Pasākumi 2015. gada aprīlī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

Apsveicam!

Vides izziņas spēļu konkursā "Iepazīsti vidi" 3. vietas ieguvējus valstī; L. Kursīti, R. Pintānu, M. Ziemeli, L. Vorslovu un E. Jonušausku!

Paldies skolotājai Baibai Sedlovai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā konkursam!

Skolas administrācijaVides izziņas spēļu konkursa „Iepazīsti vidi” noslēguma pasākums

24. aprīlī mūsu skolēni Lelde Kursīte, Rolands Pintāns, Madara Zēmele, Lāsma Vorslova un Elvīra Jonušauska piedalījās vides izziņu spēļu konkursa „Iepazīsti vidi” noslēguma pasākumā Rīgā, Bērnu un jaunatnes centrā „Altona”.

Konkursam tika iesūtītas 56 labākās spēles no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām, no kurām 37 pašas labākās tika uzaicinātas piedalīties  noslēguma pasākumā. Vispirms katrai skolas komandai 10 minūtes vajadzēja savu spēli prezentēt, iepazīstināt ar spēles noteikumiem. Tad spēli vajadzēja izspēlēt  kopā ar žūriju un pārējo komandu dalībniekiem.


Katra komanda bija paņēmusi līdzi nelielas balviņas, ko dāvināt kā skatītāju simpātiju balvu, viņuprāt, labākajai spēlei. Mēs simpātiju balvu dāvinājām  2 komandām, arī paši saņēmām vairākas simpātiju balvas.

Kamēr žūrija izvērtēja spēles un noteica uzvarētājus,  skolēniem bija iespēja izspēlēt Latvijas Dabas fonda piedāvātās vides spēles.

Konkursa noslēgumā tika apbalvotas pašas labākās Latvijas vides spēles. Mūsu galda spēle „Aizraujošā Latvija” ieguva III vietu. Par to, protams, visiem bija liels prieks, jo visas spēles bija interesantas.

labākās vides spēles tiks izspēlētas arī Vides izglītības projekta „Burto dabā, vidē, visumā” noslēguma pasākumā Vērmanes dārzā dziesmu un deju svētku laikā.

Skolotāja Baiba Sedlova
Mācību ekskursija uz Tērvetes dabas parku

23. aprīlī mūsu skolas 5. – 12. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Tērvetes dabas parks ir atzīts par izcilāko Eiropas tūristu galamērķi Latvijā EDEN projekta ietvaros. Tērvetes silā aug vecākās un garākās (>40 m) priedes Latvijā.

A/s „Latvijas Valsts meži” programmas „Izzini mežu” ietvaros skolēniem tiek dota iespēja piedalīties izglītojošā nodarbībā vides gidu pavadībā.

Dabas izziņu takā ir izvietoti informatīvi plakāti par meža dzīvniekiem. Skolēniem bija iespēja iepazīt dzīvnieku pēdas un noglaudīt mīkstos dzīvnieku kažociņus.

No gides stāstījuma uzzinājām daudz jauna par dzīvnieku paradumiem, viņu barību, darbiem un nedarbiem mežā.  Tagad zinām, kā noteikt koka vecumu  pēc apkārtmēra, kā gadskārtu riņķu platumi parāda klimata izmaiņas, ko var iegūt no koka.

Latvijā katrs hektārs meža gadā saražo 5 – 6 tonnas koksnes, bet kopējo biomasu: skujas, mizu, celmus, lakstaugus, sūnas, ķērpjus 2 – 3 reizes vairāk.Tērvetes parkā braucām ar Pasaku bānīti, cepām desiņas pie ugunskura , uzkāpām skatu tornī, izstaigājām pasaku mežu un atpūtāmies Atrakciju laukumā.

Šādas mācību ekskursijas mums visiem māca dzīvot saskarsmē ar dabu, rast saudzīgu attieksmi un izpratni par dažādiem procesiem dabā.


Skolotāja Baiba Sedlova

 


 

 

Meža dienas 2015 – stādām mežu nākotnei

Šopavasar AS „Latvijas Valsts meži” mežos notiek ap 230 dažādi Mežu dienu pasākumi.

15. aprīlī mūsu skolas 6. – 9. un 12. klašu skolēni Mammadaba meistarklases projekta ietvaros piedalījās Meža dienās. Skolēniem bija iespēja izmēģināt savas rokas darbā ar stādstobru un iestādīt nelielu gabaliņu jaunu mežu.Mēs iestādījām 0,5 ha platībā 1500 mazas priedītes. Kaut arī laikapstākļi nelutināja, skolēni strādāja čakli un apzinīgi. Skolēniem tā bija jauna pieredze. Stādot mazos kociņus, ikviens varēja padomāt par to, cik ilgi aug mežs, kāpēc vajag to saudzēt.


Darbiņš ātri tika paveikts, noslēgumā visi sildījās pie ugunskura un cepa desiņas.


Pēc daudziem gadiem, braucot pa Valmieras apvedceļu, tepat Gaujmalā visi varēsim vērot jauno priežu mežu, kuru mēs iestādījām.

Skolotāja Baiba Sedlova


 


 

 


 

Mācību ekskursija

Projektu nedēļas laikā 6.-9. un 12. klašu skolēni devās mācību ekskursijā ar mērķi īstenot Mammadaba projekta aktivitātes.

Apzinām dižkokus.

Rietekļa paeglis – lielākais Baltijā. Apkārtmērs – 28 m. Augstums – 9,3 m. Tam dots dzejnieka Rietekļa, mūsu skolas himnas vārdu autora, vārds.


Sīmanēnu svētozols – populārākais svētozols Latvijā.Apkārtmērs – 8,2 m. Vecums ap 400 gadu.


Vijciema čiekurkalte.

Šeit sēklas no čiekuriem iegūst ar simtgadīgām iekārtām. Kad čiekuri tiek atvesti uz Vijciemu, tos saber maisos, maisus iekarina ķēdēs un palūku uzvelk trešajā stāvā. Tad čiekuri nonāk 24 kaltēšanas cilindros, kas ir jāgroza vairākas reizes dienā, lai visi čiekuri izkaltētos vienmērīgi. Žāvēšanas procesu nodrošina ar ekoloģisku kurināmo – no izkaltētajiem un sēkļu atdevušajiem čiekuriem.

No 2002. gada Vijciema čiekurkalte ir ietverta Eiropas Kultūras mantojuma sarakstā, bet no 2008. gada – neparastā Eiropas kultūras mantojuma statuss – vienīgā vieta Eiropā un pasaule’, kur var uzzināt un redzēt dabā, kā sēklu ieguve notikusi agrāk.


Raunas Staburags.

Vienīgais šūnakmens veidojums Latvijā, kas 5000 gadu laikā veidojies, izgulsnējoties kaļķiežiem no avotu ūdeņiem.


Raunas Velnala.

Izveidojusies baltā smilšakmenī avotu darbības rezultātā Raunas upes krastā. Garums – 13,6 m. Pazemes telpas laukums – apmēram 50 m2.


Ekskursija skolēniem deva daudz jaunu zināšanu par Latvijas dabas unikalitāti.

Skolotāja Baiba Sedlova

 


 

 

Apsveicam tautisko deju pulciņa un melodeklamācijas pulciņa dalībniekus S.Lubūzi, D.Viļumu, K.Krazi, N.Masčinsku, E.Martinsonu, A.Zariņu, J.Liniņu, D.Šīranti, I.Lusti un R.Immuru par uzvaru skatē Cēsīs un iegūto iespēju piedalīties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos no š.g. 10. – 12. jūlijam Rīgā!

Paldies skolotājām U.Strazdiņai un E.Jefremovai!


Skolas administrācija 

 

APSVEICAM festivāla Nāc līdzās laureātus:

K.Volbergu, I.Apsīti, L.Apsīti, A.Puķīti, E.Puķīti, M.Zēmeli, E.Geiduku, D.Krilovu, E.Driķi, E.Pudžu, K.Bistrovu un E.Jonušausku!

Īpašs paldies pulciņu skolotājām Uldzei Strazdiņai un Elīnai Jefremovai par ieguldīto darbu priekšnesuma sagatavošanā!

Esam izvirzīti piedalīties noslēguma koncertā. Tas šajā gadā notiks Liepājā.

Skolas administrācija


 BIBLIOTĒKAAPRĪLĪ...

Izstādes:

•) 2. aprīlis – starptautiskā Bērnu grāmatu diena...

•) 7. aprīlis – Pasaules Veselības diena

•) Rakstniekam H. K. Andersenam - 210...

•) Dzejniecei L. Azarovai - 80....