Notikumi bibliotēkā 2016./2017. mācību gadā

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Lasi kopā ar suni

2. maijā  mūsu skolas skolēni piedalījās pasākumā "Lasi kopā ar suni", ko organizē Valmieras Bērnu bibliotēkas kolektīvs. Dažādās nodarbēs  lasījām, runājām, skatījāmies, veidojām un izklaidējāmies kopā ar ņūfaundlenda meitenēm - Zum Zum un Pepiju. Sunīši vienkārši klausījās  lasītajā, bērnus nepārtrauca,  līdz ar to nebija satraukuma, ka tie varēs viņiem kaut ko pārmest, ka nepareizi vai par ātru lasīts. Tas  padarīja lasīšanas procesu vieglu, patīkamu un rotaļīgu, bērniem deva daudz pozitīvu emociju.


Bibliotekāre Anita Reinerte

 


BIBLIOTĒKAmaijā...

•) 4. maijs LR Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena

•) 14. maijs – Mātes diena

•) 18. maijs – „Muzeju diena...”

•) Prāto! Domā! Risini! – mīklas un jautājumi aprīlī

•) Dzejniecei Rūtai Skujiņai – 110...

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Lasi kopā ar suni – 2. maijs Valmieras bērnu bibliotēkā

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”


 


 

 

„Ceļojuma iespaidi” - Tainvāna un Japāna

5.aprīlī, kā katru pavasari, skolā viesojās mūsu bijusī skolotāja SILVIJA GRIESTIŅA. Arī šogad skolotāja  dalījās savos piedzīvojumos  citās zemēs, šoreiz  -  TAIVĀNĀ un JAPĀNĀ. Skolēni aizrautīgi sekoja interesantiem stāstiem un attēliem par dabu, cilvēkiem, vēsturi un sadzīvi.


Bibliotekāre Anita Reinerte

 

 


 

 

BIBLIOTĒKAaprīlī...

•) 1.aprīlis -„Joku  diena”

•) 2.aprīlis – Starptautiskā Bērnu grāmatu diena

•) 5.aprīlī pl.15.00 – Ceļojums uz Japānu &Taivānu (stāsta S.Griestiņa)

•) 22.aprīlis – Zemes diena

•) Svinam Lieldienas!

•) Prāto! Domā! Risini! – mīklas un jautājumi aprīlī

•) Dzejniekam Pēteram Brūverim - 60

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”

 


 

 

BIBLIOTĒKAmartā...

•) 1. marts – „Starptautiskā Kaķu diena”

•) 8. marts – „ Sieviešu dienā”

•) „Iepazīsim pavasari!” – pasaule apkārt mums – marta pēdējā nedēļa

•) Prāto! Domā! Risini! – mīklas un jautājumi marta aktualitātēm

•) Dzejniekam Mārim Melgalvam – 60

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”


 BIBLIOTĒKAfebruārī...

•) Izstādes „Sveču diena” un „Meteņu diena”

•) „Valentīna dienā...” – 13. – 17.februāris

•) 21. februāris – Starptautiskā Dzimtās valodas diena

•) Prāto! Domā! Risini! – mīklas un jautājumi februāra aktualitātēm

•) Akcija „Draudzīgais Aicinājums 2017...” noslēgums – 1.februāris

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”

 

 


 

„DRAUDZĪGAIS AICINĀJUMS 2017” IR NOSLĒDZIES!

1.februārī bibliotēkā notika akcijas „DRAUDZĪGAIS AICINĀJUMS 2017” noslēguma pasākums, kurā savus dāvinājumus prezentēja 3d, 4., 5., 5./7.d, 6.,7., 8., 9. klase un vidusskolas klases. Dāvinājumus atbalstīja arī klašu skolotāji. Paldies viņiem!!!

Individuālie dāvinātāji – Ģirts Jansons (1.d), Paula Actiņa (1.-1.), Toms Zoldners (1.-1.), Armands Apinis (1.-2.),Daniels Semerovs (3.d), Artūrs Bērts (4.), Kristīne Lezdiņa (4.d), Ivonna Marija Bite (5.d) un Beatrise Biezbārde (6.kl.). Paldies viņiem un viņu vecākiem!

Skolas bibliotēkas krājumi tika papildināti ar interesantām, izzinošām, krāsainām grāmatiņām un spēlēm.

Paldies visiem skolas darbiniekiem, kuri dāvinājuši savas grāmatas un žurnālus.

Skolēnu Dome
Bibliotekāre Anita

 


 

 

PRESES IZDEVUMI BIBLIOTĒKĀ 2017 GADĀ

Izdevums 100 LABI PADOMI saimniecībā noderēs ikvienai latviešu ģimenei! Katrā no žurnāla sadaļām - virtuve, māja, skaistums un mode, veselība – apkopoti speciālistu ieteikumi un pieredzes bagātu cilvēku idejas, kā padarīt savu dzīvi vienkāršāku un jaukāku. Īsas, un pārskatāmas instrukcijas sadzīves organizēšanā, veselības un skaistuma uzturēšanā, karjeras un peļņas veidošanā, savstarpējās attiecībās un svētku svinēšanā.

KOPSOLĪ ir vienīgais laikraksts cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un citiem, kuri dzīvē saskaras ar viņiem darbā, ģimenes lokā, sabiedriskajā vidē. Tā saturā informatīvi materiāli, raksti, intervijas par izaicinājumiem, problēmām un to risinājumiem nedzirdīgo cilvēku dzīvē, pieejamiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, iespējām izglītoties, radoši pilnveidoties, pilntiesīgi iekļauties sabiedrībā ar savu dzimto - zīmju valodu un nedzirdīgās kultūras devumu. Ar Kopsolī ir drošāk, zinošāk, gudrāk iet pa dzīvi!

Izšūšanas un šūšanas, adīšanas un tamborēšanas, filcēšanas, dekorēšanas un rotu darināšanas meistarklases un rokdarbu ABC. Rokdarbu žurnāls ČAKLĀS ROKAS – praktisks žurnāls radošiem cilvēkiem!

TEMETISKĀ AVĪZE – vienmēr vērtīga, praktiska un dažāda! Ērti lietojama ikdienā, mājā un dārzā. Katru mēnesi viena aktuāla tēma - par dārza kopšanu, puķu šķirnēm, tūrisma maršrutiem, mājas un pagalma iekārošanu vai veselīgu dzīvesveidu! Autori - labākie dārzkopības speciālisti Latvijā, kuri zina visu jaunāko! Vērtīga gan jaunam iesācējam, gan bagātīgs uzziņas materiāls profesionāļiem.

PŪCĪTE – ikmēneša žurnāls bērniem, kas piedāvā attīstošās mīklas jau no 3 gadu vecuma Tajā ir tradicionālās krustvārdu un zviedru mīklas, burtu un skaitļu mīklas, testi, anagrammas, labirinti, atjautības un vērīguma pārbaudes uzdevumi, ir jāmeklē atšķirības, jāizkrāso un arī jāzīmē savi stāsti. Visi uzdevumi ir piemēroti gan zēniem, gan meitenēm! Žurnāls iznāk reizi mēnesī.

PSIHOLOĢIJA SKOLAI UN ĢIMENEI – vecākiem, pedagogiem, sociālajiem darbiniekiem, psiholoģijas un pedagoģijas studentiem, kā arī citiem interesentiem domātais žurnāls iepazīstina ar aktuāliem bērnu un jauniešu psiholoģijas, audzināšanas un izglītošanas jautājumiem gan ģimenē, gan mācību iestādē, aplūko cilvēka attīstību visa mūža garumā, dažādas personības problēmas un to risināšanas iespējas, piedāvājot arī psihologu un citu speciālistu padomus un atbildes uz lasītāju jautājumiem.

SPICĪTE - aizraujoši bilžu stāsti, lasīšana un rēķināšana kopā ar Spicītes skolu. SPICĪTE - spēles un labirinti, āķīgi jautājumi atjautīgajiem, dabas un tās noslēpumu izzināšana. SPICĪTE - pašu gatavoti gardumi, radoši darbiņi un idejas dāvanām, zīmējumu un citi konkursi. SPICĪTE - sirsnīgs, jauks un mīļš draugs bērniem, neaizvietojams palīgs vecākiem un skolotājiem.

AVENE – zinātkārs, aktīvs un sirsnīgs žurnāls jaunākā tīņu vecuma meitenēm. Uzdāvini savai meitai vēl vienu iespēju iepazīt pašai sevi - ik mēnesi tiekoties ar Aveni. Šis ir žurnāls, kas vienmēr aicinās un iedvesmos ticēt labajam, ticēt tam, ka viss ir iespējams un ka mūsu nākotnes sapņi ir pavisam reāli. Hobiji, mūzika, zvaigznes, BFF, ģimene, skolas lietas, plakāti, testi, praktiskie darbi, eksperimenti, vērtīgi konkursi un daudz pārsteigumu. Noderēs kā literatūra atpūtas brīžiem un kā tēmu krātuve vērtīgām sarunām ģimenē.

AVENĪTE – iznāk 1 x ik pa diviem mēnešiem (6 x gadā). Latvijā vienīgais žurnāls pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma MEITENĒM! Testi un spēles, izklaides un rotaļlietas, zvaigznes un modes, māksla un radošums, skolas lietas un izgudrojumi, uzdevumi un konkursi - žurnāls kā pārsteigums no pirmās līdz pēdējai lappusei. Noderēs kā literatūra atpūtas brīžiem un kā tēmu krātuve vērtīgām sarunām ģimenē.

BRĪVDIENAS – dzīvesstila žurnāls, kur smelties iedvesmu vaļaspriekiem, ceļojumiem, atpūtai ar draugiem vai vienatnē un idejas, kā to visu darīt aizraujoši, veselīgi un saskaņā ar gadalaikiem.

CITĀDA PASAULE – preses izdevuma periodiskums: 2 x mēnesī. Iznākšanas diena: trešdiena. Žurnāls visiem, kuri vēlas ieskatīties ārpus ierastā. Neparasti cilvēki, parādības un notikumi. Intervijas ar cilvēkiem, kuri redz, domā, jūt un nojauš citādi. Intriģējoši dzīvesstāsti un notikumi no visas pasaules. Latvijas būrēju, raganu un viedo cilvēku karte, kas tiek veidota sadarbībā ar pētniekiem un folkloristiem. Zvaigžņu, zīmju un ciparu noslēpumi. Astroloģiskā prognoze un Mēness kalendārs.

Žurnāls DARI PATS. Katru mēnesi oriģinālas idejas un praktisku darbu apskats soli pa solim! Labākais padomdevējs mājokļa labiekārtošanai un remontam. Ik mēnesi oriģinālas idejas mājas un dārza ierīkošanai, mēbeļu dizains, būvniecība, dažādu materiālu apskati, pamatīgi izskaidroti un ilustrēti remontdarbi, ieteikumi darbnīcas pilnveidošanai: darbarīku testi un salīdzinājumi, amatnieku knifi un īpašie meistarstiķi. Praktiski, bagātīgi ilustrēti padomi un oriģinālas idejas gan tiem, kas dzīvo dzīvokļos, gan privātmājās.

DĀRZA PASAULE – lielākais un skaistākais dārza žurnāls Latvijā! Katru mēnesi eksperta padomi un iedvesmojoša pieredze dārza darbiem. Neaizstājams izdevums katram, kam dārzs kļuvis par sirdslietu. Latvijas zinošāko dārzkopju, ainavu arhitektu, biologu un citu speciālistu padomi un idejas puķu, dārzeņu un augļkoku audzēšanā. Interesanti ceļojumi pa pasaules skaistākajiem dārziem, receptes gardām maltītēm, padomi mājas iekārtošanā, dārza plānošanā un veidošanā. Gada abonenti saņems Ziedu kalendāru un 2 tematiskos pielikumus.

ILUSTRĒTĀ PASAULE – vecāku izvēle Nr.1! Kvalitatīvākais mēneša žurnāls zinātkāriem bērniem un jauniešiem! Atbildes uz bērnu daudzajiem kāpēc, dzīvnieku pasaule, kosmoss, nākotnes tehnoloģijas un vēstures pētījumi, gudri eksperimenti, radoši praktiskie darbi, vērtīgi konkursi, lieliskas balvas - un tas viss ietērpts krāšņās ilustrācijās. Noderēs bērniem gan skolas gaitās, gan lasīšanai kopā ar visu ģimeni. Gada abonenti saņems īpašo Ilustrētā Junioriem radošo darbu grāmatu un Ilustrētā Junioriem Drauga karti.

ILUSTRĒTĀ VĒSTURE – mēneša žurnāls par cilvēces lielajām drāmām un personībām! Populārzinātnisks, bagātīgi ilustrēts izdevums par vēsturi - lielākajiem civilizācijas pavērsieniem, kariem, valdniekiem, politiķiem un tautu likteņiem, pasaules apgūšanu un kultūras vēstījumiem nākotnei. Žurnāls stāsta par svarīgākajiem notikumiem un izcilām personībām pasaules un Latvijas vēsturē. Žurnāla materiālu veidošanā piedalās dažādu vēstures zinātnes nozaru vadošie eksperti.

ILUSTRĒTĀ ZINĀTNE – populārzinātnisks mēneša žurnāls par jaunāko zinātnē! Bagātīgi ilustrēts populārzinātnisks žurnāls plašai auditorijai, kas seko līdzi jaunākajiem un interesantākajiem sasniegumiem visās zinātņu nozarēs gan Latvijā, gan pasaulē. Pārsteidzoši atklājumi, tehnoloģiju jaunumi, neparastas dabas parādības, ekspedīcijas. Žurnāls saprotami un aizraujoši skaidro šķietami sarežģīto.

ĻEĢENDAS – katru mēnesi stāsti par izciliem cilvēkiem un leģendāriem notikumiem!Ik numurā atrodami aizraujoši, bagātīgi ilustrēti stāsti par Latvijas un pasaules notikumiem. Žurnāls par spilgtām, leģendārām personībām, skandaloziem un mīklainiem notikumiem, aizraujošām mīlas afērām un neparastām sabiedriskām norisēm. Leģendu lappusēs viesojušies gan Merilina Monro un Elviss Preslijs, gan grāfs Drakula un Svētā Grāla meklētāji. Dzīve Leģendu pasaulē ir aizraujošs piedzīvojums!

UNA – mēneša žurnāls modernai un mērķtiecīgai sievietei! Intervijas ar intriģējošām un spēcīgām personībām, sarunas ar cilvēkiem, kurus nav iespējams nepamanīt! Ik numurā par attiecību sarežģījumiem un to risinājumi, par dedzinošām kaislībām un satriecošu seksu, kā arī psihologa skatījums uz aktuālajām problēmām. Katru mēnesi izzinošas un stilīgas rubrikas: veselība, mode, dzīvesstils, zvaigznes un leģendas, ceļojumi un jaunumi kultūrā. Papildus abonenti saņems gada horoskopu pielikumu.

VESELĪBA – praktisks un mūsdienīgs skatījums par dārgāko, kas mums ir - veselību, un visu, kas ar to saistīts. Profesionālu ekspertu - mediķu, praktiskie padomi un skaidrojumi, pētījumi par uzturu, gudra pircēja ceļvedis. Atraktīvi pasniegta un tikai pārbaudīta informācija sievietēm, vīriešiem, bērniem un to vecākiem. Testējam produktus un piešķiram savu - žurnāla Veselība, kvalitātes zīmi. Vērtējam vidi un analizējam veselības aizsardzības sistēmu. Abonenti dāvanā saņems arī veselīga uztura pielikumu! 

 

JAUNĀKĀS GRĀMATAS BIBLIOTĒKĀ:

Maša un Lācis. Zelta stāstu grāmata. / 2016. ISBN: 9789934162473

Ledus sirds. Māsu draudzība. / 2015. ISBN: 9789934161964

Ledus sirds. Mūžīgā vasara. / 2016. ISBN: 9789934162435

Ledus sirds. / 2015. ISBN: 9789934160813

Makdonalda, Megana. Džūdija Svilpaste. Nr.2 Džūdija Svilpaste kļūst slavena. / 2015. ISBN: 9789934162244

Makdonalda, Megana. Džūdija Svilpaste. Nr.1 Džūdija Svilpaste šodien ir omā. / 2015. ISBN:

Mana pirmā lasāmgrāmata. / 200X. ISBN: 9984226441

Joku pasakas. / 2015. ISBN: 9789934056154

Īsas pasakas. / 2013. ISBN: 9789934039515

Dots devējam atdodas. / 2014. ISBN: 9789934044212

Sadzīves pasakas. / 2012. ISBN: 9789934020919

Dzīvnieku pasakas. / 2011. ISBN: 9789934020902

Brīnumu pasakas. / 2011. ISBN: 9789934020926

Andersone, Gita. Par skudru, kas gribēja būt viena. / 2013. ISBN: 9789934033230

Andersone, Gita. Kā pūce uzzināja, kas ir diena. / 2011. ISBN: 9789934018985

Skotons, Robs. Piču Paču, Punci. / 2013. ISBN: 9789934516092

Skotons, Robs. Runcis Puncis. / 2013. ISBN: 9789934516078

Svaža, Ruta. Burtu pasakas. / 2014. ISBN: 9789934516245

 

 


 

BIBLIOTĒKAjanvārī...

•) Izstāde „Spēles un rotaļas”

•) „Barikāžu laiks” (16. — 20.01)

•) Prāto! Domā! Risini! — mīklas un jautājumi par Ziemu

•) Dzejniekam Vitautam Ļūdēnam — 80 (1937 — 2010)

•) Akcija „Draudzīgais Aicinājums 2017” (5. — 31.01)

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”

 


 

 

BIBLIOTĒKAdecembrī...

•) Izstāde „Ziemassvētki nāk...”

•) Prāto! Domā! Risini! – mīklas un jautājumi par Ziemu un Ziemassvētkiem

•) Lasīšanas darbnīcas – „Ziemas lasītprieks”

•) 15. decembris pl.15.00 –„Bibliotēkas eglīte...”

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”

•) Jaunākā periodika

 

 


 

BIBLIOTĒKAnovembrī...

•) Rakstniekam – Ērikam Kūlim – 75

•) No Miķeļiem līdz Mārtiņiem...

•) Maksas un maskošanās...

•) 10. novembris – Mārtiņdiena...

•) 11. novembris – Lāčplēša diena

•) 18. novembris – Latvijas Republikas proklamēšanas diena

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Jaunākā periodika

 


 

 

BIBLIOTĒKAoktobrī...

•) 2.oktobris – Skolotāju diena (pirmā svētdiena)

•) Izstāde „Rudens laikā...”

•) Rakstniecei Mārai Svīrei – 80...

•) 24.oktobris – Starptautiskā Skolu bibliotēku diena (ceturtā pirmdiena). Svinam – 31.oktobrī, bibliotēkā...

•) Pasaku lasīšanas pēcpusdienas 1. – 4. klase

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Jaunāko grāmatu un periodikas izstāde


  

BIBLIOTĒKAseptembrī...

•) 1. septembris - Zinību diena

•) Izstāde„Klāt DZEJAS DIENAS...”

•) Dzejniekam KNUTAM SKUJENIEKAM – 80...

•) 28. septembris - Dzejas dienas skolā...

•) 29. septembris - Miķeļdienas pasākums

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12. klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Skolotājas Anitas Reinertes gleznu izstāde