Pasākumi 2015, gada oktobrī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Skolas administrācija pateicas visiem, kas piedalījās skolas 140 gadu svinībās un 9. absolventu salidojumā. Liels paldies skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem, kas palīdzēja svētku organizēšanā!

Kopā varam!

Skolas administrācija

 

 


 

 

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra

140 gadu jubilejas sarīkojums un 9.absolventu salidojums

notika 2015. gada 23. oktobrī

Valmieras Kultūras centrā, Valmierā, Rīgas ielā 10.

Pasākuma kārtība:

no plkst.15.00 reģistrācija ( Valmieras Kultūras centrā),

plkst. 16.00 svinīgais sarīkojums,

no plkst.18.30 viesu un bijušo darbinieku pieņemšana pie skolas direktora A.Tauriņa, absolventiem tikšanās klasēs Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolā – attīstības centrā, Valmierā, L.Paegles ielā 5/7,

plkst.19.00 viesiem, skolas darbiniekiem un bijušajiem darbiniekiem svētku vakariņas,

no plkst.21.00  svētku balle skolas zālē.


  

Tikšanās ar mūsu skolas absolventiem

Skolas 140 gadu jubilejas svinības un absolventu salidojumu gaidot, Valodu MK nolēma organizēt skolēniem tikšanos ar mūsu absolventiem. Šoreiz nolēmām aicināt tos, kuri dzīvē guvuši panākumus paši ar saviem spēkiem. Uz skolu 16. oktobrī  piekrita atbraukt trīs – Iveta Kraze, Jolanta Znotiņa un Juris Kraģis. Diemžēl Jolanta saslima un ierasties nevarēja.

Pirmā ar skolēniem runāja Iveta. Viņa tagad strādā NS Sporta federācijā, ir atbildīga par jauniešu sportu. Bet ceļš līdz savai vietai dzīvē nemaz nebija viegls. Iveta atcerējās gan skolas gaitas mūsu skolā, gan mācības kopā ar dzirdīgajiem jauniešiem Jūrmalā un Sporta akadēmijā. Bieži vien nobira pat asaras. Bija vajadzīgs liels gribasspēks un mērķtiecība, lai iegūtu izglītību. Iveta atzinīgus vārdus teica arī par mūsu skolu un skolotājiem, kuru ieliktie pamati bija ļoti vērtīgi, noderīgi. Galvenā atziņa, ko Iveta teica skolēniem: „Esiet mērķtiecīgi, izvēlieties savu mērķi un ejiet uz to!”

Tad ar  nelielu nokavēšanos ieradās Juris, jo tālais ceļš no Mērsraga ceļa remontu dēļ nebija tik viegli pieveicams. Jurim pa dzīvi ir gājis visādi – no savas kokapstrādes firmas līdz bankrotam krīzes gados. Tad pārkvalificēšanās par metinātāju. Tagad darbs kādā igauņu firmā, kura sūta savus metinātājus uz dažādām valstīm, kur nepieciešams kvalificēts darba spēks. Juris ir strādājis gan kuģu būvētavās, gan citos lielos objektos. Viņš strādā arī kā pašnodarbinātais tepat Latvijā, ja ir nepieciešams. Jurim vienmēr ir bijušas zelta rokas – skolā tas bija redzams kokapstrādes stundās. Vēl tagad skolotāju istabā ir viņa gatavots galds (Juris ir 1996. gada absolvents).  Puišiem, protams, ļoti interesēja Jura hobijs – braukšana ar motociklu. Viņš ir arī  Nedzirdīgo motobraucēju kluba biedrs. Pagājušajā vasarā viņi piedalījās motobraucēju saietā Vācijā. Jura paustā atziņa skolēniem: „Nav tāda vārda – nevaru. Tāda gluži vienkārši nav!”

Lai viņiem veicas!

Maiga Paegle

 


 

Konkurs "Es un ES"

Uz Briseli brauks:

Viktors Kņazkins (19 punkti),

Lelde Kursīte (17 punkti),

Nauris Pintāns (16 punkti),

Laura Makšima (10 punkti),

Eduards Tamsons (9 punkti),

Kristīne Bistrova (9 punkti).

Apsveicam!

 


 

 

 


 

Piedalījāmies "Purinas" akcijā "Atnes veco segu un palīdzi zvēriņiem patversmēs sasildīties" un aizvedām 93 norakstītās un nolietotās skolas segas un 13 spilvenus.

 

 


 

Labo darbu nedēļa

Šogad no 12. līdz 18.oktobrim norisinājās "Labo darbu nedēļa". Mēs, 1.-1.; 1.-2.; 2.; 1./4.c un 3./4.d klases, šīs nedēļas ietvaros apmeklējām Valmieras dzīvnieku patversmi, kur nogādājām vecāku un pašu bērnu saziedoto dzīvnieku pārtiku, segas un rotaļlietas.

Patversmē mēs apskatījām, tur esošos suņus un kaķus, varējām paglaudīt mazos kucēnus.

1.-1. klase saziedoja - 30kg suņu barību, 1kg kaķu barību, 4 rotaļlietas un 1 segu.

1. -2. klase saziedoja 3 kg suņu barību, 2 segas un 1 barības trauku.

2. klase saziedoja 4,5 kg suņu barību, 2kg kaķu barību.

1.-/4.c klases saziedoja 1kg suņu sauso barību, 600 g konservus, 300 g kaķu barību un avīzes.

3.-/4.d klases saziedoja 6 kg suņu barību.Liels paldies visiem šo klašu vecākiem, kuri bija atsaucīgi un ziedoja!

 

 


 

Mēs portālā valmiera24.lv

 

 


 

 

Krāsainās profesiju durvis

Mūsu skolas 1.–1., 1./4.d un 4. klašu skolēnu izveidotās ,,Krāsainās profesiju durvis” nofotografētas un aizsūtītas uz Valmieras pilsētas konkursu.

1.-1. klase izveidoja durvis par profesiju ,,Ārsts”, 1./4.d klase – par profesiju ,,Dārznieks”, 4. klase – par profesiju ,,Kurpnieks”.

Valmieras pilsētas pašvaldības mājas lapā www.valmiera.lv sadaļā Karjeras nedēļa, apakšdaļā ,,Krāsainās profesiju durvis” no 13.oktobra līdz 15. oktobrim var nodot savu balsojumu. Atbalstīsim savējos!

Paldies visām 1. – 4. klasēm par piedalīšanos!

 

 


 

Labākie ielu vingrotāji skolā ir:

Oskars Šīravs un Jānis Brička


Apsveicam!

 

 


 

 


Gaidot lielo skolas jubileju, sakopām pirmo direktoru Švēdes un Enkmaņa kapa vietas. Nācās patiešām smagi papūlēties, lai abu direktoru atdusas vietas izskatītos glīti un mūsdienīgi. Laiku un spēkus netaupīja muzeja pulciņa puiši Rolands un Nauris Pintāni, Viktors Kņazkins un Kristaps Razminovičs. Par palīdzību paldies arī spēkavīriem no 9B klases: Kristiānam Geidukam, Dināram Visockim, Jānim un Eduardam Tamsoniem.

Vēstures skolotāja Antra Rozenberga

 

 


 

 

Paldies skolēniem par jauko apsveikumu skolotāju dienā!

Jūsu skolotāji 

BIBLIOTĒKAoktobrī...

Izstādes:

•) Klāt Skolotāju diena... Izstāde „ĀBECE”...

•) Bērnu žūrija 2015... Grāmatu izstāde

•) Dzejniekam  Jānim Rokpelnim 70...

•) Rakstniekam, vēsturniekam Uldim Ģērmanim - 100...

•) Oktobris – Veļu mēnesis

•) Fotogrāfa Andra Caunes  FOTO izstāde

•) Jaunāko grāmatu izstāde

 

 


 

Skrējēju dienas 01.10.15. ātrākie skrējēji

PII

Emīls Jermacāns 200m 00:59:63

Sākumskola

1.klašu grupā:

Paulis Reinalds 200m 1:01:47 un Karlīne Tomsone 1:07:82

2.klašu grupā:

Reinis Brūvelis 200m 00:57:34 un Parisa Upesjure – Lukša 00:58:06

3.klašu grupā:

Artūrs Ašmanis 1:07:18 un Daniela Šīrante 1:01:21

Pamatskola

Elvis Martinsons 500m 1:50:18 un Kristīne Volberga 1:50:44

Jānis Araks 1000m 4:01:15 un Madara Zēmele 5:06:06

Kristiāns Geiduks 1000m 3:33:91( 30.09.15) un Laura Vicinska 5:25:12

Vidusskola

Elvita Driķe un Jānis Brička( skat. raj. Rudens krosu 30.09.15.)

Valters Rutko 3000m 11:20:94(30.09.15.)

Apsveicam!

Paldies skolotājam Viesturam Priedītim par trases sagatavošanu! Paldies dakterei Baibai Allikai!

 

 


 

 

Sveicam Maigu Paegli –  "Balvas izglītībā 2015" ieguvēju no mūsu skolas!


Uz Briseli brauks:

1. Viktors Kņazkins (19 punkti),

2. Lelde Kursīte (17 punkti),

3. Nauris Pintāns (16 punkti),

4. Laura Makšima (10 punkti),

5. Eduards Tamsons (9 punkti),

6. Kristīne Bistrova (9 punkti).

Apsveicam!