Pasākumi 2015. gada novembrī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts


Ādažu čipsu  fabrikas apmeklējums

Novembra pēdējā dienā 9.a un 9.b klases skolēni devās ekskursijā uz Ādažiem. Pēc iepriekšēja pieteikuma mums bija iespēja apmeklēt čipsu fabriku. Zinām, ka čipsi nav visai veselīgi, bet tomēr lielākajai daļai tie tīri labi iet pie sirds. Tādēļ bija interesanti uzzināt, kā notiek to ražošana.

Pulksten 11.00 mūs pie fabrikas vārtiem sagaidīja gids, un tā mēs devāmies iekšā. Vispirms mums aizveda uz kartupeļu novietni. Tā ir lielākā un modernākā Baltijas valstīs. Ādažu čipsus ražo tikai no Latvijā ražotiem kartupeļiem. Tās ir 4 šķirnes, kurās ir liels cietes daudzums un maz cukura. Par glabāšanu, kartupeļu iepirkšanu atbild viens galvenais speciālists, ko viņi paši sauc par galveno „kartupeļu vīru”.

Tad gide Diāna mums pastāstīja par ražošanu, par produkciju. Tā  tiek mainīta, lai atbilstu pircēju garšai.  Uzņēmums ražo  čipsus un sāļās uzkodas. Gide mūs informēja arī par čipsu sastāvu. Visdabīgākie ir „Mājas čipsi” – tiem ir vismazāk sāls un nav garšas pastiprinātāju. Ja gribam, lai nav neveselīgi, tad katru dienu drīkst apēst 30 g čipsu.

Gida vadībā mums bija arī ekskursija pa ražotni. Visi uzlikām speciālas vienreizlietojamās cepurītes un uzvilkām halātus. Visa ražotne ir mehanizēta. Vienā maiņā strādā 15 cilvēki, bet visus smagākos darbus padara mašīnas – roboti. Vispār uzņēmumā ir nodarbināti 140 darbinieki – tie ir vadošie speciālisti, grāmatveži, laboranti, strādnieki, gidi u.c. Uzzinājām, ka „Meistarklases” un „Mājas čipsu” ražošanā izmanto saulespuķu eļļu, bet parējo  - palmu eļļu, kuru ieved no Zviedrijas. Protams, veselīgāka ir saulespuķu eļļa. Mēs noskatījāmies arī filmiņas par fabrikas darbu. Čipsus eksportē uz Krieviju, Dāniju, Kazahstānu, Baltkrieviju, pat Austrāliju u.c. valstīm. Garšas, kuras pieprasa šīs valstis, ir ļoti dažādas. Skolēniem ļoti garšoja čipsi ar sēnēm. Tos eksportē uz Baltkrieviju, bet pie mums nopirkt nevar.

Protams, neiztika arī bez degustācijas. Varējām nogaršot dažādus čipsu veidus un sāļās uzkodas. Saņēmām nelielas dāvaniņas.

Ekskursija bija interesanta un izzinoša. Paldies mūsu zīmju valodas tulcei Beātei, kura palīdzēja skolēniem labāk saprast stāstīto.


Skolotājas Ruta Paegle un Maiga Paegle

 


Rotaļu pēcpusdiena

25. novembrī muzikālās ritmikas kabinetā notika rotaļu pēcpusdiena skolas bērniem, kas mācās c, e un f klasēs. Kopā ar skolotāju Līgu Grāpēnu bērni dziedāja un dejoja latviešu tautas rotaļdejas „Kas dārzā?”, „Cisu maiss”. Bērni pārcēlās uz dzīvi mežā ar imitācijas kustībām mūzikas pavadījumā attēlojot lāci, vilku, lapsu, ezi, vāveri un zaķi. Bērni ar prieku un interesi piedalījās organizētajā rotaļu pēcpusdienā. Paldies visiem pasākumā iesaistītajiem skolas darbiniekiem.


Līga Grāpēna


  

Vēstures konkurss ”Es mācos pazīt savu valsti”

24. novembrī notika vēstures konkurss ”Es mācos pazīt savu valsti”, ko organizēja skolotāja Antra Rozenberga. Konkursā piedalījās 5./6.c, 6./8.d un 5. klašu skolēni. Tika izveidotas divas komandas, kas sacentās savā starpā, parādot labas zināšanas par Latvijas valsts simboliem – ģerboni, karogu, himnu un kultūrvēsturiskajiem novadiem. Nelielas grūtības abām komandām sagādāja puzle, kurā bija jāsaliek Latvijas kontūra. Kopvērtējumā abas komandas ieguva vienādu punktu skaitu.


Dace Sprince

 

 


 

Lasīšana seminārs

24. novembrī Bērnu žūrijas lasīšanas seminārā Valmieras bibliotēkā piedalījās lasīšanas programmas dalībnieki no Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas. 4. klases skolēni skatījās videomateriālus par grāmatām, pildīja lasīšanas uzdevumus, veidoja grāmatu TOP – 6.


Bibliotekāre Anita

 

 


 

Speciālo klašu valodas nedēļa

Speciālo klašu valodas nedēļa aizsākās ar Mārtiņu ieskandināšanu 9.novembra pēcpusdienā, kad pie mums ciemojās Mārtiņbērni no Dikļu pagasta folkloras kopas. Visi kopā izkustinājām kājas un rokas jautrās rotaļās. Bērniem bija iespēja apskatīt ķekatniekus, mēģināt tos atpazīt. Trešdien un ceturtdien skolēni minēja krustvārdu mīklas, skandēja tautasdziesmas, dzejoļus, turpināja iepazīt Mārtiņu tradīcijas un paražas, lika puzles, spēļu veidā veica dažādus uzdevumus, darbojās radošā darbnīcā, gāja rotaļās.


Dace Sprince

 

 


 

Ekskursija uz Kaugurmuižu

Tuvojoties LR dzimšanas dienai un Lāčplēša dienai, 3.novembrī speciālās klases devās uz Kaugurmuižu, kur atrodas Zemessardzes 22.kājnieku bataljons. Tur mūs iepazīstināja ar specializētu kara tehniku, dažādiem šaujamieročiem. Daudzi skolēni izmantoja iespēju turēt rokās šautenes, ieskatīties lielgabala tēmeklī, iekāpt dažādos kara transporta līdzekļos, kā arī uzvilkt zemessarga ekipējumu. Uzzinājām, ka karaspēka daļa šeit ir jau no 1926.gada. Bataljonā sagatavo Latvijas pilsoņus dienestam Zemessardzē, kā arī pilda valsts aizsardzības uzdevumus. Bataljona karavīri piedalās arī avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos. Skolēni atzina, ka ekskursija patika. Visvairāk prieka sagādāja brauciens ar bruņu transportieri.


Dace Sprince

 


 

 

BIBLIOTĒKAnovembrī...

Izstādes:

•) Komponistam Emīlam Dārziņam – 140 (1875-1910)

•) Dzejniekam Valdim Atālam – 65 (1950)

•) 10.novembris – Mārtiņdiena

•) 11. novembris – Lāčplēša diena

•) 18. novembris – Latvijas Republikas Proklamēšanas diena

•) „Skolai  - 140” – skolēnu radošo darbu izstāde

•) Fotogrāfa Andra Caunes FOTO izstāde „Skolas dzīve šodien”

•) Jaunāko grāmatu izstāde