Pasākumi 2015. gada septembrī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Rudens Kross Valmieras pilsētas un starpnovadu skolām 30.09.2015.

Elvita Driķe 1000m; laiks 4:40; vieta 9.(9)

Kristiāns Geiduks 1000m;laiks 3:33; vieta 8.(13)

Jānis Brička 1000m; laiks 4:14; vieta 12.(13)

Valters Rutko 3000m; laiks 11:20; vieta 9.(13)

 


 

5.-11. klašu rudenīgais ceļojums

16. septembrī 5.-11. klašu skolēni devās ekskursijā “Pretī zelta rudenim”.

Sākumā iegriezāmies pilsētiņā Līgatne. Tur mēs, jaukās gides pavadībā, iepazināmies ar Līgatnes papīrfabrikas vēsturi, apskatījām,izložņājām Līgatnes alas un izkāpelējām Līgatnes kalnus.

Lai apskatītu dzīvniekus rudenī, tālāk devāmies uz Safari parku Morē. Tas ir savvaļas dzīvnieku dārzs, kur 170ha lielā teritorijā tiek audzēti staltbrieži, dambrieži un baltie staltbrieži, pavisam kopā ~ 300 dzīvnieki. Tepat mitinās arī 16 mežacūkas.

Skolēni ar prieku pabaroja, apskatīja un uzzināja daudz jauna un interesanta par briežiem.

Ļoti interesanta un saistoša bija briežu ragu kolekcija.

Ekskursijas noslēgumā devāmies uz ekoloģisko koka māju fabriku “Dores”. Šeit gatavo koka guļbūves jaunā kvalitātē, piešķirot tām mūsdienīgu vērtību.

Skolēniem bija iespēja ielūkoties māju ražošanas procesā un ieklausīties pieredzējuša cilvēka stāstījumā par mājas tapšanu no idejas līdz reālai mājai.

5.-11. klašu internāta skolotāju MK vadītāja B Šēnberga

 

 


 

2015. gada 16.septembrī  1. – 4. klašu skolēni dosies ekskursijā uz Trikātu. Šokolādes ražotnē „R CHOCOLATE” skolēni uzzināja, kā gatavo šokolādes konfektes.Skolēni praktiski darbojās un veidoja savu šokolādes konfekti. Bērni atzina, ka tas bija ļoti garīgs process.

Trikātas saieta namā „Depo” skolēni strādāja dāvanu darbnīcā, kur skolotājas Lindas vadībā gatavoja filca piespraudes.

Iepazīstoties ar Trikātas vēsturiskām vietām, skolēni apmeklēja Tālavas Taurētāju, kurš visā augumā ir iegravēts smilšakmens iezī , netālu no Trikātas centra. Apmeklējot Trikātas baznīcu, skolēni uzzināja, ka tā ir viena no vecākajām un lielākajām lauku baznīcām Latvijā. Caur Trikātu tek upe Abuls, kuras vidū atrodas Zviedru saliņa. Abuls tek garām Trikātas pilskalnam. Pilskalna estrādē skolēni pusdienoja.

Ekskursijas beigu daļā skolēni ciemojās bioloģiskajā saimniecībā „Jaunupītes”. Viesmīlīgās saimnieces izrādīja savu saimniecību, kurā audzē 30 zirgus, 12 dažādu šķirņu vistiņas un govis. Skolēni pabaroja vistiņas, izjāja ar zirgu un nogaršoja saimniecībā gatavoto ogu jogurtu.

Ekskursijas diena bija jauka un saulaina. Skolēniem ekskursija ļoti patika. Visi cer atgriezties saimniecībā „Jaunupītes” vēl kādu reizi.

1. – 4. klašu internāta skolotāju MK

 

 


 

VVBIVS-AC Valmieras Maratona Nūjošanas pārgājiena komanda  20.09.2015.

 


 

Sveiciens, skolotāj!

Iespēja saņemt 3000 EUR skolas attīstībai – projekts LabieDarbi.lv

Septembris ir tikko iesācies un mēs esam droši, ka jaunajā mācību gadā enerģijas pilni esat gatavi sasniegt pašas augstākās virsotnes, realizēt vispārdrošākās idejas un izcīnīt labākos rezultātus it visā.

Labām idejām noteikti ir jārealizējas, tāpēc LabieDarbi.lv organizētāji atgādina par iespēju saņemt 3000 EUR savas skolas attīstībai.

Skolas kabinetu uzlabošana, bibliotēkas papildināšana ar jaunām grāmatām, skolēnu atpūtas istabas pilnveidošana, sporta inventāra papildināšana un jaunu formu iegāde – šo un daudz citu ideju realizēšanu Jūs varat uzsākt jau tagad.

Par to kā piedalīties konkursā un saņemt finansējumu 3000 EUR apmērā aicinām iepazīties LabieDarbi.lv mājas lapā: HTTP://LABIEDARBI.LV/LV/KONKURSA-NOLIKUMS

Aicinām Jūsu skolu izmantot šo iespēju un līdz 24.09.2015. IESNIEGT PROJEKTA PIETEIKUMU LabieDarbi.lv mājas lapā HTTP://LABIEDARBI.LV/LV/IESNIEDZ-PROJEKTU

Jautājumu gadījumā, droši zvaniet pa tālruni 29650098 vai rakstiet uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Lai labiem darbiem bagāta diena,
LabieDarbi.lv komanda
Ar sveicieniem,BAIBA JAŅĒVIČA
LabieDarbi.lv | Jaunākā Projektu vadītāja
Lielirbes iela 17a-8, Rīga, LV-1046
Mob: +371 29650098 | Tel: +371 66051666| Fax: +371 67439776
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 


 

BIBLIOTĒKASEPTEMBRĪ...

Izstādes:

•) 1. septembris – Zinību diena

•) 8. septembris – Starptautiskā lasītprasmes diena

•) Dzejniekam, dramaturgam Rainim (1865 - 1929) – 150

•) Rakstniekam, pedagogam Valdim (1865 – 1934) – 150

•) Angļu rakstniecei Agatai Kristi (1890 – 1979) – 125

•) Dzejas dienas skolā – 23. septembris

•) Fotogrāfa Andra Caunes FOTO izstāde

 


 

Speciālo klašu ekskursija uz Līgatni 16.septembrī


16.septembrī speciālās klases devās kopīgā ekskursijā. Vispirms aplūkojām Liepas Lielo Ellīti ar vairākām alām. Visinteresantākā bija galvenā ala, no kuras izplūst avots.

Tālāk devāmies uz Līgatni, kurā ir daudz smilšakmens atsegumu, ko saucam par klintīm un iežiem. Visvairāk mūs šeit pārsteidza klintīs esošās alas un pagrabi. Sajūsmināti vērojām lieliskās dabas ainavas no Lustūža klints skatu platformas.

Pēc tam mūs ceļš veda uz Vienkoča parku, kas popularizē zaļo dzīvesveidu un dabas materiālu izmantošanu, bet visvairāk koku, no kā arī top vienkoči. Parkā aplūkojām vienkoču laivas, krēslus, skulptūras, gaismas ķermeņus un citus koka izstrādājumus. Staigājām pa taku ar dažādu aizsargājamu dzīvnieku koka skulptūrām. Šeit bija izvietoti arī dažādu vēsturisku celtņu maketi. Apskatījām arī smilšu maisu māju.

Atpakaļceļā devāmies cauri Cēsīm, kur aplūkojām Livonijas ordeņa pili un tās parku. Skolēni atzina, ka ekskursija patika un ka redzējuši daudz ko jaunu un interesantu.

Dace Sprince speciālo klašu MK vadītāja

 


 

8. starptautiskajās sacensībās „Mēs varam - 2015” VVBIVS-AC komandā startēja Dmitrijs Kuriševs, Anda Kesenfelde, Aivita Amanda Puķīte, Elvita Amanda puķīte, Kristīne Volberga un Kitija Kalnača.

Katrs dalībnieks varēja startēt astoņās disciplīnās, neskaitot stafetes un Boccia spēli.

Labākie rezultāti:

Tāllēkšana
Anda Kesenfelde 3,06 m
Dmitrijs Kuriševs 4,06 m

Tālllēksāna no vietas
Kristīne Volberga 1,66m

60m
Dmitrijs Kuriševs 8:42

100m
Anda Kesenfelde 16:07

400m
Kristīne Volberga 1:28:07

Bumbiņas mešana
Anda Kesenfelde 25m

Smilšu maisiņu mešana
Aivita Amanda Puķīte 16 punkti no 30
Kitija Kalnača 16 punkti no 30

Stafetes, kurās startēja visi sportisti, tika veiktas saliedēti un ātri.

Paldies skolai par rasto iespēju, vecākiem par atbalstu, sacensību dalībniekiem par izturību!

Sporta MK

 


 

Tavas tiesības un drošība


Klāt septembris. Skolās tas nozīmē – drošības pasākumu mēnesi. Noteikumus labāk biežāk atkārtot.

Šodien arī mūsu skolā no 5. – 12. klasei notika pasākums “Tavas tiesības un drošība”, kuru vadīja internāta skolotājas Pārsla Bebre un Indra Vītola.

Lai skolēni visu labāk saprastu, pasākumā piedalījās arī tulks Beāte Balode.

Bērniem ir jāpārzina viss ne tikai par drošību, bet jāzina arī savas tiesības. Tādēļ bērni tika iepazīstināti ar visiem bērnu tiesību veidiem, katrs no tiem tika atsevišķi izklāstīts plašāk. Lai nostiprinātu zināšanas, skolēniem bija jāatrisina uzdevums, kura tekstā bija “noslēpušās” viņu tiesības. Visi lieliski tika galā.

Tiesībām blakus atrodas pienākumi. Tādēļ arī tie tika atsvaidzināti skolēnu atmiņā. Pēc tam atkal ar uzdevumu pārbaudot viņu saprasto.

Lai bērniem būtu interesantāk, runājot par drošības jautājumiem, bija izveidotas viktorīnas. Tās aptvēra dažādus drošības veidus: elektrodrošību, ugunsdrošību, drošību internetā, drošību darbojoties ar gāzi, drošību uz ielas, drošību saskarsmē ar mājdzīvniekiem, drošību lietojot pārtikā ogas un sēnes, drošību atrodot šļirci utt.

Viktorīnā bija jautājums, dotas vairākas atbildes. Vajadzēja izvēlēties pareizo, katrai klasei pēc kārtas bija jāatbild uz viktorīnu, pareizo atbilžu summa izvirzīja labākos. Šoreiz tie bija: 5., 5./6.D., 7., 8., 9.B. un 10. klases skolēni.

Pie zāles sienām bija izvietoti plakātiņi ar drošības zīmēm.

Internāta skolotāja Pārsla  Bebre

 


 

Septembris – drošības mēnesis


9. septembrī sākumskolas klašu skolēniem notika tematiskie pasākumi par drošību.

„Es uz ielas” – 1.-1., 1.-2., 1./2.d, 1./5.f klasēm.

„Drošības ABC” – 2., 3., 4. 1./4.c, 3./4.d klasēm.

Mazākajiem skolēniem bija iespēja noskatīties mācību filmiņas uz interaktīvās tāfeles par drošību uz ielas. Skolēni iepazinās ar luksofora nozīmi, iespēju šķērsot ielu pa gājēju pārēju. Bērni pārliecinājās, cik svarīgi tumšajā laikā būt nodrošinātam ar atstarotāju, kā arī par drošības jostu nozīmi , braucot automašīnā. Skolēni strādāja ar darba lapām par drošību uz ielas, skolotājas veidoja informatīvās grāmatiņas darbam klasē.

Lielākie bērni veidoja katrs savu „Drošības Ābeci”, pārrunājot ar pasākuma vadītājiem par drošību uz ielas, ugunsdrošību, elektrodrošību, drošību mājās, skola, pagalmā, tiekoties ar svešiniekiem, redzot uz ielas nepazīstamus priekšmetus. Skolēni strādāja aizrautīgi, aktīvi atbildēja uz jautājumiem, stāstīja par savu pieredzi, pildīja uzdevumus darba lapās. Paldies mazajiem un lielajiem tematisko pasākumu veidotājiem un dalībniekiem!

1. – 4. klašu internāta skolotāju MK

 

 


 

Par Skolēnu domes priekšsēdētāju ievēlēts Nauris Pintāns, par vietnieci ievēlēta Lelde Kursīte.

APSVEICAM!

 

 


 


Zinību dienas bildes pieejamas šeit (līdz 31.10.2015).


 


 

Sveiciens jaunajā mācību gadā šeit.