Pasākumi 2017. gada maijā

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Tūrisma diena

Latvijas Veselības nedēļas ietvaros 30.05.2017. ATC '' Ežu šķūnis” notika Tūrisma diena 5. – 11. klases skolēniem.

1.vietu izcīnīja komanda LION. Komandā piedalījās Huberts Bērziņš, Raivis Gončaruks, Ralfs Liepiņš, Arnis Stirāns, Nadīna Leitarte, Emīls Vestbergs, Dāvids Ozols, Kitija Kalnača, Sintija Kozlovska, Kristians Rimša.

Tūrisma diena pirmsskolas izglītības grupām un 1. – 4.klasei notika pirmsskolas grupu  rotaļu laukumā.

Paldies par sadarbību šajā mācību gadā! Par ko ir prieks! Skaistu un sportisku vasaru!

 


 

Volejbola turnīrs

Veselības nedēļas ietvaros Vidzemes Olimpiskijā Centrā 29. maijā notika Volejbola turnīrs.

1. vieta – Valmieras Tehnikuma komanda

2. vieta Valmietas Bērnu sporta skolas komanda

3. vieta – VVBIVS-AC 2. komanda ( Arnis Stirāns. Rolands Pintāns, Andis Rasmuss, Atvars Naglis, Kristers Lāns, Anna Pāne)

4. vieta – VVBIVS-AC 1. komanda

5. vieta – Ozolmuižas pamatskolas komanda

 

 


 

Ekskursija uz Raunu

25.maijā devāmies ekskursijā uz Raunu. Rauna ir viena no skaistākajām apdzīvotajām vietām Vidzemē un atgādina mazu pilsētiņu, kaut pilsētas tiesību tai nav. Rauna atrodas 30 km attālumā no Valmieras. Apskatījām Raunas viduslaiku pilsdrupas, kas šobrīd ir vienas no no apjomīgākajām un labāk saglabātajām pilsdrupām Latvijā. Gājām pa Veselības taku, kas izveidota gar Raunas upes krastu, baudījām skaistos dabas skatus un baltā smilšakmens atsegumus, ielūkojāmies noslēpumainajā Velnalā. Pēc tam devāmies uz Raunas Staburagu, kas veidojies  pirms 10 tūkstošiem gadu vai agrāk, avota kaļķiem nogulsnējoties un sacietējot augsnes virskārtā. Tas ir ap 3,5 m augsts un 17 m plats. Kopā ar nogāzi Staburags veido gleznainu ainavu un atgādina savdabīgu ūdenskritumu. Atpakaļceļā, braucot caur Liepu, piestājām pie Lielās Ellītes, kas ir 23 m gara ala, no kuras iztek avotiņš. Netālu no dažāda lieluma akmentiņiem izveidota Veselības taka. Basām kājām pa to ejot, tiek izmasēts katrs pēdas izliekums.

Laiks bija ļoti jauks, spīdēja saule. Tā kā ekskursija bija pārpilna ar dažādiem fizisko aktivitāti raisošiem elementiem, ekskursijas beigās daudzi juta patīkamu nogurumu. Ekskursijā daudz ko interesantu redzējām un piedzīvojām, guvām pozitīvas emocijas.


Dace Sprince

 


 

 

Latvijai – 100

24. maijā 4. – 11.klašu skolēni un internāta skolotāji pulcējās skolas pagalmā, lai piedalītos Latvijas valsts simtgadei veltītā pasākumu cikla ,,Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” 1. posmā ,,Augam Latvijai”. Šoreiz mūsu labais darbs skolai un Latvijai bija 30 tūju iestādīšana gar daļu no jaunās sētas. Paldies visiem, kas piedalījās!

Direktora vietniece Ina Kursīte

 


 

 

Stipro skrējiens Staicelē

Ar godalgotām vietām teicami startējām Latvijas veselības nedēļas ietvaros iekļautajā Stipro skrējienā Staicelē 23.05.17.

Skolas komandā:

Madara Zēmele 2.vieta vidusskolu grupā

Agnija Leišavniece 3.vieta vidusskolu grupā

Rolands Pintāns 3.vieta vidusskolu grupā

Feliks Miks Gaidulis 3.vieta 14–15.gadu vecuma grupā

Atvars Naglis 2.vieta 14–15.gadu vecuma grupā

Raivis Gončaruks 1.vieta 14–15.gadu vecuma grupā


 


 

 

Nedzirdīgo motokluba „Nakts pūces” pārstāvju  viesošanās mūsu skolā

23. maijā pie skolas atskanēja neierasts troksnis – no Rīgas puses tuvojās 9 motocikli. Bija ieradušies nedzirdīgo motokluba „Nakts pūces” vīri.

Tikšanās sākās zālē, kur bija sapulcējušies skolēni. No 9 braucējiem 5 ir mūsu skolas absolventi. Tā bija vēl viena tikšanās ar skolu. Kad runājām par iespējamo braucienu uz Valmieru, viņi teica, ka ļoti gribas atbraukt. Diemžēl šī ir darbdiena, tāpēc nevarēja ierasties visi gribētāji – darbs. Vīri pastāstīja par savu klubu, par aktivitātēm. Pašlaik klubā ir 19 biedri, bet sākumā (apmēram pirms 10 gadiem) bija rikai 4. Skaits aug, bet ne tik ātri kā gribētos, jo šis ir finansiāli dārgs prieks – gan paša „moča” iegāde, gan rezerves daļas. Arī piedalīšanās pasākumos prasa gan naudu, gan laiku. Bet kopā būšana ir ne tikai atpūta, bet arī iespēja uzzināt daudz jauna un interesanta. Katru gadu ir bijusi dalība dažādās aktivitātēs – gan Rīgā (piemēram, sezonas atklāšanas brauciens aprīlī, kur piedalās vairāki tūkstoši braucēju), gan festivāls Ventspilī jūlijā, gan saiets Vācijā, gan ekskursijas pa Latviju un ārzemēm. Šovasar plānots brauciens uz festivālu Somijā.

Pēc sarunas zālē visi devās skolas pagalmā, kur varēja apskatīt motociklus, parunāties. Motobraucēji arī atļāva skolēniem izmēģināt braucienu ar spēkratu. Tas notika skolas teritorijā, ievērojot drošības noteikumus.

Tad pacienājām ciemiņus ar pusdienām. Bijušie absolventi gribēja apskatīties arī klašu telpas, kurās mācījās. Interesantas bija viņu atmiņas – mīļas, smieklīgas, mazliet skumjas.

Valodu MK vadītāja Maiga Paegle

 


 

 

2016./ 2017.mācību gada olimpiāžu un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumu laureātu un viņu pedagogu godināšana

22.maijā Valmieras Drāmas teātrī tika godināti Valmieras pilsētas 2016./ 2017.mācību gada olimpiāžu un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumu laureāti un viņu pedagogi. Par panākumiem Mājturības un tehnoloģiju, un mājsaimniecības valsts 18. olimpiādē „ZIEMA” tika godināti mūs skolas izglītojamie Atvars Naglis, Ingars Matutis un Kristaps Razminovičš, kā arī mājturības un tehnoloģiju skolotājs Imants Kelmers.


 


 

 

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja iekļaujošās izglītības programma “Nāc muzejā“

Mācību gada laikā 3. un 4. klases skolēni piedalījās trīs nodarbībās, kuras notika dažādos muzejos. Programmas nodarbības notika kopā ar Rīgas 66. vidusskolas skolēnu grupu.

Pirmā programmas nodarbība notika 25. janvārī, kuras laikā skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur iejutās mākslas detektīvu lomā. Skolēni saņēma muzeju izstāžu telpu shēmu un uzdevumu sarakstu, kur pēc gleznu fragmenta bija jāatrod pati glezna. Skolēni grieza papīra mākoņus un vēroja tos guļot uz stikla grīdas. Skolēni apmeklēja muzeja nodarbību telpu, kur veidoja mākslas kompozīcijas.

Programmas otrās nodarbības laikā 8. martā skolēni apmeklēja Mākslas muzeju Rīgas Birža. Vispirms skolēni iepazinās ar grafikas tehnikā veidotiem mākslas darbiem. Vienā no šiem darbiem attēloti pasaulē nozīmīgi cilvēki. Šajā darbā skolēniem bija jāsameklēja cilvēki – eņģeļi. Pēc dotā parauga skolēni zīmēja, grieza un līmēja savu eņģeli.

Trešā noslēguma nodarbība notika 16. maijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Skolēni iepazinās ar Romana Sutas darbiem. Pēc mākslinieka izveidotām skicēm - zīmējumiem darbnīcā apgleznoja traukus – šķīvjus, vāzes, krūzes. Pēc dotajām skicēm skolēni izstādē meklēja apgleznoto trauku. Nodarbības laikā skolēni bija mākslinieki un zīmēja savas skices šķīvjiem un vāzēm.

Programmas noslēgumā katrs skolēns saņēma diplomu par aktīvu un radošu piedalīšanos “ Nāc muzejā “ programmā.

Programmas ietvaros skolēni vēroja un pētīja mākslas darbus, guva jaunas zināšanas mākslas jomā. Nodarbību laikā iesaistoties grupu darbos satikās ar citas skolas skolēniem, mācījās sadarboties. Veidojot savu radošo darbu, rosināja savu iztēli, guva pozitīvas emocijas.

Paldies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta izglītības programmu kuratorei Kristīnei Šicai par iespēju piedalīties programmas “ Nāc muzejā “ nodarbībās.

3. un 4. klases internāta skolotājas Sandra Grāvīte un Larisa Zakrevska


 


 

 

Starptaustiskās sacensībās vieglatlētikā Tartu

Ar labiem sasniegumiem VVBIVS-AC komanda 20. – 21. maijā piedalījās Starptaustiskās sacensībās vieglatlētikā Tartu (Igaunijā).

Latvijas komandai 1.vieta.

Komandā:

Rolands Pintāns – 10.klase

Raivis Gončaruks - 8.klase

Kristofers Kraze – 7.klase

Valters Rutko- 12.klase

Inguss Luste – 6.klase

Andis Rasmuss – 7.klase

Markuss Ādlers – 7.klase

Atvars Naglis – 7.klase

Nika Viktorija Maščinska – 4.klase

Amanda Ozola – 3.klase

Gunita Šīrante – pieaugušais


 


 

 

Vokāli instrumentālo ansambļu skate Katvaros

17.maijā Katvaru internātpamatskolā mūsu skolas volāli instrumentālais ansamblis piedalījās Latvijas republikas speciālo izglītības iestāžu 17. Mākslinieciskās pašdarbības festivālā „ZVAIGŽŅU LIETUS”. Skolēni dziedāja, spēlēja, dejoja, saņēma jaukas balvas, kā arī piedalījās dažādās aktivitātēs – diskotēkā, sporta aktivitātēs, mākslas darbnīcās, burbuļpūšanā, izjādē ar zirgiem, piepūšamajās atrakcijās, kā arī vizinājās ar laivām. Pasākums sniedza daudz pozitīvu emociju un stimulu jauniem muzikāliem priekšnesumiem...


VIA skolotāja Anita Reinerte


 


 

 

Pavasara kross

17.05.2017. notika Pavasara kross

Ātrākie skrējēji:

1. – 2. klašu grupā 200m – Karlīne Paula Tomsone un Harijs Felkers.

3. – 4. klašu grupā 500m – Amanda Ozola un Pēteris Rogulis.

5. – 7. klašu grupā 1000m – Sabīne Bukāte un Feliks Miks Gaidulis.

8. - 11. klašu grupā 1500m – Madara Zēmele un Raivis Gončaruks
 

Darām kopā!

Šajā mācību gadā, skolas metodiskās tēmas” Digitālo prasmju attīstīšana, lasītprasmes, medijpratības un drošumspējas stiprināšana stundu un ārpusstundu darbā”ietvaros, 1.-2. klases vecāki decembrī piedalījās vecāku sapulcē . Vērojot lasīšanas stundu, iepazinās ar lasīšanas metodikas paņēmieniem un uzdevumiem, kā  mācot un ieinteresējot bērnus, uztvert un saprast lasīto. Sapulcē tika nolemts par pasakas ”Sniegbaltīte un septiņi rūķiši”iestudēšanu un uzņemšanu Preiļu leļļu muzejā. Februārī vecāki  vēroja atklātās lasīšanas un valodas attīstības stundas, bet skolēni Nacionālajā operā noskatījās baletu ”Sniegbaltīte un septiņi rūķiši”.

Aprīlī visi kopā devāmies uz Preiļiem . Vecāki aktīvi iesaistījās pasakas varoņu tēlos. Lleļļu muzejā iejutāmies karalieņu, karaļu, prinču, rūķu, mednieku,  u.c. pasakas ”Sniegbaltīte un septiņi rūķiši” varoņu lomās un uzņēmām video. Tas bija skaists pasākums gan bērniem, gan vecākiem!

Vēlos izteikt visiem bērnu vecākiem PALDIES! par atsaucību, sadarbību, kopā būšanu, smaidu un atbalstu visa mācību gada pasākumos – mācību stundās, Latvijas dzimšanas dienas svētkos, Šokolādes muzejā, kopā būšanu Ziemaassvētkos Smiltenē pie Kalna muižas Firsta dāmas un lielisko ekskursiju uz Preiļiem un Madonas karameles ražotni.


Saulainu un piedzīvojumiem bagātu vasaru vēlot, skolotāja Taņa 

 

Tematiskā nodarbība „Eiropas diena”

10. maijā 2. – 4. klasēs tika novadītas tematiskās nodarbība spar godu „Eiropas dienai”. Skolotājas iepazīstināja ar Eiropas savienības valstu simboliku un valstīm, kas tajā ietilpst. Tika noskaidrots, kuras ir Baltijas, kuras Skandināvijas valstis.

Skolēni ar savām internāta skolotājām veidoja nelielu aprakstu par 2 Eiropas savienības valstīm (iepriekš izlozētām), zīmēja un krāsoja šo valstu karogus. Pēc tam sagatavotie darbiņi tika prezentēti. Prezentācijas laikā skolēni Eiropas kartē sameklēja sev zināmās Eiropas savienība svalstis un piestiprināja pie tām karodziņus.

Paldies visiem, kas piedalījās!

Internāta skolotāja Gunita Mežule

 

 


 

Daiļrunāšanas konkurss Gaujienas internātpamatskolā

11. maijā seši mūsu skolēni piedalījās Vidzemes zonas speciālo skolu skolēnu daiļrunāšanas konkursā „Paaudžu mantojums’’ Gaujienas internātpamatskolā. Gatavojoties šim pasākumam, skolēni  pilnveidoja un attīstīja runas kultūru, kā arī mācījās uzstāties.  Priekšnesums  bija tematiski  jāsaista ar skolēnu nacionālās un valstiskās identitātes stiprināšanu.  Līdzi bija jāņem noformēts dzejoļa teksts. Žūrijas komisija vērtēja runātāja spēju iejusties tēlā, stāju un repertuāra atbilstību.  Konkursa laureātu godā tika Alise Milere(5.f klase) un Melisa Slaidiņa (3. klase).  Alise deklamēja M.Cielēnas dzejoli  „Pie mums”, Melisa  - J.Petera „Kurzeme”.  Abām  meitenēm bija jāuzstājās arī  noslēguma koncertā. Ģirts Jansons (1.d klase), Patrīcija Jasmīna Kļaviņa (1.d klase), Markuss Preimanis (5.f klase), Ivonna Marija Bite (5.d klase) un Aivita Puķīte (6. klase) saņēma diplomus par piedalīšanos.

Pēc konkursa  visi brauca uz  Apes novada Trapenes pagasta viesu māju „Fazāni”, kur ir ierīkots muzejs . Muzejā bērni iepazinās ar paaudžu mantojumu -  darba rīkiem, sadzīves priekšmetiem un mašīnām u.c. Skolēni  satikās ar saviem vienaudžiem no citām skolām, guva daudz jaunus  iespaidus, mājup atgriezās ar labi padarīta darba sajūtu.

Paldies  skolotājām Lijai Ābelei, Inai Bankavai, Līgai Vaitei, Vinetai Ragevičiusai, Dacei Sprincei , Līgai Grāpēnai par skolēnu sagatavošanu konkursam!

Dace Sprince

 

 


 

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, klasēs notika audzināšanas stundas. Nobeigumā kā velti Latvijai un skolai 9. klases skolēni iestādīja pašu audzētu ozoliņu.

Paldies skolotājai Līgai Lācei!

 

 


 

 

Latvijas rota

Gaidot Latvijas simtgades jubileju 1. – 4. klašu internāta skolotāju MK organizēja skolēniem radošo darbnīcu „Latvijas rota - Sakta”. Skolēni grāmatās un internetā iepazinās ar dažādām Latvijas novadu saktām, skatījās un izzināja sakats rotājumu veidus.

Darbā izmantoti dabas materiāli, papīrs, dzija, krāsas. Saktu veidošanā tika likta lietā izdoma un radošums. Katrs skolēns izveidoja savu saktu.

Paldies internāta skolotājai Sandrai Grāvītei par sarūpētajām grāmatām saktu izzināšanai. Paldies visām internāta skolotājām par radošumu un pacietību, strādājot ar skolēniem. Skolēnu veidoto saktu izstādi var apskatīt dzeltenās skolas gaitenī.

1. – 4. klašu internāta skolotāju MK vadītāja L. Zakrevska

 


 


Lasi kopā ar suni

2. maijā  mūsu skolas skolēni piedalījās pasākumā "Lasi kopā ar suni", ko organizē Valmieras Bērnu bibliotēkas kolektīvs. Dažādās nodarbēs  lasījām, runājām, skatījāmies, veidojām un izklaidējāmies kopā ar ņūfaundlenda meitenēm - Zum Zum un Pepiju. Sunīši vienkārši klausījās  lasītajā, bērnus nepārtrauca,  līdz ar to nebija satraukuma, ka tie varēs viņiem kaut ko pārmest, ka nepareizi vai par ātru lasīts. Tas  padarīja lasīšanas procesu vieglu, patīkamu un rotaļīgu, bērniem deva daudz pozitīvu emociju.


Bibliotekāre Anita Reinerte 

 

BIBLIOTĒKAmaijā...

•) 4. maijs LR Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena

•) 14. maijs – Mātes diena

•) 18. maijs – „Muzeju diena...”

•) Prāto! Domā! Risini! – mīklas un jautājumi aprīlī

•) Dzejniecei Rūtai Skujiņai – 110...

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Lasi kopā ar suni – 2. maijs Valmieras bērnu bibliotēkā

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”