Pasākumi 2016. gada septembrī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Latviešu valodas nedēļa

No 26.septembra līdz 29.septembrim notika speciālo klašu latviešu valodas nedēļa. Tās laikā skolēni mācījās dzejoļus, ilustrēja tos. Otrdien 5.-8.d  un 5./7.f klašu skolēni devās ekskursijā „Gudrākie draudzējas ar bibliotēku” uz Valmieras integrēto bibliotēku, kur iepazinās ar dažādiem medijiem bibliotēkā, literatūras kārtojumu, bibliotēkas iespējām un piedāvājumu. Ceturtdien visi kopā svinējām Miķeļdienu. Ar latviešu rudens saulgriežu un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētku ieražām un tradīcijām mūs iepazīstināja skolotāja Anita Reinerte. Pie mums ciemos bija atnākusi Ieva Zariņa no maiznīcas „Liepkalni’’.Skatījāmies videofilmu par maizes tapšanas ceļu, uzzinājām ko cep ”Liepkalnos’’, nogaršojām dažādu veidu maizi un citus gardumus, ko bija sarūpējusi Ieva Zariņa. Pēc tam gājām jautrās rotaļās. Piektdien skolēni darbojās rudens ražas darbnīcās – veidoja latvju rakstus no pupām, zirņiem u.c. dabas materiāliem.


Dace Sprince

 


 

Ekskursija uz Dabas muzeju

21.septembrī devāmies kopīgā mācību ekskursijā uz Dabas muzeju Rīgā. Latvijas Dabas muzejs ir vecākais dabaszinātņu muzejs Baltijā un lielākā dabas bagātību krātuve Latvijā. Apskatījām dzīvnieku un putnu izbāzeņus, kukaiņu, augu, minerālu kolekcijas un vēl daudz ko citu. Pavadījām aizraujošus brīžus, iepazīstoties ar muzeja interaktīvām ekspozīcijām un spēlējot izzinošās spēles.

Pie Brīvības pieminekļa, kas simbolizē Latvijas valstiskumu, tautas vienotību, neatkarību un brīvību, vērojām goda sardzes maiņu. Pastaigājāmies pa Bastejkalniņu un gar kanālu. Vecrīgas šaurajās ieliņās priecājāmies par skaistajiem namiem. Laiks bija jauks un saulains. Ekskursijā redzētais skolēniem palīdzēs labāk apgūt dažādas tēmas dabaszinību un sociālo zinību stundās.


Dace Sprince

 

 


 

 


 

 

1.-4. klašu rudens ekskursija

2016.gada 21. septembrī 1. – 4. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Raunu.

Pa garām un stāvajām kāpnēm skolēni devās iepazīt skaisto šūnakmens veidojumu Raunas upes krastā – Raunas Staburagu. Ejot gar Raunas upi pa 1,5 km garo veselības taku, skolēni apskatīja Velnalu, Tanīsa kalnu un dzirnavas.

Ar siltu piparmētru tēju mūs cienāja SIA “Latnature” dabīgo čipsu  ražotnes laipnā saimniece Zane.  Ražotnē mēs vērojām dārzeņu čipsu ražošanas procesu, degustējām veselīgos čipsus un krekerus. Skolēni atzina, ka vislabāk garšoja kalē kāpostu čipsi un upeņu krekeri.

SIA “Latvijas ķiploks” mēs uzzinājām, ka  ķiplokus izmanto gatavojot dažādus produktus – konfektes, tēju, pulveri, grauzdiņus. Degustējām ķiploku konfektes. Vislabāk skolēniem garšoja zemeņu – ķiploku konfektes, bet skolotājām patika ingvera – ķiploku konfekšu garša.

Iepazīstot Raunas vēsturi, skolēni apmeklēja pilsdrupas. Uzkāpjot pilskalnā, no augšas pavērās skaists un rudenīgs skats uz Raunas pilsētu. Raunas centrā bijām pie Brīvības pieminekļa “Koklētāja”. Pieminekļa pamatnē iegravēti Latvijas himnas vārdi “Dievs svēti Latviju”.

Bioloģiskā saimniecībā “Jaun-Ieviņas” saimniece mūs veda interesantā ekskursijā pie savvaļas zirgiem un govīm. Tur mēs redzējām pat lapsu un āpšu alas.  Ar graudiem pabarojām dažādu šķirņu vistiņas.

Lai iepazītos ar keramikas ražošanas procesu, devāmies uz keramikas darbnīcu. Skolēni ar lielu interesi klausījās stāstījumā par to, kā  mālu iegūst, sagatavo un apstrādā, lai varētu izgatavot traukus un dažādus priekšmetus.  Ainaviski skaistajā darbnīcas teritorijā skolēni spēlēja dažādas spēles un atpūtās.

Diena pagāja ļoti ātri un interesanti.


1.-4. klašu internāta skolotāju MK


  

Rudens ekskursija

Katru gadu septembrī mūsu skolas skolēni dodas rudens ekskursijā.

Šogad 5.-12. klašu skolēni devās iepazīt Daugmali. Ekskursiju sākām ar Daugmales pilskalna apskati. Grūti gāja ar uzkāpšanu pilskalnā, bet vēl grūtāk ar nokāpšanu. Kā nu kuram gāja!

Tālāk devāmies ciemos pie Daugmales bišu Jāņa. Skolēni daudz uzzināja par bitēm, bišu dzīvi, bišu mājas iekārtojumu, par visu labo ko dod šis mazais un vērtīgais kukainītis. Bija iespēja ieraudzīt «bišu mammu», starp daudzajām bitēm, papaijāt bites, nobaudīt 9 dažādus medus veidus, kā arī nogaršot enerģijas dzērienu. Tas gatavots no medus, bišu maizes un ūdens. Skolēniem īpaši patika sveču gatavošana, kuras gatavošanas laikā jādomā labas domas. Skolēni darbojās arī māla darbnīcā gatavojot savu Laimes pogu. Roberts izgatavoja savu vāzi. Skolēni uzdeva daudz un dažādus jautājumus. Atbildēs slēpās daudz interesantas pieredzējuša un zinoša biškopja gudrības.

Bišu čaklumu mums visiem jāmācās!

Lai skolēnos attīstītu līdzjūtību, veidotu izpratni, atbildību un vēlmi rūpēties par kādu devāmies un mājas Zoo un dzīvnieku patversmi «Mežavairogi». Tur mūs sagaidīja skaists, lepns gulbis, kas draudzīgi pastaigājās kopā ar zosīm, divas lāču meitenes, jenotsuns, zirgs, pūce, kaķi un daudz, daudz bez saimnieka aprūpes palikuši suņi. Skolēni ar vecāku atbalstu bija sarūpēji patversmes iemītniekiem «ciema kukuli».  Ar lielu mīlestību skolēni mīļoja kaķus, veda pastaigās voljeros esošos suņus. Dzīvniekiem šī bija patīkama tikšanas, jo varēja izskrieties, kas vēlējās arī nopeldēties tuvējā dīķī. Apmierināti bija gan dzīvnieki, gan skolēni.

Pēc pārrunām ar skolēniem, var secināt, ka  vislabāk patika tieši satikšanās un spēles ar patversmes iemītniekiem.

Paldies skolēniem un skolotājiem par izturību!

Paldies atsaucīgajam un laipnajam šoferītim Jurijam Namniekam!


  

Olimpiskā diena


Vairāk bilžu no Olimpiskās dienas 23.09.2016. šeit (pieejams līdz 27.11.2016.)


 Valmieras maratons 18.09. 2016.


12,4 km skrējienā startēja Valters Rutko

6,2 km skrējienā startēja Elvis Martinsons un Kristofers Kraze

Bērnu skrējienā startēja Nikola Šurigina un Edgars Stepanovs

Nūjošanā 7,5 km startēja skolas komanda:

Gunita Šīrante

Baiba Sedlova

Vineta Ragevičiusa

Asja Tauriņa

Indra Juste

Ineta Niezere

Zaiga Gredzena

Ligita Vasiļevska
Mēs varam

Sporta spēlēs '' Mēs varam!'' 10. un 11. septembrī piedalījās Madara Zēmele, Daniela Krilova, Ina Bodrova, Kristaps Evarsons, Herberts Misa, Miks Avdejevs, Andis Rasmuss, Atvars Naglis. Katrs sacensību dalībnieks startēja astoņās disciplīnās.

·) Madara Zēmele 400m veica 1:40 min, tālumā ieskrienoties aizlēca 3,29m, bumbiņu aizmeta 25m, smilšu maisiņu mešanā ieguva četrpadsmit (14) punktus.

·) Daniela Krilova no sešiem (6) iespējamiem sitieniem vārtos iesita piecus (5).

·) Ina Bodrova 60m noskrēja 10:14s, tālumā no vietas aizlēca 1,72m.

·) Kristaps Evarsons tālumā no vietas aizlēca 1,63m, labi padevās arī citas disciplīnas.

·) Herberts Misa bumbiņu aizmeta 40m, smilšu maisiņu mešanā mērķī ieguva divdesmit (20) punktus.

·) Miks Avdejevs tālumā ar ieskrējienu aizlēca 4,70m, tālumā no vietas aizlēca 2,59m, 60m noskrēja 7:76s, 400m 1:07min.

·) Andis Rasmuss 100m noskrēja 13:10s, guva četrus (4) punktus no sešiem (6) sitienos pa vārtiem.

·) Atvars Naglis 400m veica 1:18min.

Mazāk visiem veicās basketbola soda metienos. Jātrenējas. Jāapmeklē basketbola pulciņš.

Dalībnieki piedalījās Boccia spēlē, kurā tikām līdz pusfinālam. Stafeti 4x100m ļoti labi noskrēja Madara, Herberts, Atvars un Andis.

Paldies skolai par radīto iespēju un visiem, visiem par ieguldīto darbu un atbalstu!

Gatavosimies nākošajām sacensībām!

Bildes no pasākuma šeit. (Pieejamas līdz 13.11.2016.)

Sporta MK


BIBLIOTĒKAseptembrī...

•) 1.septembris - Zinību diena

•) Izstāde„Klāt DZEJAS DIENAS...”

•) Dzejniekasm KNUTAM SKUJENIEKAM – 80...

•) 28.septembris - Dzejas dienas skolā...

•) 29.septembris - Miķeļdienas pasākums

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5.-12.klasei ( ortdiena, plkst. 17.00)

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Skolotājas Anitas Reinertes gleznu izstāde
Vairāk bilžu apskatāms šeit (pieejamas līdz 09.11.2016.).