauciet, skatieties, uzziniet (Rīgā Latviešu biedrības namā- vēl tikai līdz 17.oktobrim)!


12. klases skolēni un skolotāja Ilona Berkolde1.-4. klašu skolēni no 7. līdz 11. oktobrim iesaistījās Karjeras nedēļas pasākumos. Skolēni apmeklēja dažādus ražošanas uzņēmumus. 1. – 2. klašu skolēni bija Valmieras kokaudzētavā, 3. – 4. klašu skolēni apmeklēja SIA VLT, savukārt c un d klases apmeklēja z/s „Jaunbrēmeles”. Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni prezentēja iegūtās zināšanas un dalījās iespaidos par redzēto.


1. – 4. klašu internāta skolotājas
Karjeras nedēļā 5.-12. klasei bija interesantas ekskursijas un tikšanās.

9.oktobrī skolēni apmeklēja ražošanas uzņēmumu „VALPRO”. Skolēni tika iepazīstināti ar īsu uzņēmuma vēsturi, ar uzņēmuma produkciju, ar produkcijas eksportu. Skolēni uzzināja par darba iespējām uzņēmumā „Valpro”.


10.oktobrī skolēni apmeklēja viesnīcu „Wolmar”. Tur mūs sagaidīja viesnīcas īpašniece, kura pastāstīja par viesnīcas tapšanas vēsturi, par vairākām viesnīcas pārbūvēm, lai uzlabotu viesnīcas pakalpojumus,par darba organizāciju. Mūsu grupu iepazīstināja ar  viesnīcas telpām, ar guļamistabām, ar izklaides telpām, ar konferenču telpām, ar kafejnīcas telpām u.c. Interesenti varēja uzzināt arī pakalpojumu cenas. Skolēniem bija jautājumi gan par darba iespējām viesnīcā, gan par svinību organizēšanu.


16.oktobrī meitenēm bija ļoti jauka un noderīga tikšanās un diskusija ar frizieri Aivu un manikīri Airitu. Šī tēma interesēja arī zēnus, kas kuplā skaitā uzmanīgi klausījās, uzdeva jautājumus , un vēroja frizūru tapšanu.Skolēni daudz uzzināja par pareizu matu kopšanu, par matu pareizu mazgāšanu, par uzacu veidošanu.Divas meitenes tika pie skaistām frizūrām, vēl dažas pie skaistas uzacu formas. Manikīre izstāstīja un parādīja, kā pareizi jākopj nagi. Kas vēlējās, tie varēja uzlakot savus nagus.


10.oktobra vakarā mums bija interesanta un sirsnīga tikšanās ar mūsu bijušo skolotāju Renāti un vi’ņas vīru. Renāte pastāstīja par savu darbu Anglijā, par sadzīvi. Sarunā aktīvi iesaistījās arī viņas vīrs. Renāte pastāstīja par daudziem mūsu bijušajiem absolventiem, kas strādā Anglijā. Ļoti slavēja ĀDOLFU Kristapsonu, kas nu jau mācās Londonā augstskolā, labi prot angļu valodu.


Vecākā internāta skolotāja Zaiga Gredzena

Karjeras nedēļa notika no 7. līdz 11. oktobrim. Bija pasākums arī 16. oktobrī.

Karjeras nedēļas pasākumu plāns šeit.
Semināra "Valsts izglītības attīstības aģentūras un Nodarbinātības valsts aģentūras atbalsts darbam ar karjeras jautājumiem izglītības iestādēs" materiālus atradīsiet šeit:

http://www.viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/euroguidance_sadala/konferencu_materiali/

Mēs Eiropā!

No šā gada 22. aprīļa līdz 24. aprīlim 12. klases skolēni, skolas direktors Andris Tauriņš, skolotājas Ilona Berkolde, Antra Rozenberga un Elīna Jefremova viesojās Eiropas Parlamentā, kur tikās ar Eiropas Parlamenta deputātu Kārli Šadurski.

Diskusijas laikā skolēni uzzināja vairāk par Latvijas deputātu darba ikdienu, uzdeva interesējošos jautājumus. Brīvajā laikā apskatīja Beļģijas galvaspilsētu Briseli, vēsturisko centru – Antverpeni un studentu pilsētiņu Leuveni.


Atgriežoties mājās, 9. maijā nosvinējām Eiropas Savienības dzimšanas dienu, kurā prezentējām ceļojuma iespaidus, pārrunājām jautājumus, kas saistīti ar Latvijas iestāšanos Eirozonā.

Galvenās atziņas no brauciena:

•) ...iespaidu ļoti daudz;

•) ...ir jāceļo un jāiepazīst pasaule;

•) ..īss un jauks atpūtas mirklis pirms noslēguma kontroldarbiem;

•) ...iespēja pārbaudīt savas prasmes angļu valodā, spēju orientēties svešā vietā, spēju komunicēt ar citiem cilvēkiem.


Skolotāja Ilona Berkolde

Labdien Jūsu skolā!

Būsiet laipni gaidīti ciemiņi pie mums š.g. 22.martā vai 19.aprīlī, - Informācijas dienās!

Labprāt iepazīstināsim ar savu piedāvājumu un iespējām profesionālajā sistēmā, varbūt, ka tas varētu interesēt arī kādus jūsu skolas 9.klašu audzēkņus.

Būsim pateicīgi, ja piedalīsities informēšanā par dažādām iespējām.

Ar cieņu, Anita Juška, Barkavas Profesionālās vidusskolas projektu koordinatore

648 07 216

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Detalizētāka informācija skolas mājas lapā: www.bavs.lv

Pielikumā arī informācija par jauno programmu piedāvājumu pamatskolu un vidusskolu absolventiem 2013./2014. mācību gadam.


Firmas „Daiļrades koks – Valmieras mēbeles” apmeklējums

Trešdien, 27. februārī skolēni no 2. līdz 4. klasei apmeklēja firmu „Daiļrades koks – Valmieras mēbeles”,  tautā sauktu par Valmieras mēbeļu kombinātu. Mūs sagaidīja meistars, kurš parādīja un  pastāstīja par kombināta darbu.

Skolēni tika iepazīstināti ar mēbeļu gatavošanu no koka apstrādes līdz gatavu mēbeļu iepakošanai. Skolēniem radās priekšstats par dažādām niansēm mēbeļu gatavošanā. Skolēni bija pārsteigti uzzinot, ka mēbeļu ražošana notiek ar datora palīdzību.

Skolēni redzēja, kā tiek gatavota sekcija, un pēc līdzi dotās pamācības visas detaļas tiek sakrāmētas un sapakotas kastēs. Gatavās mēbeles tiek sūtītas uz Vāciju.

1. – 4.  klašu internāta skolotāju MK
6. decembrī 12. klases skolēni tikās ar Valsts nodarbinātības aģentūras karjeras pakalpojumu departamenta pārstāvi. Skolēni uzzināja par to, kādas patlaban ir pieprasītākās profesijas darba tirgū un iepazinās ar pētījumu „10 populārākās profesijas nākotnē”. Skolēni veica interešu testu, atbildēja uz dažādiem jautājumiem, apkopoja savas atbildes, izveidoja interešu līmeņu grafiku. Testa rezultāti sakrita ar vēlmēm un viņu izvēlēto profesiju 96% gadījumu.


„Es kļūšu par...”

Karjeras nedēļu noslēdzot 1.–4. klašu skolēniem tika organizēts pasākums „Es kļūšu par...”, Pasākumā skolēni prezentēja savus iepriekš sagatavotos darbiņus – zīmējumus par nākotnes profesijām un īsus profesijas aprakstus.

No bērnu darbiņiem tika izveidota izstāde. Populārākās profesijas bērnu vidū ir frizieris, pavārs un šoferis.


1.–4. klašu internāta skolotāju metodiskā komisija

Karjeras nedēļas laikā 7. – 9. Klašu skolēni pirmdien, 26. novembrī, apmeklēja Valmieras Profesionālo vidusskolu. Skolēni praktiski varēja darboties, mācoties dāvanu iesaiņošanu, iepazīties ar telpu, kur skolēni praktiski apgūst komerczinības. Skolēni noklausījās interesantu stāstījumu par dažādām programmām, kurās tiek piedāvāts mācīties.


Otrdien, 27. novembrī , skolēni apmeklēja „Valmieras mēbeles”. Tur varēja iepazīties ar mēbeļu ražošanas tehnoloģiju attīstību, jo visas operācijas ir programmētas. Caur datoriem tiek vadīta iekārtu darbība. Līdz ar to tiek nodarbināti mazāk darbinieku. Viņu darbs nav fiziski smags.


Trešdien, 28.novembrī, skolēni apmeklēja VSŠ. Mūs sagaidīja mārketinga projekta vadītāja Marika Nīmante, kas mūs iepazīstināja ar visu ražošanas procesu, sākot no kvarca smilšu pārstrādes. Smiltis tiek pārstrādātas 1400° t. Katrs stikla pavediens ir pat tievāks par matu.

Stikla šķiedras produkti tiek izmantoti termo un elektroizolācijai aoto, avio, kuģu un mašīnbūvē, būvniecībā, energorūpniecībā, kosmosa industrijā u.c. 96% produkcijas tiek eksportēta uz 32 valstīm visos kontinentos.


5.-12. klašu MK vadītāja Z.Gredzena

Karjeras izglītības nedēļas laikā, 28. novembrī, 2. – 4. klašu skolēni apmeklēja Valmieras tipogrāfiju. Tur mūs sagaidīja Arnis Skuja, kurš laipni uzņēma un izrādīja telpas, kurās notiek grāmatu iesiešana pēc pasūtījuma. Skolēniem bija liela interese par drukāšanas procesu. Tāpat skolēniem patika papīra griešana. Uzdodot jautājumus, skolēni saprata, ka darbs tipogrāfijā ir grūts. Darbā ir nepieciešama precizitāte un uzmanība.


Ekskursija uz zemnieku saimniecību „Jaunbrēmeles”

28. novembrī 1.-1. un 1.-2. klašu skolēni apmeklēja zemnieku saimniecību „Jaunbrēmeles”, kura  nodarbojas ar ābolu audzēšanu un ir ābolu piegādātājs mūsu skolas bērniem Eiropas programmā „Augļi skolai”.

Skolēnus sagaidīja saimnieks Guntis Putenis ar sievu, kuri parādīja bērniem milzīgo ābeļu dārzu, kur aug 8000 ābeļu koku, mūsdienīgo ābolu glabātuvi, kur lielās koka kastēs uzglabājas skaisti un smaržīgi āboli. Saimnieks parādīja savus palīgus – traktoru un pacēlāju, atļāva bērniem paskriet pa dārzu un pameklēt stirnas, kuras bieži tur ciemojas. Ekskursijas beigās visus bērnus pacienāja ar āboliem un uzaicināja ciemos maijā, kad zied ābeles, vai septembrī, kad kaku zari ir pilni ar gardiem āboliem.


2.-4. klašu int. sk. MK vad. L. Zakrevska

Pirmdiena, 26. novembrī

5. – 12. klašu skolēni skolas zālē tikās ar:

*LNS viceprezidenti S.Gerenovsku par jauniešu ar dzirdes problēmām karjeru, surdotulka nodrošināšanu u.c.,

*B.Andersoni par jaunumiem sociālajā rehabilitācijā,

*Lauru Klāšupu – skaistumkonkursa dalībnieci Čehijā.


2011./ 2012.mācību gada absolventu tālākizglītība un darbs

Skola, kurā turpina mācības

Absolventu skaits

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola – attīstības centrs

5

Rīgas Raiņa 8.vakara (maiņu) vidusskola

Paralēli – Rīgas amatniecības vidusskola – apģērbu dizaina speciāliste

4

1

Barkavas arodvidusskola – lauku īpašumu apsaimniekotājs

1

Antūžu speciālā internātpamatskola

1
Ēnu diena

Latvijā 15.februārī norisinājās Ēnu diena, kurā skolēniem bija iespēja apmeklēt dažādas darba vietas. Arī Latvijas Nedzirdīgo savienības informācijas centrs un laikraksts, „Kopsolī” uzaicināja trīs mūsu skolas vidusskolēnus piedalīties šajā dienā un būt, „ēnām”. Korespondentu Zigmāru Unguru, kas veica interviju, ēnoja Sanita Upīte. Inta Hartmane Jāņa sētā vēroja, kā videomodelis Ivars Kalniņš sagatavo videoziņas. Andris Cvetkovs iepazina datortīkla administratora darbu videoziņu montāžā, avīzes maketa un mājas lapas veidošanā. Skolēni saņēma rakstiskus apliecinājumus par piedalīšanos un ļoti jaukas atsauksmes un rekomendācijas . Par piedzīvoto šajā dienā stāsta skolēnu domes priekšsēdētāja Inta Hartmane:

„Piedalījos Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Ēnu dienā un iepazinos ar Latvijas Nedzirdīgo savienības Informācijas centra žurnālista/ziņu korespondenta profesiju. Ar šis profesijas pārstāvjiem es tikos pirmo reizi. Interesanta bija tikšanās ar Ivaru Kalniņu. Viņš iepazīstināja, kā top videoziņas nedzirdīgiem cilvēkiem.

Mani secinājumi un pārdomas par redzēto un piedzīvoto:

lai apgūtu šo profesiju, ļoti daudz jālasa grāmatas, prese, interneta jaunumi u.c., jābagātina savs vārdu krājums, jāmācās izteikt savas domas un viedoklis. Galvenais – jābūt drosmei rakstīt! Esmu apņēmusies to turpmāk darīt”

Paldies šī pasākuma organizatoriem!


Direktora vietniece Ina Kursīte

Š.g. 1. februārī skolā viesojās Latvijas Nedzirdīgo Sporta federācijas prezidents Varis Strazdiņš un Sporta federācijas izpilddirektore Iveta Kraze.

Pasākuma 1.daļā notika seminārs "Nedzirdīgo sporta attīstība Latvijā”.

5. – 11.klašu skolēni kopīgi ar V.Strazdiņu un I.Krazi pārrunāja aktuālus jautājumus par sporta nozīmi nedzirdīga cilvēka dzīvē, par nedzirdīgo cilvēku panākumiem sportā.

Esam lepni un priecīgi, ka aktīvāko un labāko sportistu vidū ir mūsu bijušie audzēkņi – Gunita Šīrante, Pēteris Kursītis, Andis Krams, Emīls Krams, Māra Kursīte u.c.

Arī Iveta Kraze un Varis Strazdiņš ir mūsu skolas bijušie audzēkņi, kuri aicināja skolēnus būt aktīviem un atrast savu vietu sportā. Viņi uzsvēra, ka pamats tam sākas skolā.

2. daļā notika karjeras izglītības pasākums, kurā piedalījās 9. – 11.klašu skolēni, lai uzklausītu Ivetu Krazi par mācībām Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Iveta uzsvēra, ka cilvēkiem ar dzirdes problēmām ir grūti iegūt augstāko izglītību, bet tas ir iespējams ar lielu neatlaidību un centību mācībās.

Direktora vietniece izglītības (audzināšanas) jomā Ina Kursīte

2011. gada 10. decembrī Rīgā T/C  Rīga Plaza notika Nacionālais Skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku gadatirgus

Pasākuma mērķis bija praktisko uzņēmējdarbības prasmju un iemaņu pilnveidošana reālā vidē, realizējot sava Skolēnu mācību uzņemuma preces un pakalpojumus.

Pasākumā piedalījās 157 Skolēnu mācību ražošanas firmas no  55 Latvijas skolām.Valmieru pārstāvēja 4 skolas: Valmieras profesionālā vidusskola, Jaunatnes centrs – Vinda,Viestura vidusskola un tai skaitā mēs Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola – attīstības centrs.

Mūsu jauno „biznesmeņu” piedāvatais sortiments tirgū bija:

• Jānis Strods (koka suvenīrs ”grāmatiņa – dāvaniņa”);

• Sanita Upīte (latviešu alfabēts daktilā-disks);

• Sintija Kārkliņa un  Annija Vestfāle (apsveikuma kartītes);

• Maira Bruže (aksesuāri);

• Liene Jaunzeme un Diāna Grenēvica (piespraudes un puķītes).

Pasākuma viesus, žūriju un dalībniekus ar  melodeklamāciju „Smaids” pārsteidza mūsu meitenes – Elvīra, Kristīne, Liene, Diāna, Amanda.

Galvenās skolēnu atziņas:

• bija grūti, betmums tas bija jādara;

• guvām labu pieredzi;

• bija interesanti,

• mums tas bija jāredz,

• mums bija jāpiedalās un jāapliecina, ka arī mēs to varam;

• mums vēl daudz jāmācās!

Paldies par sapratni un atbalstu skolas vadībai! Paldies skolotājiem Lidijai Siliņai, Imantam  Kelmeram, Elīnai Jefremovai par atbalsta sniegšanu skolēniem, kuri veidoja savas firmas, gatavoja darbiņus.

Veiksmi arī turpmākajā darbībā!

Vairāk bilžu galerijā

SMU  konsultante  skolotāja – Ilona Berkolde


Karjeras izglītības pasākumi  9.-11.klašu skolēniem

2011.gada 23.novembrī un 25.novembrī

Tikšanās ar LNS pārstāvi Ivaru Kalniņu un skolas absolventi,  Sanda Ķikura māmiņu, Sigitu Ķikuri.

Tikšanās laikā ciemiņi pastāstīja skolēniem par savu dzīves gājumu, dzīves pieredzi, dalījās atziņās par grūtībām un iespējamajiem ceļiem, kā tās pārvarēt. Skolēni uzzināja, cik un kādās mācību iestādēs turpina mācīties cilvēki ar dzirdes traucējumiem, kādi ir iestājeksāmeni augstskolās, kāds ir mācību ilgums, kas ir studējošo kredīts, vai ir pieejami  zīmju valodas tulka pakalpojumi. Skolēniem tika izdalītas grāmatas „Uzņēmējdarbības veidošanas pamati”, kas būs labs sākums inovatīvai domāšanai savas karjeras veidošanā, labs metodiskais materiāls savas uzņēmējdarbības veidošanā. Ciemiņu vēlējums - pēc iespējas vairāk lasīt grāmatas, papildināt savu valodas  krājumu, uzdrīkstēties, būt radošiem un  iesaistīties dažādos projektos.


Skolotājas Ilona Berkolde


2010./2011.mācību gada absolventu tālākizglītība un darbs

Skola, kurā turpina mācības

Absolventu skaits

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola – attīstības centrs

3

Rīgas Raiņa 8.vakara (maiņu) vidusskola

3

Barkavas arodvidusskola

3

Alsviķu profesionālā skola

1

Sociālās integrācijas valsts aģentūras Jūrmalas profesionālā vidusskola

1

Rīgas Amatniecības vidusskola

1

 Strādā - 2 absolventi

Dzīvo mājās - 2 absolventi


Manu vecāku profesija

Karjeras izglītības ietvaros 9. maijā 10. klase pēc skolotājas Ilonas Berkoldes iniciatīvas iepazīstināja ar savu vecāku profesijām.

Skolēnu uzdevums bija intervēt savus vecākus. Intervijas laikā viņi bija noskaidrojuši vecāku izglītību, profesiju, darba vietu, vecāku darba dienas garumu un viņu darba plusus un mīnusus. Lai izstāstītu par savu vecāku profesiju, 10. klases skolēni bija sagatavojuši prezentācijas, kuras tika prezentētas.

Prezentācijas par savu un klasesbiedru vecāku profesijām palīdz skolēniem izvērtēt savas iespējas un domāt par savu profesiju pēc skolas beigšanas. Informācija par nepieciešamo izglītību noteiktā profesijā ļauj plānot arī savu turpmāko izglītošanos.

Prezentāciju noskatīties un izvērtēt bija aicināti 10. klases skolēni un latviešu valodas skolotāja Dace Lediņa, informātikas skolotāja Ilze Ceriņa, direktora vietniece audzināšanas darbā Ina Kursīte un tulks Elīna Jefremova.

Pēc visu prezentāciju noskatīšanās kopīgā sarunā dalībnieki un skatītāji izvērtēja prezentāciju stiprās un ne tik stiprās puses. Latviešu valodas skolotāja deva padomus, kā veiksmīgāk noformulēt domu, informātikas skolotāja rosināja nākamajās prezentācijās kodolīgāk un atraktīvāk izteikt savu domu un vairāk paust savu viedokli. Direktora vietniece Ina Kursīte un tulks Elīna Jefremova uzslavēja skolēnu skaidro un pareizo valodu un iedrošināja būt drošākiem. Šīs dienas uzstāšanās un izdarītie secinājumi palīdzēs skolēniem izveidot prezentācijas un uzstāties vēl veiksmīgāk.

Šīs dienas pasākums noderēs gan izvērtējot savus nākotnes plānus, gan uzlabot savas prasmes darbā ar prezentācijām.

Direktora vietniece informātikas jomā

Ilze Ceriņa

09.05.2011.


Latvijas izglītības koks

Izglītība pēc 9. klases


Tuvojoties pavasarim, devīto klašu skolēniem īpaši aktuāla ir savas nākotnes plānošana.

Ir pieejama informācija par profesionālo izglītību pēc 9. klases.

Informācija par profesionālās izglītības iespējām personām ar īpašām vajadzībām Rīgas pilsētā, reģionā un Vidzemes reģionā.

Informācija par profesionālās izglītības iespējām personām ar īpašām vajadzībām Latgales, Zemgales un Kurzemes reģionos.


Aktuālai informācijai par skolām iespējams sekot līdzi lapā www.niid.lv


Viena no iespējām, kur mācīties tālāk Vidzemes reģionā, ir Alsviķu profesionālā skola.


Alsviķu profesionālā skola

Informācija personām ar 1., 2., 3., grupas invaliditāti.


Skolā iespējams apgūt šādas profesijas:

 • šuvējs - 2 gadi
 • pavāra palīgs - 2 gadi
 • koksnes materiālu apstrādātājs - 3 gadi
 • apavu labotājs - 2 gadi
 • teksta redaktora operators - 3 gadi
 • aprūpētājs - 3 gadi
 • pavārs - 3 gadi
 • būvstrādnieks - 3 gadi

2011./2012. mācību gadā audzēkņi tiks uzņemti sekojošās profesijās:

 • 1. Pavārs – 3 gadi

 • 2. Pavāra palīgs – 2 gadi

 • 3. Aprūpētājs – 3 gadi

 • 4. Koksnes materiālu apstrādātājs – 3 gadi

 • 5. Šuvējs – 3 gadi

 • Mācības

 • No 1. septembra līdz 30. jūnijam.
 • Brīvdienas - Ziemassvētkos.

Skola piedāvā:

 • Dienesta viesnīcu (dzīvojamās istabas, atpūtas telpas. dzīves mācības telpa ar virtuvi, veļas mazgājamo automātu u.c.) - daļējas maksas pakalpojums.
 • Ēdnīcas pakalpojumi (valsts apmaksāta ēdināšana 3 x dienā ēdināšana personām ar 1., 2., 3., grupas invaliditāti, kuri dzīvo dienesta viesnīcā)
 • Individuālo sociālo rehabilitāciju ar medicīniskās rehabilitācijas elementiem: individuālās sociālās rehabilitācijas programma, fizioterapija, masāžas, ūdens procedūras.
 • Logopēda pakalpojumus.
 • Psihologa pakalpojumus.
 • Zīmju valodas tulka pakalpojumus.
 • Atsevišķus maksas pakalpojumus.
 • Pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas: interešu pulciņi, sporta aktivitātes (sporta zāle, sporta laukumi, trenažieru zāle), bibliotēka.

Jāiesniedz šādi dokumenti vai dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālu):

1. Iesniegums, kurā norādīta izvēlētā profesionālās izglītības programma un profesija.

2. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas izsniegtās invaliditātes izziņas kopija ar norādi par pakalpojuma nepieciešamību.

3. Ģimenes ārsta izsniegta izziņa par veselības stāvokli dokumenta iesniegšanas brīdī.

4. Pases kopija un dzīves vietas deklarācija.

5. Dokuments, kas apliecina iepriekš iegūto izglītību un kvalifikāciju.

6. Invalīda apliecības kopija.

7. 3 foto (3x4 cm)

8. Bāreņiem - bāreņa apliecība.

9. Bankas konta numurs, kas atvērts uz audzēkņa vārda.

10. Iesniegums, ja vēlas mācīties vakarskolā.


Kontaktinformācija

Tālrunis uzņemšanas nodaļai:

64307132, fakss 64307135

Adrese:

Alsviķu pagasts, Alsviķi, Alūksnes novads, LV 4333

E-pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Mājas lapa:

www.alsviki.lv


Mūsu skolas skolēniem tiek dota iespēja pēc devītās klases mācīties Barkavas Arodvidusskolā.

Barkavas arodvidusskola

Skolai ir dienesta viesnīca, ēdnīca.

Skolā ir iespēja apgūt militāro mācību un papildus iegūt B kategorijas autovadītāju apliecību.

iespējas praktizēties ārzemēs starptautisko projektu ietvaros.

Izglītības programmā "Būvdarbi" (apdares darbu tehniķis) uzņem arī jauniešus ar dzirdes traucējumiem. (Mācību ilgums - 4 gadi, Iepriekšējā izglītība - 9 klase).

Dokumenti iesniegšanai: izglītības dokuments, medicīniskā izziņa 86u, 4 fotogrāfijas, personu apliecinoša dokumenta kopija.

Papildus izglītojamie saņem ESF mērķstipendiju (1. kursā līdz 20 Ls, sākot ar 2. kursu līdz 50 Ls).


Kontaktinformācija:

Adrese:

Dzirnavu iela1, Barkavas pagasts, Madonas novads, LV - 4834

Tālrunis:

64807211, 64807215

e - pasts:

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Mājas lapa:

www.bavs.lv


Profesiju diena "Raibās nedēļas ietvaros"

Nedēļa no 24.01. līdz 28.01. sākumskolā bija "Raibā nedēļa", kuru organizēja sākumskolas metodiskā komisija. Tā tika iecerēta skolēnu motivēšanai - sasniegt labākus rezultātus mācībās un tam, lai padarītu mācību procesu interesantāku.

Ceturdiena tika veltīta profesiju iepazīšanai. Skolā viesojās friziere un apavu meistars, kuri pastāstija bērniem par savu darbu un darba instrumentiem.

Vairāk foto - bilžu galerijā.Karjeras izglītības pasākums

20.10.2010. notika karjeras izglītībai veltīts pasākums ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar celtnieka, grāmatveža, friziera un manikīra profesiju. Šo profesiju pārstāvji  pastāstīja par savu darbu, parādīja savus darba instrumentus. Skolēni klausījās un skatījās ar interesi un uzdeva dažādus sev interesējošus jautājumus.

5.– 10. klašu internāta skolotāju MK vadītāja

Zaiga Gredzena


Grāmata - "Mans bērns izvēlas karjeru"Euroguidance programmas ietvaros VIAA ir izdevusi grāmatu „Mans bērns izvēlas karjeru". Grāmata palīdzēs vecākiem aktīvāk līdzdarboties savu bērnu profesionālās karjeras plānošanā.

Grāmatas I daļa „Kas vecākiem jāzina par karjeru" ir domāta vecākiem, kuri vēlas labāk izprast savu atvašu vecumposmu īpatnības un veiksmīgāk piedalīties viņu karjeras plānošanā.

II daļā „Vecāki - bērnu padomdevēji" autori analizē vecāku un bērnu sadarbības modeļus. Šī grāmatas daļa vairāk ir domāta pusaudžu vecākiem, jo tajā analizētās problēmas ir sevišķi aktuālas pusaudžu vecumā.

„Mans bērns izvēlas karjeru" ir 2008. gadā izdotās grāmatas „My Child Choosing a Career" tulkojums. Grāmata ir Eiropas Savienības Leonardo da Vinci izglītības programmas projekta rezultāts, kas tapis, sadarbojoties Polijas, Lietuvas, Spānijas, Rumānijas, Austrijas un Kipras partnerinstitūcijām.

Grāmata "Mans bērns izvēlas karjeru" pieejama - šeit.Uzņēmuma „Maiznīca Ieva” apmeklējums

(Vairāk foto apskatāmas foto galerijā)

1. decembrī notika karjeras izglītības tematiskajā plānojumā paredzētais ražotnes apmeklējums.

Apmeklējuma mērķis – iepazīstināt skolēnus ar maizes ražotnes darbu, darbinieku profesijām un veicamiem darbiem.

1. – 4. klašu internāta skolotāju MK organizēja 2. – 4. klašu skolēniem ekskursiju uz „Maiznīcu Ieva”. Ekskursijā piedalījās 27 skolēni, internāta skolotājas, direktora vietniece audzināšanas darbā I. Kursīte, surdotulks E. Jefrēmova, fotogrāfs A. Caune

Skolēni redzēja mīklas jaukšanas cehu, iepazinās ar dažādām maizes mīklas sastāvdaļām, garšoja mīklas ieraugu, kas tiek gatavots no miežu graudiem, vēroja, kā mīkla tiek automātiski iejaukta, mīcīta, kā tiek nogādāta maizes gatavošanas cehā. Skolēni uzzināja, ka katrs pilns mīklas katls sver apmēram 200 kg. Kad visas sastāvdaļas tiek pievienotas ieraugam, no tās var izcept ap 400 kukulīšu rudzu maizes. Skolēni uzzināja arī to, ka mīkla baltmaizei tiek gatavota 20 minūtes, bet rudzu maizei 24 stundas.

Maizes gatavošanas cehā skolēni vēroja automātisku mīklas sadalīšanu kukulīšos, kukulīšu ievietošanu krāsnīs, uzzināja, ka baltmaizes kukulītis cepās minūtes, bet rudzu maizes kukulis stundas. Skolēni vēroja, ka karsta, skaista, garšīgi smaržojošā maizīte tiek ņemta ārā no krāsns un tālāk tiek nosūtīta uz fasēšanu. Skolēniem tika piedāvāta nogaršot svaiga, karsta maizīte, kura visiem ļoti garšoja. Fasēšanas cehā bērni iepazinās ar fasētāju darbu, vēroja kā tiek griezta maizīte un iepakota maisiņos.

Vēl skolēni uzzināja, ka maiznīca ražo rudzu maizes grauzdiņus un piparkūku mīklu Ziemassvētkiem.

Skolēni uzzināja, ka lai strādātu par maiznieku ir jāmācās 10 mēneši. Maizniekus sagatavo Rīgas pārtikas ražotāju vidusskola.

Pēc ekskursijas apkopojot skolēnu anketēšanas rezultātus var secināt, ka visiem skolēniem patika maiznīcas „Ieva” apmeklējums. No 27 skolēniem 20 skolēni atbildot uz jautājumu „Vai tu gribētu strādāt šādā uzņēmumā?” sniedza atbildi – „Jā”.

Pamatojot savas atbildes ar to, ka patika mīklas gatavošana, grib cept garšīgu maizi, patika fasētāju darbs, maizes smaržā, siltas maizes garša.

Par ekskursiju, par pretimnākšanu un atsaucību, par izsmeļošu stāstījumu liels paldies maiznīcas „Ieva” maizes ceha vadītājai, tehnologam Aigai Balodei.

Materiālu sagatavoja

  1.– 4. klašu internāta skolotāju MK vadītāja

Larisa Zakrevska

2010. gada 2. decembris

2009./2010. mācību gada absolventu tālākizglītība un darbs.

Apkopojot informāciju par 2009./2010. mācību gada absolventiem, redzams, ka pārsvarā visi skolēni turpina mācības.

No 32 absolventiem Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā - attīstības centrā mācības turpina deviņi skolēni.

Vienpadsmit absolventi iestājušies Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolā.

Viens absolvents iestājies Ventspils 20. arodvidusskolā.

Viens absolvents iestājies Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā.

Trīs absolventi iestājušies Barkavas arodvidusskolā, kur apgūst Būvdarbu un apdares tehniķu profesiju.

Viens absolvents iestājies Rīgas Valsts tehnikumā.

Viens absolvents iestājies Rīgas amatniecības vidusskolā un Rīgas Raiņa 8. vakara (maiņu) vidusskolā.

Viens absolvents mācās mākslas skolā Anglijā.

Viens absolvents strādā Anglijā.

Trīs no 2009./2010. gada absolventiem nemācās un nestrādā.Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas - attīstības centra ārpusstundu pasākumi karjeras izglītībā 2010./2011. mācību gadā.